Aktualizacje

wersja: 1.6.181
data publikacji: 12.03.2023

MODYFIKACJE

1. Import polis klienta z UFG
o tym wszyscy marzyli! Agent21 to ma!

Agent21 wyprzedza konkurencję o lata świetlne jeśli chodzi o pomoc agentom w pracy. Ci, którzy korzystają – już to wiedzą. Ci, którzy jeszcze nie – tracą masę czasu 😉.
Jednak to nie koniec – w tej wersji Agent21 przejdziemy do innego wymiaru wsparcia waszej ciężkiej pracy.
Jak wiecie COMPENSA w swoim CPortal, podczas ofertowania klienta pozwala na przejrzenie listy wszystkich polis odczytanych z UFG za pomocą przycisku Szczegóły UFG (widocznego po wykonaniu weryfikacji klienta w UFG).
W aktualnej wersji Agent21, gdy tylko klikniecie przycisk Szczegóły UFG na ekranie Compensy – pojawi się ramka Weryfikacja UFG. Agent21 natychmiast wyświetli przycisk z logo Agent21 i opisem Importu polisy do Agent21.
Po jego kliknięciu – Agent21 odczyta wszystkie polisy OC oraz AC z tej tabeli następnie przeniesie się do okna Twojej bazy danych (pierwsza zakładka) i otworzy okno: Lista polis do importu z UFG.
W oknie tym zobaczysz wszystkie polisy odczytane z CPortal z dodatkowym bajerem -> Agent21 rozpoznaje nazwy z.u. (z numerów polis) i dzięki temu masz od razu info w jakim z.u. to ubezpieczenie jest (lub było).
Po kliknięciu w przycisk Zapisz wszystko – Agent21 zapisze wszystkie aktywne polisy do bazy.

UWAGA 1: W CPortal w liście polis UFG są szczątkowe dane pojazdu i polisy. Jeśli zapiszesz polisy bez ich uprzedniej modyfikacji / uzupełniania to będziesz mieć tylko zupełnie podstawowe informacje o polisie i pojeździe (brak VIN, brak daty 1 rej. i wielu innych).
Aby uzupełnić dane pojazdu zanim je zapiszesz do Agent21 – kliknij w czerwony trójkąt i odczytaj dane z CEPiK. Dzięki temu od razu będziesz mieć poprawne dane w bazie.

UWAGA 2: Jeśli Agent21 nie rozpoznał nazwy z.u. aktywnej polisy to KONIECZNIE SPRAWDŹ na stronie UFG co to za z.u. (klikając w czerwony trójkąt) i zgłoś do mnie (pomoc@agent21.pl) za pomocą screena, że nie ma logo z.u.. Ja to udoskonalę w kolejnej wersji.

UWAGA 3: Możesz sobie importować polisy z UFG również z ofert, które już masz na liście ofert w CPortal. Ale dotyczy to tylko niezatwierdzonych ofert w które możesz wejść za pomocą przycisku Edytuj dane po otwarciu oferty do edycji, bo tylko tam jest przycisk Szczegóły UFG.

UWAGA 4: Screeny które tu załączam mogą się trochę różnić od tego co zobaczycie w swoim Agent21. Niestety w chwili pisania instrukcji CPortal jest nieczynny i nie mogę zrobić najaktualniejszych screenów. Ale te, które widzicie są wystarczająco zachęcające 🙂.

Mam nadzieję, że ta funkcja się przyda i jeśli macie znajomych agentów, którzy się jeszcze „wahają” czy zacząć korzystać z Agent21 – może to ich dodatkowo zachęci 😉.

2. Import pojazdu i klienta z ekranu oferty eAgent

Z rozmów z moimi użytkownikami wynika, że czasami – zamiast dodawać pojazd najpierw do bazy Agent21 (za pomocą CEPiK – po samym nr rej) – to z przyzwyczajenia 😉 odpalacie ofertę w Warcie i tam czytacie auto z CEPiK a potem sobie „przypominacie”, że warto mieć jednak auto w Agent21 bo dzięki multi-suflerowi oraz multi-ofertom, łatwo wykorzystacie te dane do kalkulacji we wszystkich innych z.u.
Dlatego w obecnej wersji Agent21, gdy wpiszesz PESEL/REGON oraz Numer rejestracyjny na ekranie eAgent i klikniesz przycisk SPRAWDŹ – to gdy eAgent odczyta dane pojazdu i pokaże ramkę Pojazd -> pojawi się dodatkowy przycisk z logo Agent21: DODAJ POJAZD DO AGENT21.
Po jego kliknięciu Agent21 przeniesie Cię na ekran Twojej bazy danych i otworzy okno Nowy pojazd, w którym:
1. będą wypełnione dane do weryfikacji CEPiK (nr rej, nr VIN i data 1 rej)
2. będzie dodany podmiot, który odczytał eAgent z CEPiK.
Aby zapisać pojazd do bazy Agent21 musisz wykonać weryfikację CEPiK, dzięki czemu Agent21 uzupełni wszystki brakujące dane (i dużo więcej niż podaje eAgent!) – w tym info z carVertical. Po zapisaniu pojazdu, będziesz mógł/mogła go użyć za pomocą multi-suflera lub multi-ofert do kalkulacji w innych z.u.

UWAGA 1: Jeśli pojazd o podanym numerze rejestracyjnym jest w Twojej bazie danych – to przycisk DODAJ POJAZD… nie pojawi się!

UWAGA 2: Jeśli eAgent odczyta dane klienta, którego nie ma w Twojej bazie danych – to zostanie on dodany do bazy ale ze szczątkowymi danymi: imię, nazwisko, PESEL, kod pocztowy.
Zanim zapiszesz pojazd do bazy – uzupełnij brakujące dane klienta, bo one przydadzą się do ofertowania w innych z.u.!

3. Zmiana w funkcji „Dodaj pojazd z CEPiK” – pole PESEL

Agent21 pozwala na wygodne dodanie nowego pojazdu za pomocą CEPiK. Potrafi również – wykorzystując eAgent – odczytać dane po samym numerze rejestracyjnym. Dotychczas program nie czytał danych klientów, które podaje eAgent. W obecnej wersji Agent21 będzie czytał dane osobowe jeśli podasz numer PESEL w nowo dodanym polu na ekranie Agent21.

UWAGA 1: pole PESEL nie jest wymagane. Jeśli nie podasz PESEL – Agent21 odczyta tylko dane z CEPiK.

UWAGA 2: jeśli podasz PESEL klienta, który jest w Twojej bazie danych – to klient zostanie automatycznie dodany do pojazdu bez pośrednictwa eAgenta.

UWAGA 3: Jeśli odczytujesz dane klienta, którego nie ma w Twojej bazie danych – to zostanie on dodany do bazy ale ze szczątkowymi danymi: imię, nazwisko, PESEL, kod pocztowy.
Zanim zapiszesz pojazd do bazy – uzupełnij brakujące dane klienta, bo one przydadzą się do ofertowania w innych z.u.!

4. Pakiety dokumentów w Repozytorium

W obecnej wersji programu dodałem funkcję w Repozytorium – Pakiety dokumentów. Funkcja ta pozwala grupować dokumenty z Repozytorium w paczki, które potem wygodnie wykorzystacie do załączania do wiadomości wysyłanych do klientów.

Scenariusz wykorzystania:
Przygotuj sobie pakiety dokumentów z OWU / IPID dla poszczególnych – najczęściej wykorzystywanych – produktów w wybranych z.u. Dzięki temu, gdy przygotujesz ofertę lub polisę klientowi i będziesz chciał/a wysłać tę ofertę/ polisę mailem – to nie dość, że polisę wygodnie zaszyfrujesz w Agent21 to jeszcze przed wysyłką – szybko i wygodnie załączysz wszystkie potrzebne OWU / IPID dla produktu z tej oferty / polisy za pomocą przygotowanego pakietu.

Do tego możesz sobie przygotować paczkę z danymi o agencie (upoważnienie itp) – i również szybko załączać wraz z OWU / IPID i ofertą/polisą.

5. Multi-pomocnik i Kalkulator w Agent21

Na prawym panelu funkcji dodatkowych dodałem dwie nowe funkcje (na prośbę rzecz jasna wielu użytkowników):
1. Multi-pomocnik
Ta podręczna funkcja pozwoli Wam szybko i wygodnie:
– przeliczniki jednostek: przebiegu, mocy, masy i temperatury
– konwersja walut obcych wg aktualnego średniego kursu na dany dzień
– podgląd wszystkich średnich kursów walut na dzień ich publikacji
Wszystkie przeliczone wartości możesz łatwo skopiować do multi-suflera za pomocą odpowiedniego przycisku

Jeśli masz jakiś fajny pomysł na dodatkową funkcję w multi-pomocniku to daj znać na pomoc@agent21.pl

2. Kalkulator (Ctrl-K)
Prosty kalkulator do szybkiego podliczenia kilku wartości, albo policzenia zniżki od wpisanej kwoty. Działa jak normalny kalkulator. Możesz używać klawiatury numerycznej, żeby nie klikać myszką.
Aby szybko otworzyć kalkulator – kliknij Ctrl-K. Aby go zamknąć – Esc lub Ctrl-K.

6. Pozostałe modyfikacje

 1. poprawiona funkcja zmiany kolejności ikon na lewym pasku:
  Kolejność ikony zakładów ubezpieczeń na lewym panelu możecie sobie ustawiać (przesuwać) myszą. Żeby to zrobić należy załapać ikonę prawym przyciskiem myszy i przenieść ją na ikonę przed którą chcesz umieścić ten przycisk. W niektórych przypadkach możesz użyć również kombinacji: lewy przycisk myszy + klawisz Control.
 2. import PDF trzech produktów z Compensa Life: Bezp. na drodze, Polisa dla Ciebie, Super Grupa).
  Tym samym Agent21 potrafi już importować 121 produktów z PDF. Łącznie z produktami importowanym z chmurki lub formularzy daje ponad 300 produktów wszystkich z.u. na rynku. Czyli prawie wszystko co sprzedajecie Agent21 potrafi sam wciągnąć do bazy.
 3. poprawiony import z GoNet produktu goBIZNES (brakowało przypisu/inkasa)
 4. dodane CarVertical do danych zagranicznych odczytywanych z historia pojazdu (CEPiK).
  Takich informacji nie pokaże Wam żadna firma ubezpieczeniowa!
 5. poprawione logowanie Warta AZP (zmiana strony logowania)
 6. nowe aplikacje: PROMESA i Polisa w Chmurze
  Jeśli pracujesz na jednej (lub kilku) z tych aplikacji to wejdź w lewym górnym rogu w logo Agent21 -> Konfiguracja i w pierwszej zakładce dodaj sobie wszystkie brakujące aplikacje. Następnie zapisz zmiany. Agent21 odświeży listę zu. na lewym panelu. A Ty w swoich ustawieniach loginów i haseł (w prawym górnym rogu -> obok nazwiska) będziesz mógł/mogła wpisać sobie wszystkie loginy i hasła do tych aplikacji.

7. REKOMENDACJE

Jak widzicie, z każdym tygodniem program się rozwija. Dodaję wiele nowych fajnych i wygodnych funkcji, żeby było Wam łatwiej pracować nie tylko importując dane, ale również obsługując swoich klientów. Mam jeszcze wiele pomysłów i Wy również dostarczacie mi swoje ciekawe propozycje, które staram się sukcesywnie wprowadzać.
Jeśli więc jesteście zadowoleni z Agent21, to bardzo Was proszę o rekomendacje mojego programu wśród Waszych znajomych. Chciałbym wokół Agent21 utworzyć społeczność aktywnych, niezależnych agentów, żebyśmy wspólnie mogli rozwijać Wasze narzędzie pracy. Do tego potrzeba Was więcej, a bez Waszej pomocy, będzie mi trudno dotrzeć do innych zainteresowanych użytkowników i przekonać ich do zmiany systemu.
DZIĘKUJĘ!.

wersja: 1.6.171
data publikacji: 19.02.2023

MODYFIKACJE

1. Kompleksowy Widok Klienta (Klient w 3D)

Agent21 to jedyne narzędzie pracy dla agentów na rynku, które tak skrupulatnie i w takiej ilości potrafi gromadzić dane o zawartych ubezpieczeniach. I jedyne, które tak bardzo wspiera w wykorzystaniu tych danych w Waszej bieżącej pracy.
Klienci to jest Wasze centrum uwagi. To na nich skupiacie się w celu jak najlepszego dopasowania ubezpieczeń do ich potrzeb i wymagań. W Agent21 od zawsze były funkcje, które pozwalają jednym kliknięciem myszy podejrzeć wszystkie polisy / pojazdy/ wznowienia klienta.
Jednak z rozmów z Wami wynikało, że brakuje Wam takiego JEDNEGO MIEJSCA, w którym będziecie mogli wygodnie zobaczyć KOMPLETENE STATYSTYKI KLIENTA i wszystkie zapisy z bazy danych o tym kliencie.
Oddaję do Waszych rąk funkcję, której nie ma w żadnym systemie CRM dla agentów ani w żadnej aplikacji sprzedażowej na rynku: Kompleksowy Widok Klienta.
Funkcja ta pokazuje na jednym ekranie wszystko co musicie wiedzieć o kliencie:
1. jakie ma produkty (czyli widzicie czy mu brakuje „życiówki” albo „mieszkaniówki”)
2. w jakich firmach ma obecnie ubezpieczenia
3. wszystkie przypisane do niego / do jego polis i pojazdów zadania w kalendarzu
4. wszystkie notatki związane z tym klientem oraz jego polisami i pojazdami
5. wszystkie adresy związane z klientem i jego polisami
6. najbliższe wznowienia z wszystkich jego polis
7. wszystkie wysłane do klienta wiadomości SMS i email
Statystyki polis można przeglądać wg kategorii okresu: Aktywne, Wszystkie lub wybrany rok zawarcia.
Dodatkowo macie ładne wykresy ze statystykami z opcją eksportu do pliku graficznego i do Excela.
UWAGA 1: Jeśli tego klienta powiązałeś/aś relacjami z innymi podmiotami (np. rodzina lub podmiot z JDG) – to Kompleksowy Widok Klienta pozwoli Ci na jednym ekranie zobaczyć kompletną statystykę WSZYSTKICH podmiotów w relacji. Dzięki temu błyskawicznie i wygodnie sprawdzisz jakie ubezpieczenia ma CAŁA RODZINA, albo jakie ubezpieczenia ma ta osoba fizyczna oraz jej firma. Więcej o Relacjach piszę poniżej (pkt. 3).
UWAGA 2: Pierwsze użycie funkcji Kompleksowy Widok Klienta po uruchomieniu Agent21 wymaga inicjacji ekranu i zawsze trzeba poczekać kilka sekund na otwarcie okna. Ale później już – kolejne użycia tej funkcji będą natychmiastowe.

WYJAŚNIENIE 😉 : Dotychczas na rynku istniało pojęcie Klient360 lub Widok360. Możliwości Agent21 w zakresie prezentacji danych klienta wielokrotnie przewyższają dotychczasowe rozwiązania, stąd skojarzenie z trzecim wymiarem w widoku klienta i pojęcie: Klient w 3D.

2. Historia wyszukiwania

Agent21 doskonale pomaga Wam wyszukiwać różne dane w bazie. Dzięki wygodnemu polu Szukaj możecie szybko i wygodnie znaleźć dowolne informacje. W obecnej wersji programu dodałem MEGA UŁATWIENIE w postaci Historii wyszukiwania.
Gdy w polu Szukaj na dowolnym ekranie wpiszesz jakąś wartość do wyszukania – to ona się zapamięta i na wszystkich ekranach będzie dostępna pod małym hamburgerkiem na początku pola Szukaj.
Czyli jeśli np. w kartotece klientów wyszukiwałeś/aś klienta o nazwisku Kowalski Jan to program zapamięta to i np. w kartotece Polis – po kliknięciu w hamburgerka przy polu Szukaj – to nazwisko będzie już umieszczone. Gdy wybierzesz wartość z menu – program natychmiast wyszuka dokładnie tę samą informację w polisach.
To Wam mega ułatwi wyszukiwanie w wielu kartotekach tych samych danych. Mam nadzieję, że ta nowa funkcja pomoże Wam w pracy.
Jeśli będziecie mieli jakieś pomysły jak tę funkcję udoskonalić – proszę o info.

3. Kreator relacji klienta

Agent21 posiada bardzo przydatną funkcję w tabeli Klienci pt.: Relacje. Funkcja ta pozwala na połączenie relacją kilku podmiotów, aby szybciej wyszukiwać ich wspólne polisy, pojazdy, spłaty czy wznowienia. Zatem możesz wygodnie połączyć relacją np. męża, żonę i dzieci, albo osobę fizyczną oraz jej firmę lub JDG. I tym sposobem wygodnie przeglądać wszystko co dotyczy tych podmiotów. Możesz również jednym klknięciem myszy wszystkie osoby z relacji wrzucić do multi-suflera, żeby np. zrobić Travelkę na wyjazd zagranicę.
Jak wspomniałem w opisie Kompleksowego Widoku Klienta – taka relacja pozwoli Tobie na ogarnięcie np. całej rodziny i sprawdzenie, którego ubezpieczenia im brakuje.
W obecnej wersji programu, żeby Wam ułatwić tworzenie relacji dodałem kreatora relacji klienta. Jest to funkcja, która dla wybranego przez Ciebie klienta sama odczyta z bazy danych wszystkie powiązane z tym klientem podmioty (w polisach i pojazdach) i automatycznie doda je do relacji.
Twoim jedynym zadaniem, będzie wybór rodzaju relacji dla każdego z odczytanych podmiotów, tak żebyś wiedział/a czy ktoś jest synem/ córką/ mężem/ rodziną itp. dla tego klienta.
Po tej operacji będziesz mógł/mogła z łatwością kontrolować wszystkie polisy tej grupy osób, najbliższe wznowienia czy spłaty, jak również kopiować całą grupę do multi-suflera, żeby zrobić dowolne ubezpieczenia osobowe (life, NNW czy wyjazdowe).
Spróbuj na jednym wybranym kliencie, o którym wiesz, że ma jakieś polisy wspólnie z innymi podmiotami. Zobaczysz jakie to jest wygodne i jak bardzo Ci pomoże w pracy!

Relacje w tabeli Klientów
Kreator relacji

4. Pozostałe modyfikacje

 1. Nowa bramka SMS: SMSPlanet.
 2. PROAMA w multi-ofertach: poprawiony automat wypełniający ekrany (ostatnio program zatrzymywał się na ekranie APK)
 3. GENERALI w multi-ofertach: w związku z tym, że nie wszyscy agenci zostali wdrożeni do nowej ścieżki sprzedaży w Merkurym z odczytem z CEPiK – przywróciłem dla nich automatyczne wypełnianie formularzy. Program obecnie obsługuje obie ścieżki sprzedaży.
 4. Nowe aplikacje w Agent21:
  – BENEFIA
  – Wiener biz.Net
  – Compensa SAF
  – CEU
  – WAGAS
  – hiPRO12
  – AUROL
  – Interrisk PLUS
  – ViennaLife eWniosek
  – UNUM
  Jeśli pracujesz na jednej (lub kilku) z tych aplikacji to wejdź w lewym górnym rogu w logo Agent21 -> Konfiguracja i w pierwszej zakładce dodaj sobie wszystkie brakujące aplikacje. Następnie zapisz zmiany. Agent21 odświeży listę zu. na lewym panelu. A Ty w swoich ustawieniach loginów i haseł (w prawym górnym rogu -> obok nazwiska) będziesz mógł/mogła wpisać sobie wszystkie loginy i hasła do tych aplikacji.
 5. ALLIANZ: import PDF polisy Globtroter
 6. Wiener Biz.Net – import polis PDF: Flota, OC Zawodowa Przewoźnika, NNW OPTIMA, Elektrownie fotowolt.
 7. Poprawione logowanie do ASF PREMIUM
 8. Poprawione logowanie do iDEFEND 2.0 (FORTEGRA)
 9. Poprawione logowanie do ALLIANZ z zapamiętywaniem tokena SMS
 10. HESTIA: Poprawiony import z chmurki polis iPEGAZ (niekomunikacyjnych)
 11. Poprawiony import polis z Agro TUW (błąd: „brak daty wystawienia”)
 12. PUNKTA, ARRANT i PROFI: Zmiana logowania do systemów. Obecnie Agent21 loguje do aplikacji ETERnet, z której będziecie mogli wygodnie przechodzić do innych aplikacji: Skaner1, Skaner2, APK czy Sonda. Skaner2 na razie nie będzie obsługiwany w multi-ofertach.
 13. ORKANmulti: w związku z tym, że z aplikacji ORNAKmulti korzystają różne agencje, mają one inne strony logowania do aplikacji. W tej wersji dodałem pole, w którym musisz wpisać kompletny adres strony logowania w ORKANmulti. Musisz w tym polu wpisać cały adres URL strony, na którą wchodzisz żeby się zalogować, tak jak jest to opisane na ekranie.

5. REKOMENDACJE

Jak widzicie, z każdym tygodniem program się rozwija. Dodaję wiele nowych fajnych i wygodnych funkcji, żeby było Wam łatwiej pracować nie tylko importując dane, ale również obsługując swoich klientów. Mam jeszcze wiele pomysłów i Wy również dostarczacie mi swoje ciekawe propozycje, które staram się sukcesywnie wprowadzać.
Jeśli więc jesteście zadowoleni z Agent21, to bardzo Was proszę o rekomendacje mojego programu wśród Waszych znajomych. Chciałbym wokół Agent21 utworzyć społeczność aktywnych, niezależnych agentów, żebyśmy wspólnie mogli rozwijać Wasze narzędzie pracy. Do tego potrzeba Was więcej, a bez Waszej pomocy, będzie mi trudno dotrzeć do innych zainteresowanych użytkowników i przekonać ich do zmiany systemu.
DZIĘKUJĘ!.

wersja: 1.6.161
data publikacji: 29.01.2023

MODYFIKACJE

1. Szybkie dodawanie / edycja numeru telefonu i e-mail na liście Klientów

W obecnej wersji programu w widoku list Klientów w kolumnie Kontakt możecie wygodnie kliknąć w Dodaj telefon/mail i szybko dodać kontakt do klienta. Dotychczas wymagało to otwierania formularza z danymi klienta. Rozwiązanie, które wprowadzam w tej wersji znacznie ułatwi Wam dodawanie telefonów i e-maili w danych klientów.

2. Dodawanie czynności-do-zrobienia (to-do) do Kalendarz zadań

Ostatnio wprowadzona funkcja dodawania do Polis czynności-do-zrobienia (To-Do) – (przypominam kolumna z oznaczeniem na liście Polis) spotkała się z Waszym dużym zainteresowaniem. Czynności To-Do dotychczas nie miały określonego terminu realizacji. Po prostu miały być tylko dla Was informacją, że przy tej konkretnej polisie macie do wykonania jeszcze jakieś dodatkowe czynności/ akcje, aby uznać tę polisę za „załatwioną”.
Na prośbę użytkowników w tej wersji dodaję możliwość zapisania takiej czynności To-Do do Kalendarza zadań, dzięki czemu określonego dnia Agent21 przypomni Wam o tym zadaniu do wykonania.
Oczywiście nie trzeba wszystkich czynności To-Do zapisywać do Kalendarza. Tu chodzi o jakieś specjalne sprawy, który musicie wykonać przy tej polisie do konkretnego dnia i ani chwili dłużej. I chcielibyście, by Agent21 Wam przypomniał o tym konkretnego dnia o konkretnej godzinie.
UWAGA! Gdy wykonacie takie zadanie i je oznaczycie jako Wykonano to ono odpowiednio się zaznaczy również w Kalendarzu zadań. Również jeśli w Kalendarzu zadań oznaczycie takie zadanie Wykonano – to przy polisie ono również się oznaczy jako „wykonane”.

1. dodawanie zadania do czynności To-Do

3. Poprawiony import VIN z PZU

W czwartek (26.01) jeden z użytkowników zgłosił mi że PZU coś pozmieniało w Everest i Agent21 nie importuje numerów VIN pojazdów.
Faktycznie doszło do pewnych zmian i pojazdy importowane z PZU w kilku ostatnich dniach są pozbawione numeru VIN.
Dotyczy to tylko NOWO-DODANYCH pojazdów, których jeszcze nie było w bazie Agent21. Jeśli pojazd już BYŁ W BAZIE to problem nie wystąpił.
Proszę więc, abyście zweryfikowali w widoku Pojazdów, czy macie pojazdy bez numeru VIN i jeśli takie macie – to proszę ponownie zaimportować polisy komunikacyjne z PZU z okresu, który obejmują Wasze braki numerów VIN.
Polisy ponownie zaimportowane nie dublują się, więc możecie bezpiecznie importować te same polisy wielokrotnie, a przy imporcie na tej nowej wersji Agent21 – numery VIN zostaną poprawnie zapisane w bazie Agent21.
Przypominam, że chodzi tylko o pojazdy, które nie mają numeru VIN u Was w Agent21. Nie musiscie więc importować wsystkich polis z ostatniego okresu, a tylko te przy których pojazd nie ma VIN.

4. Poprawione wypełnianie pól w multi-ofertach Generali

W ostatnich dniach Generali wprowadziło modyfikacje w swoim kalkilatorze udostępniając weryfikację CEPiK, jako pierwszy krok kalkulacji.
W obecnej wersji Agent21 już poprawnie obsługuje tę sytuację i będziecie mogli wygodnie używać Merkurego w multi-ofertach w Agent21.

5. Aplikacja obsługowa EUROINS

Wielu agentów sprzedaje polisy EUROINS i w związku z tym często korzysta z ogólnodostępnej strony obsługowej Załatw sprawę on-line: https://eins.pl/obsluga-online/ w celu wykonania różnych operacji związanych z klientami / polisami.
W obecnej wersji – program Agent21 przychodzi Wam z pomocą!
1. Dodaj sobie EUROINS do swoich zakładów ubezpieczeń (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś).
2. wyedytuj dane „logowania” dla Euroins (oczywiście tutaj to nie są dane logowania!)
3. jak otworzysz Euroins (tak jak normalną aplikację sprzedażową) i wybierzesz sprawę – Agent21 automatycznie wypełni za Ciebie pola: Login, Imię i nazwisko, Numer RAU.
Dzięki multi-suflerowi, wypełnisz pola związane z polisą / pojazdem / klientem.
Dzięki temu szybko i wygodnie załatwisz sprawę w EUROINS.

Dodawanie danych do EUROINS

6. Pozostałe modyfikacje

 1. przy tworzeniu oferty (kalkulacji) komunikacyjnej w opcji Ofert, podczas edycji ryzyka Auto-Casco dodałem możliwość wyboru przy sumie AC, jaka to jest wartość auta: brutto, netto, 50% vat. Informacja ta bedzie widoczna na generowanym PDF z kalkulacją.
 2. INTERRISK – dodanie nowego produktu do importu PDF: Bon Voyage (KL-A/P)
 3. UNIQA POS – dodanie nowego produktu do importu PDF: Maszyny i Urządzenia budowlane.
  Tym sposobem Agent21 potrafi importować z PDF już 114 produktów z 22 aplikacji sprzedażowych. Jak dodamy do tego możliwość importu z chmurki wszystkich pozostałych produktów – mamy efekt w postaci aplikacji, która „wciąga” ponad 300 produktów z prawie wszystkich aplikacji, na których pracujecie. Jeśli są jakieś produkty, które chcecie dodać do importu – podeślijcie PDF na pomoc@agent21.pl to w miarę możliwości (bo nie wszystko jest możliwe do importu) postaram się je sukcesywnie dodawać.
 4. Nowe aplikacje w Agent21:
  – systemAPK
  – Warta AZP
  – ViennaLife
  – Compensa Życie (CLife)
  – SIGNAL IDUNA (SIGnet)
  – Risk Partner
  – orkanMULTI
  Jeśli pracujesz na jednej (lub kilku) z tych aplikacji to wejdź w lewym górnym rogu w logo Agent21 -> Konfiguracja i w pierwszej zakładce dodaj sobie wszystkie brakujące aplikacje. Następnie zapisz zmiany i zamknij Agent21. Po ponownym otwarciu – odpowiednie przyciski pojawią się nalewym panelu a w swoich ustawieniach loginów i hasłem (w prawym górnym rogu -> obok nazwiska) będziesz mógł/mogła wpisać sobie wszystkie loginy i hasła do tych aplikacji.
  UWAGA! Agent21 obsługuje już 63 aplikacje, na których pracują agenci. Nie tylko aplikacje sprzedażowe, ale wiele aplikacji multiagencyjnych, CRMów i porównywarek. Jeśli czegoś brakuje, na czym pracujesz sprzedając ubezpieczenia to podeślij linka do strony logowania – postaram się to wprowadzić do programu, abyś nie musiał/a pracować w innej przeglądarce w swoim ulubionym programie sprzedażowym.

7. REKOMENDACJE

Jak widzicie, z każdym tygodniem program się rozwija. Dodaję wiele nowych fajnych i wygodnych funkcji, żeby było Wam łatwiej pracować nie tylko importując dane, ale również obsługując swoich klientów. Mam jeszcze wiele pomysłów i Wy również dostarczacie mi swoje ciekawe propozycje, które staram się sukcesywnie wprowadzać.
Jeśli więc jesteście zadowoleni z Agent21, to bardzo Was proszę o rekomendacje mojego programu wśród Waszych znajomych. Chciałbym wokół Agent21 utworzyć społeczność aktywnych, niezależnych agentów, żebyśmy wspólnie mogli rozwijać Wasze narzędzie pracy. Do tego potrzeba Was więcej, a bez Waszej pomocy, będzie mi trudno dotrzeć do innych zainteresowanych użytkowników i przekonać ich do zmiany systemu.
DZIĘKUJĘ!.

wersja: 1.6.151
data publikacji: 15.01.2023

MODYFIKACJE

1. Notatki głosowe w Agent21

W obecnej wersji programu możecie dodawać notatki głosowe, zamiast wpisywać je z klawiatury. Notatkę głosową dodaje się jak zwykłą notatkę klikając w , jednak potem należy kliknąć w mikrofon . Otworzy się okno nowej notatki głosowej. Jeśli w Twoim komputerze występuje więcej mikrofonów -> możesz wybrać źródło nagrywania.
Maksymalny czas nagrania jednej notatki to 5 minut. Notatki zapisują się w bazie danych Agent21 i są możliwe do odtworzenia w dowolnym momencie.
Odtwarzanie notatek głosowych też jest możliwe na wybranym przez użytkownika głośniku (jeśli masz ich więcej niż 1).

1. nowa notatka głosowa
2. odtwarzanie notatki głosowej.

2. Obsługa list czynności-do-zrobienia (to-do) w Polisach

W obecnej wersji program, jak zaimportujecie sobie polisę do bazy – możecie sobie w takiej polisie skonfigurować listę czynności-do-zrobienia (to-do). Czyli możecie sobie opisać co musicie jeszcze zrobić przy tej polisie, żeby o niczym nie zapomnieć.
Aby dodać nową listę czynności (to-do) – kliknij w komórkę tabeli polis w kolumnie oznaczonej tym symbolem: .
Otworzy się okno czeklisty. Aby dodać nowe czynności do wykonania możesz kliknąć:
1. przycisk i samodzielnie wybrać czynności z listy
2. przycisk i wybrać zdefiniowane grupy czynności ze słownika.
Gdy już dodasz czynności – to w mioarę postępu ich wykonywania możesz sobie zaznaczać na tej czekliście – co już zostało wykonane. Dzięki temu w każdym momencie można sprawdzić czy wszystko jest zrobione i o niczym użytkownik nie zapomniał.
Żeby łatwo Wam było kontrolować które polisy mają takie czeklisty – dodałem filtr zaawansowany:

Po jego wybraniu – od razu zobaczycie, które polisy miały czeklistę i ewentualnie która czeklista nie została wykonana.

Oczywiście zarówno słownik czynności jak również słownik grup czynności są edytowalne.
Do edycji słowników służą przyciski: oraz .
Możecie dowolnie sobie je modyfikować opisy, dodawać / usuwać pozycje jak również zmieniać ich kolejność na liście poprzez przeciągnie myszką (drag&drop). Pamiętajcie jednak, aby sam tekst czynności był zwięzły i łatwy do przeczytania. Pisanie tutaj bardzo długich tekstów spowoduje tylko bałagan na ekranie i w niczym Wam nie pomoże.
W opisie czynności, możecie napisać więcej i wtedy w dymku podpowiedzi po najechaniu na czynność – ten opis się pojawi.

Funkcja czynności (To-Do) nie służy do tego, abyście KAŻDĄ polisę w ten sposób obsługiwali. Ona ma za zadanie wesprzeć Was w sytuacjach, gdy macie polisy, które wymagają Waszej uwagi i przy których chcecie ku pamięci zapisać sobie co jest do zrobienia, żeby o niczym nie zapomnieć.

1. obsługa listy czynności to-do przy polisie
Wybór czynności ze słownika do czeklisty
Wybór grupy czynności do czeklisty
Edycja słownika czynności

3. Nowa wygodna funkcjonalność pola „Szukaj” na wszystkich ekranach

W obecnej wersji programu, możecie wyszukiwać w bazie dane wpisując jednocześnie kilka wyszukiwanych fraz przedzielając je przecinkiem.
Na przykład możecie wpisać na liście Polis: kowalski jan, nowak maria. Agent21 wyszuka wszystkie dane w tabeli które odpowiadając klientom o nazwiskach (i imionach) wpisanych po przecinkach. Czyli znajdzie np. polisy należące do Kowalskiego Jana lub Nowak Marii.
Możecie również wpisać w ten sam sposób kilka NIPÓW, PESELI, Numerów rejestracyjnych, numerów polis.
Jeśli w liście Pojazdów wpiszecie na przykład: WB1234X, Kowalski Jan, 04310939030 -> to Agent21 znajdzie wszystkie pojazdy o podanych: numerze rejestracyjnym i wszystkie pojazdy na Pana Kowalskiego Jana i wszystkie pojazdy na wpisany PESEL.

4. Lista Klientów: nowe filtry – urodziny, wiek i płeć

Dzięki tym filtrom szybko i wygodnie sprawdzicie komu w najbliższych dniach przypadają urodziny, którzy klienci są w określonej grupie wiekowej orz wyfiltrujecie klientów wg płci.

5. Pozostałe modyfikacje

 1. możliwość wpisywanie wielolinijkowych notatek -> dotychczas była tylko jedna linia na wpisanie treści notateki. Teraz można wpisać dłuższy tekst w wielu liniach.
 2. możliwość wyszukiwania polis / pojazdów/ wznowień i klientów wg kryterium: czy ma notatkę czy nie ma. Ta opcja jest w Filtrze zaawansowanym w każdym z formularzy z listą polis/ klientów / wznowień i pojazdów.
 3. nowa aplikacja multiagencji: Zapolisowani.
  dodaj sobie tę aplikację w Konfiguracji, zrestartuj Agent21 – przycisk Zapolisowani pojawi się na lewym panelu, wpisz w swoje ustawienia logowania (przycisk obok Twojego nazwisk na górnym pasku) i program Cię zaloguje do tej aplikacji
 4. import PDF COMPENSA: 1120 NNW Strażaka
 5. Na liście Klientów dodałem kolumnę „Wznowienia +45 dni”, dzięki, której już w widoku listy będziecie widzieć czy klientowi zbliża się jakieś wznowienie w najbliższych 45 dniach. Po kliknięciu w obrazek – wyświetli się tabela ze wznowieniami pokazującymi wszystkie kończące się w ciągu 45 dni polisy klienta.
 6. obsługa API nowego dostawcy bramki SMS: HostedSMS. To już 5-ty komercyjny dostawca bramki SMS, z którą jest zintegrowany Agent21.
 7. poprawki do aplikacji SADUS oraz możliwość importu polis z PDF pobieranych z SADUS i możliwość kontroli importowanej produkcji za pomocą beczki z ptaszkiem po lewej stronie.

wersja: 1.6.141
data publikacji: 27.12.2022

MODYFIKACJE

1. Pozostałe modyfikacje

 1. nowa polisa PDF: Cumulus EVO: Rolne
 2. nowa aplikacja SADUS
  dodaj sobie tę aplikację w Konfiguracji, zrestartuj Agent21 – przycisk SADUS pojawi się na lewym panelu, wpisz w swoje ustawienia logowania (przycisk obok Twojego nazwisk na górnym pasku) i program Cię zaloguje do tej aplikacji
 3. import polis PZU płatnych w 12 rat (abonament)
 4. import PDF GENERALI Korporacyjne: OC Biur Rachunkowych, OC Zawodowa Przewoźnika
  Po wylistowaniu polis w sekcji Korporacyjne należy taką polise ściągnąć w PDF i program ją zaimportuje. Obecny sposób importu ubezpieczeń Indywidualnych (z chmurki) pozostaje bez zmian.
 5. poprawiony import z Generali AGRO (Concordia) z powodu zmian wprowadzonych w portalu w ostatnich dniach.
 6. HESTIA CUMULUS EVO: kontrola importu PDF (beczka z ptaszkiem na liście polis w EVO) i opcja wyszukiwania polis.

wersja: 1.6.131
data publikacji: 11.12.2022

MODYFIKACJE

1. Pozostałe modyfikacje

 1. Poprawka do importu polis TUW TUW (po ostatniej aktualizacji aplikacji TUW – Agent21 nie czytał poprawnie przypisu).

wersja: 1.6.121
data publikacji: 04.12.2022

MODYFIKACJE

1. Wielokrotny wybór w Repozytorium i w liście Klientów

W obecnej wersji programu, gdy będziesz chciał załączyć do polisy / klienta / pojazdu / maila wiele załaczników z Twojego repozytorium na raz to będziesz mógł je wybrać z listy repo i wszystkie od razu dodać.
Również przy rejestracji nowego pojazdu lub polisy – gdy będziesz chciał dodać jednocześnie kilku UBNYCH – to po otwarciu listy klientów – będzie można ich wybrać i potem jednocześnie kilku na raz dodać do listy podmiotów.

2. Ikonki i tagi w Repozytorium

W celu łatwiejszego grupowania dokumentów w Repozytorium dodałem możliwość dodawania ikonek (emotki) i tagów.
Na przykład: Ci z Was, którzy wysyłają polisy / oferty mailem z Agent21 do klientów mogą sobie wrzucić do REPO: OWU, IPID dla danego produktu a potem takie dokumenty otagować. Np: Warta WDK. I potem przy tworzeniu maila z ofertą dla WDK w Warcie możecie wrzucić szybko filtrując i wybierając na raz dokumenty otagowane właśnie „Warta WDK”.

3. Pozostałe modyfikacje

 1. VH Polska: odczyt produktu Uprawy Rolne z PDF.
 2. Spłaty: możliwość jednoczesnej modyfikacji wielu spłat. Zaznacz czekboxem po lewej kilka spłat następnie wybierz status do modyfikacji. Dostępne statusy to: forma płatności, na konto polisy, wpłata z.u., rozliczona. Inne statusy możesz zmieniać wyłacznie pojedynczo i tu zmian nie będzie.
 3. Nowe typy dokumentów w Repozytorium: Karta Produktu IPID i Informacja o agencie.

wersja: 1.6.111
data publikacji: 27.11.2022

MODYFIKACJE

1. Poprawki do modułu obsługi kalkulacji „Multi-oferty”

Nowa funkcja rejestracji i wydruku eleganckich ofert / kalkulacji udostępniona w ubiegłym tygodniu została przez wielu z Was przyjęta bardzo pozytywnie. Dziękuję!
Kilka osób poprosiło mnie o modyfikację polegająca na tym, że chcieliby mieć wybór czy pokazują klientowi w tabeli płatność jednorazową, czy ratalną.
Jest to bardzo słuszna uwaga i chętnie – od razu – ją zrealizowałem.
W tej wersji programu, gdy wpiszecie sobie w kalkulacjach warianty cenowe ratalne to w tabeli zbiorczej będziecie mogli sobie wybrać czy tabela ma zawierać płatności jednorazowe czy wybrane ratalne.
Dodatkowo – nie musisz edytować całej oferty, żeby to zmienić i szybko wykonać wydruk. Kliknij w ikonę – otworzy się okno z tabelą cen, wybierz wariant schematu płatności do wydruku i od razu kliknij w Drukuj kalkulację. Agent21 od razu wygeneruje wydruk we wskazanym przez Ciebie wariancie płatności.
Tym sposobem, jeśli chcesz klientowi wysłać ofertę jednorazową oraz np. na 2 raty, to zapisz do PDF najpierw jedną ofertę, potem drugą i wyślij obie z odpowiednim komentarzem.
Na razie nie mam pomysłu jak na jednej ofercie umieścić kilka schematów płatności tak aby tabela miała ręce i nogi i była czytelna dla klienta. Jeśli macie jakieś pomysły to chętnie skorzystam.

2. Pozostałe modyfikacje

 1. logowanie do nowego portalu LEADENHALL – LIS. To nie wymaga od Was żadnej interakcji, bo Agent21 po prostu odpali od razu nowy portal. Jeśli login i hasło macie takie same jak w starym portalu – to wszystko powinno się ładnie i wygodnie zalogować tak jak zwykle.
 2. poprawiony błąd polegający na tym, że z ekranu klientów po klknięciu w pojazd przy kliencie – nie pokazywały się jego pojazdy
 3. poprawiony błąd polegający na tym, że przy kalkulacji składek (w oknie Nowa oferta komunikacyjna) i zaznaczeniu roli przy kliencie – Agent21 wywalał czerwony błąd.

wersja: 1.6.101
data publikacji: 20.11.2022

MODYFIKACJE

1. Moduł obsługi kalkulacji ubezpieczeniowych „Multi-oferty”

Wielu użytkowników korzystających z Agent21 zgłosiło pomysł, żeby Agent21 pozwalał na zarządzanie kalkulacjami. Aby można było wygodnie i szybko zapisać sobie w bazie informacje o przygotowanych ofertach. Czyli informacje o tym w jakim z.u. przygotowano ofertę, na jakich warunkach i opcjach i jaka wyszła cena w kalkulacji.
W tym celu przygotowałem dla Was wygodny w obsłudze moduł multi-ofert dostępny po kliknięciu w ikonkę: na lewym paneu modułów pod Spłatami.
Utworzenie nowej multi-oferty jest możliwe również z hamburgerka w Pojazdach, Polisach i we Wznowieniach.

UWAGA! Multi-oferta nie liczy składek ani ich automatycznie nie odczytuje z kalkulatorów zakładów ubezpieczeń. Pozwala tylko na ręczne wypełnienie ofert i zakresów i potem elegancki wydruk do PDF przygotowanej oferty. A więc nie jest to funkcja wygodna do masowego generowania ofert. Ale na pewno przyda się Wam do wygodnego operowania na ofertach dla bardziej wymagających klientów.
Więcej przeczytacie w instrukcji multi-ofert, którą przygotuję w tym tygodniu. Tymczasem sami się pobawcie i zgłaszajcie wszystkie uwagi na bieżąco żebym je poprawiał.

2. Relacje klientów

Kolejną funkcją, która ułatwi Wam zarządzanie klientami, dodana w tej wersji Agent21 ti obsługa relacji między klientami. Dzięki tej funkcji możecie sobie w bazie powiązać kilka podmiotów i potem wygodne kopiować ich danych do multi-schowka. Możecie powiązać rodziny, osobę fizyczną wraz z jej własną firmą – w tym JDG.
Wszędzie, gdzie na ekranie będzie nazwisko klienta – będziesz mógł/mogła kliknąć i podejrzeć relacje tego podmiotu.

3. POJAZDY i KLIENCI: nowe filtry

POJAZDY: dodałem nowy zaawansowany filtr [badanie tech.]. Dzięki niemu będziecie mogli wygodnie. szybko sprawdzić które pojazdy mają ważne badanie. Którym kończy się w najbliższych 14/30 dniach.
Pamiętajcie jednak, że są to dane oparte o ostatni odczyt z CEPiK, który może być dzisiaj nieaktualny. Dlatego zanim będziecie ewentualnie dzwonić do klientów w sprawie wygasającego – lub wygaśniętego – badania tech. – koniecznie sprawdźcie pojazd w CEPiK (przycisk z kierownicą).

KLIENCI: dodałem nowy zaawansowany filtr [prawo jazdy], który pozwoli Wam wyfiltrować klientów wg wpisanej daty prawa jazdy.

4. Pozostałe modyfikacje

 1. ARRANT i PROFI dodane do multi-ofert. To już KOLEJNE porównywarki (po INSLY i PUNKTA), w których Agent21 potrafi wygodnie wypełnić dużą liczbę pól a więc bardzo Wam ułatwić ofertowanie
 2. nowe aplikacje: AgentBox i VH Polska.
  dodaj sobie jedną z tych aplikacji w Konfiguracji, zrestartuj Agent21 – przyciski się pojawią na lewym panelu, wpisz w swoje ustawienia logowania (przycisk obok Twojego nazwisk na górnym pasku) i program Cię zaloguje do tych aplikacji
 3. INTERRISK: import PDF produktu Antidotum Plus
 4. WIENER GoNET: import PDF produktu GoAuto – chodzi o polisy automaty, które w WieNet są niemożliwe do pobrania bo pojawia się błąd w aplikacji WieNet.

wersja: 1.6.092
data publikacji: 27.10.2022

MODYFIKACJE

1. Pozostałe modyfikacje

 1. poprawka do automatycznego logowania do PZU
 2. poprawka PZU w multi-ofertach – w tej wersji program będzie kontynuował wypełnianie formularza szybkiej ścieżki gdy nie ma pojazdu w bazie Everesta
 3. Agro TUW: import PDF polisy Bezpieczny Rolnik
 4. HESTIA ŻYCIE: import PDF certyfikatu SYRIUSZ Grupa Otwarta
 5. nowa aplikacja: PROFI INSURANCE – dodaj sobie tę aplikację w Konfiguracji, zrestartuj Agent21 – przycisk się pojawi na lewym panelu, wpisz w swoje ustawienia logowania (przycisk obok Twojego nazwisk na górnym pasku) i program Cię zaloguje do PROFI INSURANCE

wersja: 1.6.091
data publikacji: 23.10.2022

MODYFIKACJE

WEFOX: W poprzedniej wersji programu wbrew obietnicy niestety nie zadziałała poprawnie funkcja zapamiętania kodu SMS i aplikacja UNEXT ciągle Was prosiła o kod. Poprawiłem to w dzisiejszej wersji programu. Przepraszam za kłopot!

1. Pozostałe modyfikacje

 1. Nowy szablon dokumentu: Oświadczenie o obowiązkowych przeglądach domu
 2. dodanie BeeSafe jako nowego z.u. – dla celów rejestracji polis obcych (nie ma tu logowania do aplikacji sprzedażowej)
 3. dodanie nowej aplikacji Hestia Cumulus EVO – dodaj sobie tę aplikację w Konfiguracji, zrestartuj Agent21 – przycisk się pojawi na lewym panelu, wpisz w swoje ustawienia logowania (przycisk obok Twojego nazwisk na górnym pasku) i program Cię zaloguje do CumulusEVO.
 4. INTERRISK: import PDF produktu Uprawy rolne (UPR-A/P)
 5. HESTIA CUMULUS EVO: import PDF produktów: Biznes&Podróż, OC Zawodowe
 6. UNIQA: import PDF produktu OC Przewoźnika (POS)
 7. LEADENHALL: import PDF produktów: LH Kredyt, Utrata Dochodu NNW
  Agent21 potrafi importować 103 produkty z plików PDF. Jeśli pobierasz polisy, których Agent21 nie rozpoznaje i musisz je klepać ręcznie – podeślij na pomoc@agent21.pl to postaram się je dodać, żebyś miał/a wygodniejszą pracę.

wersja: 1.6.081
data publikacji: 09.10.2022

MASA MODYFIKACJI – przeczytaj koniecznie!

UWAGA! W tej wersji udało mi się zidentyfikować i usunąć wkurzające Was „znikanie kursora” podczas wypełniania formularzy. Czyli zjawisko, w którym gdy wypełnialiście jakiś formularz w aplikacji sprzedażowej – nagle kursor „uciekał” bez ostrzeżenia i nie udało się wpisać poprawnie wartości w to pole. W obecnej wersji programu zostało to poprawione.
Dziękuję za cierpliwość i przepraszam, że tak długo to trwało!

1. Zmiany i ulepszenia w szyfrowaniu PDF

W obecnej wersji programu, gdy klikniesz w przycisk Szyfruj na ściągniętym pliku PDF, Agent21 szybko sparsuje zawartość PDF i zidentyfikuje obecne w tym pliku numery PESEL, REGON, Telefony i e-maile. Następnie w oknie szyfrowania, będziesz mógł/mogła ten numer PESEL/REGON/Telefon wybrać w celu szybkiego zaszyfrowania znanym klientowi numerem.
Jeśli potrzebujesz jedną z tych wartości do dalszej obsługi – możesz kliknąć w przycisk Skopiuj dane do multi-schowka i wówczas wszystkie wartości z listy będziesz miał/a wygodnie w multi-suflerze gotowe do dalszego użycia (np. przy wysyłce dokumentu mailem).
UWAGA! Może się zdarzyć, że jakiś numer REGON lub Telefon lub E-mail, który dotyczy tego zakładu ubezpieczeń pojawi się w liście wyboru. Niestety to jest element, którego nie mogę wykluczyć bo parsowanie PDF w tym przypadku jest tylko „uproszczone” (bo ma być niezauważalne czasowo) bez dokładnej analizy zawartości dokumentu.

2. WZNOWIENIA i RATY – przydzielanie spraw

Niektórzy z Was – zarządzający pracownikami – przy obsłudze wznowień i rat potrzebują w programie opcję przydzielania spraw do poszczególnych pracowników. Czyli, że wznowienia X obsługuje osoba A, a wznowienia Y obsługuje osoba Z albo kilka osób w grupie pracowników.
W nowej wersji programu przygotował funkcję, która Wam to umożliwi.
Aby przydzielić sprawy wznowień poszczególnym pracownikom wykonaj:
1. wyfiltruj wznowienia wg własnych potrzeb – aby na ekranie były tylko te wznowienia które chcesz przydzielić pracownikowi
2. zaznacz wznowienia za pomocą czekboksa w pierwszej kolumnie
3. nad tabelą pojawi się przycisk przydziel sprawy:
4. po jego kliknięciu pojawi się okienko wyboru OfWCA. Możesz wybrać jednego lub kilku pracowników do obsługi tych zaznaczonych wznowień.
Każdy pracownik będzie mógł szybko sprawdzić przydzielone do siebie sprawy za pomocą przycisku Moje sprawy. Aktywuje się wówczas filtr OfWCA: Obsługujący i pracownik zobaczy wówczas na liście tylko te wznowienia, które przydzielił mu zarządzający agencją (właściciel/ pracodawca).
Można w dowolnej chwili sprawdzić wszystkie przydzielone sprawy wybierając filtr Obsługujący i wybierając odpowiedniego pracownika.

3. SPŁATY – wyszukiwanie po kwocie spłaty

Czasami zdarza się, że potrzebujecie wyszukać w bazie danych jakąś spłatę po kwocie spłaty, bo macie jakąś płatność kartą lub przelewem nieopisaną i nie wiecie do której to polisy. W tej wersji Agent21 wprowadziłem wygodny filtr do wyszukiwania kwot. Zarówno konkretnej kwoty, jak również przedziału kwot od – do.
Aby wyszukać spłaty wg kwot wykonaj:
1. wejdź w moduł Spłat
2. kliknij w kolumnie Kwota w rozwijane menu (strzałka po prawej stronie po najechaniu myszą)
3. wybierz pozycję Filtruj kolumnę i wpisz w odpowiednie pola – wartości które chcesz znaleść.
Jeśli chcesz znaleźć spłatę na kwotę 542 zł – to w polu opisanym znakiem równości „=” – wpisz tę kwotę.
Jeśli chcesz znaleźć wszystkie spłaty mniejsze niż 1000 zł to w pole DO „<” wpisz 1000.
Jeśli chcesz znaleźć wszystkie spłaty większe niż 5.000 – to w pole OD „>” wpisz 5000.
Jeśli chcesz znaleźć kwotę od 125 do 500 – to wpisz odpowiednie wartości w kolejności DO „<” a potem OD „>„. Niestety nie mam wpływu na kolejność tych dwóch pól.

4. WEFOX (aplikacja UNEXT) – przydatne modyfikacje

Słyszałem, że WEFOX ostatnio nieźle „żre”, dlatego specjalnie dla moich „żarłoczków” 😉 przygotowałem kilka ułatwień w pracy z WEFOX (aplikacja UNEXT) w Agent21.
A są to:
1. Agent21 zapamiętuje logowanie przez SMS. A więc jak raz wpiszecie kod SMS – to przy kolejnych logowaniach w Agent21 do WEFOX na tym samym komputerze – aplikacja UNEXT już nie będzie Was prosiła o kod SMS.
Oczywiście po wgraniu tej wersji Agent21 musicie wpisać ten jeden raz SMS – ale potem już takiej konieczności nie będzie.
2. moduł kontroli importu polis PDF – czyli bardzo przydatna beczka z ptaszkiem pojawi się w UNEXT, gdy wejdziecie w listę polis i szybko sprawdzicie czy wszystkie polisy z listy są już w Waszej bazie danych
3. moduł wyszukiwania polis w aplikacji WEFOX -> czyli lupka
3. aplikacja WEFOX dodana do multi-ofert. A więc możecie już wygodnie inicjować ofertowanie w WEFOX wprost z Agent21.

5. Wysyłka pobranych PDF bez szyfrowania prosto z kafelka na dole ekranu

Kilka osób zgłosiło mi, że nie zawsze chcą szyfrować PDF przy wysyłce maila z Agent21. Chcieliby szybko od razu kliknąć i wysłać bez szyfrowania.
No to proszę bardzo. Mówisz i masz.
Dodałem nowy przycisk w tym okienku podglądu po kliknięciu w kafelek pobranego pliku.
Po jego kliknięciu Agent21 od razu otworzy Nową wiadomość e-mail z załączonym tym plikiem do maila bez szyfrowania.
Mam nadzieję, że wielu z Was skorzysta z tej opcji i jeszcze wygodniej będzie przebiegała Wasza praca.

6. Pozostałe modyfikacje

 1. INTERPOLSKA: import PDF produktu Pakiet Lekarz DM
 2. HESTIA ŻYCIE: import PDF produktu Ergo4. Oczywiście import pozostałych produktów majątkowych jest BEZ ZMIAN z „chmurki”.
 3. LEADENHALL: import PDF produktu Squarelife Life
 4. LINK4: import PDF produktu OC Krótkoterminowe (S…)
 5. Agro TUW: import PDF produktu Bezpieczny Dom
  Agent21 obsługuje import już 97 produktów z PDF.
  Łącznie z importem z „chmurki” to są SETKI produktów, których nie musicie klepać do bazy.
 6. TUW TUW: poprawiony import polis BEZPIECZNA SZKOŁA
 7. poprawione zapamiętywanie „Miejscowości” w polu w Szablonie Dokumentów. Gdy podczas edycji Szablonu dokumentów wprowadzisz w pole Miejscowość jakąś nową nazwę miejscowość (podpisania dokumentu) to po kliknięciu w Generuj dokument Agent21 zapamięta tę wartość i w kolejnych dokumentach już nie będziecie musieli tego pola edytować.
 8. PUNKTA, SUPERAGENT, GENERALI ŻYCIE, HESTIA ŻYCIE: moduł kontroli importu polis PDF – czyli bardzo przydatna beczka z ptaszkiem pojawi się w tych aplikacjach, gdy wejdziecie w listę polis, a więc szybko sprawdzicie czy wszystkie polisy z listy są już w Waszej bazie danych
 9. PUNKTA dodana do multi-ofert. To już DRUGA porównywarka (po INSLY), w której Agent21 potrafi wygodnie wypełnić dużą liczbę pól a więc bardzo Wam ułatwić ofertowanie.
  To już 18 aplikacja sprzedażowa, którą obsługuje Agent21 w zakresie multi-ofert. Nie ma na rynku podobnego narzędzia o takiej skali ułatwień w sprzedaży ubezpieczeń dla agentów!

  Miłego korzystania!
 10. raport sprzedaży: dodany filtr „Linia produktowa”:

  Dzięki temu, będzie Wam wygodniej generować raporty – osobno za „majątek” osobno za „life”.
 11. PUNKTA, UNILINK, CUK: dodałem import rozliczenia prowizji. A więc możecie już wygodnie pliki XLS otrzymane od tych multiagencji wczytać w module Import zestawień prowizji i Agent21 automatycznie oznaczy w bazie danych spłacone i rozliczone pozycje.
  Dla DCU umożliwiłem import z plików XLS (zamiast poprzednio CSV, które musieliście eksportować w z Excela ręcznie).

7. REKOMENDACJE

Jak widzicie, z każdym tygodniem program się rozwija. Dodaję wiele nowych fajnych i wygodnych funkcji, żeby było Wam łatwiej pracować nie tylko importując dane, ale również obsługując swoich klientów. Mam jeszcze wiele pomysłów i Wy również dostarczacie mi swoje ciekawe propozycje, które staram się sukcesywnie wprowadzać.
Jeśli więc jesteście zadowoleni z Agent21, to bardzo Was proszę o rekomendacje mojego programu wśród Waszych znajomych. Chciałbym wokół Agent21 utworzyć społeczność aktywnych, niezależnych agentów, żebyśmy wspólnie mogli rozwijać Wasze narzędzie pracy. Do tego potrzeba Was więcej, a bez Waszej pomocy, będzie mi trudno dotrzeć do innych zainteresowanych użytkowników i przekonać ich do zmiany systemu.
DZIĘKUJĘ!

wersja: 1.6.071
data publikacji: 18.09.2022

MODYFIKACJE

UWAGA! W tej wersji naprawiłem działanie aplikacji WIENET, która podczas pracy się sama odświeżała i przy ofertach pola się czyściły. W obecnej wersji Agent21 taki objaw powinien ustąpić.

1. Szukanie polis w aplikacjach „NIECHMURKOWYCH”

Dotychczas możliwość łatwego wyszukania i podglądu polisy wybranej z Waszej bazy danych wprost z aplikacji sprzedażowej była dostępna tylko dla wybranych aplikacji, w których import odbywa się z „chmurki”, tj: WARTA, PZU, GENERALI, PROAMA, HESTIA, TUZ. Tu mam na myśli przycisk „globusik” w listach Polis, Spłat i Wznowień.
W przypadku polis importowanych z PDF nie było takiej możliwości. Żeby znaleźć polisę w pozostałych aplikacjach musieliście kopiować numer do multi suflera – wklejać w funkcji „wyszukiwania”. KONIEC Z TĄ KATORGĄ! 😉
W dzisiejszej wersji programu dodaję dla 11 wybranych aplikacji „niechmurkowych” możliwość łatwego przejścia z Waszej bazy danych – do aplikacji sprzedażowej i wyszukania takiej polisy w liście polis.
W listach Polis, Spłat i Wznowień dla 11 aplikacji (Agro TUW, BALCIA/RESO, COMPENSA, GENERALI AGRO, INTERPOLSKA 2.0, INTERRISK, LEADENHALL, LINK4, TUW TUW, UNIQA (Panel Agenta), WIENER) dodałem nowy przycisk: .
Po kliknięciu tego przycisku wydarzy się to:
1. Agent21 przełączy Was do zakładki tego zakładu ubezpieczeń
2. wejdzie w opcję „wyszukiwania” w tej aplikacji sprzedażowej
3. wypełni pole z numerem polisy
4. kliknie przycisk, który wywołuje „szukanie” polisy w tej aplikacji.
W efekcie – jeśli polisa zostanie znaleziona – zobaczycie ją na liście polis. Dla niektórych aplikacji, gdzie poza numerem polisy trzeba jeszcze wpisać odpowiednią datę (Balcia, Interrisk, Wiener) – program również ją odpowiednio dostosuje.
W wielu przypadkach ta nowa funkcja bardzo Wam ułatwi szybkie sprawdzenie statusu opłacenia polisy czy wykonania aneksu lub jakiejś innej modyfikacji.
A czasem szybciej wydrukujecie jakiś dokument – blankiet, Zieloną Kartę, wniosek czy inny potrzeby do obsługi klienta.
UWAGA! Ta funkcja tylko wyszukuje polisę w liście polis i kończy swoje zadanie. W żadnym przypadku program nie „wchodzi” w tą polisę. Widzisz ją tylko wyfiltrowaną na liście polis.

Dla aplikacji importowanych z „chmurki” nic się nie zmienia – dalej używacie „globusika”, który Was wygodnie przenosi bezpośrednio do otwartej już polisy.

2. UNIQA i LINK4 – import polis PDF – w końcu czytamy PESELE!

Jak doskonale wiecie na polisach UNIQA (tych „axowych” – komunikacja, mieszkania) oraz na polisach LINK4 nie ma numerów PESEL. Dlatego import PDF dotychczas był niestety tutaj niedokładny. Czyli program importował dane klientów bez numerów PESEL. Dopóki to byli klienci z Waszej bazy danych – problemu nie było. Ale jeśli to zupełnie nowe podmioty w bazie – to potem musieliście ręcznie dopisywać PESELe tym klientom.
Znalazłem sposób aby Wam ułatwić pracę!
UWAGA! Opisana tutaj funkcjonalność działa TYLKO gdy będziecie importować polisy PDF bezpośrednio z listy polis, a nie zaraz po wystawieniu polisy z ekranu, który podsumowuje wystawioną polisę.

UNIQA (Panel Agenta):
Gdy będziecie importować w UNIQA z ekranu Zawarte polisy lub Odnowienia to program z tabelki z polisą, którą klikniecie – odczyta PESEL pierwszego UBNEGO. Dzięki temu ta informacja odpisze się w Waszej bazie. W tabelki NIE MA PESELI pozostałych podmiotów i tutaj nic się nie zmieni, bo program ich sam nie wymyśli 😉.
Dodatkowo – w UNIQA program będzie z tej tabeli (Zawarte polisy) czytał datę wystawienia, a więc skończą się żółte trójkąty przy polisach UNIQA z informacją, że „brakuje daty wystawienia w PDF”.
Niestety daty wystawienia z tabeli Odnowienia odczytać się nie da bo tam jest tylko data „przyszła” a nie data faktycznego wystawienia tej polisy. Dlatego z tej tabeli czytajcie polisy tylko w wyjątkowych sytuacjach, choćby dlatego że dla UNIQA takie polisy to są jeszcze „niezawarte”.

LINK4:
W przypadku importu z LINK4 należy wejść w ekran OBSŁUGA -> Twoje polisy i gdy klikniecie w Szczegóły przy polisie a potem Dokumenty -> Pobierz, to program odczyta z ekranu wszystkie PESELE wszystkich podmiotów a dodatkowo – numery telefonów i adresy e-mail.

Dzięki tej modyfikacji Agent21 istotnie poprawi Wam jakość importu polis PDF w UNIQA i LINK4. Mam nadzieję, że przyjmiecie tę zmianę z dużą satysfakcją.

3. FORTEGRA – kilka zmian

Dla firmy FORTEGRA przygotowałem kilka zmian:
1. logowanie do nowej aplikacji iDEFEND V2
Żeby nowa aplikacja zadziałała należy wejść w ustawienia loginów i hasłem – i wybrać aplikację z listy: iDefend V2, następnie wpisać login i hasło do nowej aplikacji/
2. import polisy PDF: Defend GAP
3. moduł kontroli importu PDF z listy polis w starej wersji aplikacji iDefend. Nowa wersja będzie obsłużona wkrótce.
Proszę o info jeśli ktoś ma dostęp do iDEFEND V2.

4. Pozostałe modyfikacje

 1. UNIQA (Panel Agenta): Import polis PDF Szkolnych.
  UWAGA! Te polisy nie mają w PDF nawet daty urodzenia UBCEGO. Zalecam import tych polis tylko z widoku ZAWARTE POLISY (tak jak to opisałem w modyfikacji numer 2 (powyżej) bo wtedy program ściągnie PESEL UBCEGO z tabelki. Nie importujcie tych polis z widoku podsumowującego wystawioną polisę (zaraz po jej wystawieniu)!
 2. Szablon APK Komunikacyjny: dodany Assistance wypadkowy i Assistance po awarii
  Dzięki tej zmianie, będziecie mogli zaznaczać jaki konkretnie wariant Assistance klient chciał. Czy tylko ten „bezpłatny” do OC – czy też ten nieco szerszy (zwykle płatny).
 3. BALCIA: moduł kontroli importu polis PDF z listy polis – wygodnie skontrolujecie sobie, które polisy BALCII są w bazie Agent21, a których brakuje.
 4. logowanie do aplikacji INTERPOLSKA 2.0.
  Aplikacja Interpolska wersja 2.0 występuje jako osobna aplikacja sprzedażowa – jeśli masz już dostęp do tej aplikacji to musisz otworzyć Konfigurację (lewy górny róg aplikacji Agent21) i w liście aplikacji – dodać aplikację Interpolska 2.0. Następnie zrestartować Agent21 i wtedy ta aplikacja pojawi się na dole lewego panela (obrazek ikonki TAKI SAM jak dla starej Interpolska). Z tego co zauważyłem to lista polis w aplikacji 2.0 zawiera TE SAME polisy co aplikacja 1.0. Program również wygodnie Was przełączy do aplikacji 1.0 gdy kilkniecie w link Portal 1.0.
 5. Interpolska 2.0 – moduł kontroli importu polis PDF z listy polis – wygodnie skontrolujecie sobie, które polisy Interpolska są w bazie Agent21, a których brakuje. Ta modyfikacji tylko w aplikacji 2.0!
 6. logowanie do FITPolisa – dodaj sobie tę aplikację w Konfiguracji, zrestartuj Agent21 – przycisk się pojawi na lewym panelu, wpisz w swoje ustawienia logowania (przycisk obok Twojego nazwisk na górnym pasku) token i program Cię zaloguje do FITpolisa.
 7. INSLY – aktywowany import polis z PDF.
  W związku z tym, że ekrany INSLY czasami nie zawierają niektórych danych z polisy (np. numeru konta do przelewu) to dla polis, które Agent21 rozpoznaje z PDF (niechmurkowe) – gdy pobierzecie taki PDF z INSLY – program go również rozpozna i zaproponuje import.
  Dodatkowo – w związku z tym – dodałem moduł kontroli importu PDF w liście polis, dzięki czemu będzie Wam łatwiej skontrolować, które polisy z INSLY już macie w bazie Agent21, a których nie macie.
  UWAGA! Chmurka w INSLY pozostaje i możecie z niej korzystać, pamiętając o tym, że w INSLY brakuje pewnych informacji, które są na PDF z polisą.
 8. Poprawka do funkcji Importu zestawień prowizji dla WARTY i HESTII.
  W Warcie program czyta – poza dotychczasowymi raportami RSP – dodatkowo zestawienia NFA (pliki o nazwie BRUTTO_), które mają w eAgent niektórzy agenci zamiast RSP. Oczywiście raport NFA należy pobrać w formacie CSV.
  W Hestii program przyjmuje pliki zestawień kodowane w UTF8 (od niedawna system Hestii takie generuje).
  UWAGA! Jeśli potrzebujecie, abym dodał raport innej firmy niż WARTA, PZU, HESTIA, UNIQA, DCU – to podeślijcie mi plik XLS lub CSV z takim raportem i postaram się go zrobić, żebyście mieli wygodniej w rozliczeniach spłat / prowizji.

5. REKOMENDACJE

Jak widzicie, z każdym tygodniem program się rozwija. Dodaję wiele nowych fajnych i wygodnych funkcji, żeby było Wam łatwiej pracować nie tylko importując dane, ale również obsługując swoich klientów. Mam jeszcze wiele pomysłów i Wy również dostarczacie mi swoje ciekawe propozycje, które staram się sukcesywnie wprowadzać.
Jeśli więc jesteście zadowoleni z Agent21, to bardzo Was proszę o rekomendacje mojego programu wśród Waszych znajomych. Chciałbym wokół Agent21 utworzyć społeczność aktywnych, niezależnych agentów, żebyśmy wspólnie mogli rozwijać Wasze narzędzie pracy. Do tego potrzeba Was więcej, a bez Waszej pomocy, będzie mi trudno dotrzeć do innych zainteresowanych użytkowników i przekonać ich do zmiany systemu.
DZIĘKUJĘ!

wersja: 1.6.061
data publikacji: 04.09.2022

MASA PRZYDATNYCH MODYFIKACJI – PRZECZYTAJ KONIECZNIE!

UWAGA! Jeśli przestawiałeś/aś sobie kolejność kolumn w tabelach: Klientów, Polis, Spłat, Wznowień i Pojazdów to w tej wersji wszystkie zmiany zostaną przywrócone do stanu fabrycznego. WIEM, ŻE TO WKURZAJĄCE. Ale po przeczytaniu poniższych informacji i funkcji które dodałem może Twoje zdenerwowanie będzie nieco mniejsze. WYBACZ, ale wszystko co wprowadzam wymyślają użytkownicy Agent21 i czasami niestety są dodatkowe konsekwencje, których nie mogę usunąć 😉.

1. Nowy rodzaj tagowania polis/ klientów/ spłat/ wznowień – EMOTIKONKI!

Możliwość oznaczania polis, klientów i pojazdów za pomocą słownych tagów została przez Was przyjęta z dużym uznaniem. Idąc za pomysłem jednego z moich wyjątkowo pomysłowych użytkowników – w tej wersji przygotowałem dla Was coś czego nie ma żaden inny system dla Agentów. Możliwość oznaczania polis, klientów, pojazdów, spłat i wznowień za pomocą różnokolorowych, animowanych (na życzenie!) ikonek obrazkowych.
Konfigurację każdej ikonki wykonujesz samodzielnie.
Aby dodać ikonkę do Klienta (tak samo będzie w Spłatach, Polisach, Wznowieniach i Pojazdach) wykonaj:
1. kliknij w buźkę z plusem
2. skonfiguruj ikonkę – wybierz sobie obrazek, kolor, animację (jeśli chcesz) i jej szybkość i wpisz hasło/opis
3. zapisz ikonkę do słownika ikonek (aby móc ją wykorzystywać wielokrotnie)

I tyle. Proste, szybkie i fajne. Ikonki zapisują się w słowniku ikonek, więc jednej ikonki możesz używać do oznaczania odpowiednich polis.
Osobny słownik ikonek jest dla Klientów/ Pojazdów/ Spłat/ Polis i Wznowień. Do jednego rekordu w bazie może być wiele ikonek.

Ikonki można oczywiście filtrować za pomocą filtra zaawansowanego. Dzięki tym ikonkom, możesz sobie wygodnie oznaczać wybrane obiekty w bazie danych, aby je łatwiej wyszukiwać, albo lepiej wyszczególnić na liście.

UWAGA! Tylko nie przegnij z ilością ikonek animowanych. Używaj animacji tylko tam, gdzie chcesz, aby ikonka przykuwała uwagę. Jeśli zaczniesz animować wszystkie albo większość do dostaniesz oczopląsu a dodatkowo takie animacje mają wpływ na obciążenie procka Twojego komputera. Więc jak skończysz się tym bawić – to uporządkuj ikonki 😉.

2. konfiguracja widoku Klientów: imię i nazwisko w JEDNEJ KOLUMNIE

Przypominam, że Agent21 pozwala na dokonywanie pewnych zmian w konfiguracji interfejsu za pomocą trybika w prawym dolnym rogu ekranu Agent21. On pozwala na otwarcie okna Ustawienia działania interfejsu Agent21, gdzie możecie zmieniać kilka konfiguracji.
W dzisiejszej wersji programu dodałem możliwość zmiany sposobu wyświetlania nazwiska i imienia w tabeli Klienci. Każdy z Was może sobie zmienić widok i zamiast dwóch kolumn (osobno imię i osobno nazwisko) – ustawić jedną kolumnę (z imieniem / nazwiskiem/ nazwą).
W takim przypadku – nazwisko będzie zawsze wytłuszczone, czyli będzie wyglądało tak:
„Michał Jasiński” lub „Jasiński Michał” (w zalezności od preferowanej przez Was kolejności, która tam również sobie ustawicie.

UWAGA! Zmiana tej konfiguracji wymaga restartu interfejsu Agent21 za pomocą przycisku:

Po jego kliknięciu – interfejs Agent21 się odświeży i zmiana widoku w tabeli Klientów będzie uwidoczniona.

UWAGA! Sortowanie pojedynczej kolumny odbywa się wyłącznie po nazwisku. Nie można sortować po imieniu (to logiczne, ale wolę Wam to uświadomić).

3. Podgląd kodu QR do wpłaty na konto polisy na ekranie

Wielu użytkowników aktywnie korzysta z możliwości podejrzenia kodu QR do wpłaty przelewu za polisę, gdy np. opłaca polisę przelewową za klienta (bo on przyniósł kasę).
Dotychczas wymagało to otwierania wydruku Blankietu przelewu bankowego lub Potwierdzenia wpłaty gotówkowej u Agenta i konieczność generowania wydruku. Dopiero wtedy był widoczny kod QR do płatności telefonem.
W dzisiejszej wersji programu upraszczam Wam życie i będziecie mogli wygodnie i szybko w wielu miejscach podejrzeć od razu na ekranie kod QR.
Oczywiście podgląd kodu QR jest możliwy tylko wtedy gdy polisa była importowana z aplikacji sprzedażowej i został odczytany indywidualny numer rachunku bankowego dla polisy.

4. POLISY: oznaczanie notatek jako „permanentne”

Jeden z użytkowników słusznie zauważył, że gdy doda notatkę do polisy, to jak zrobi wznowienie tej polisy to ta notatka się nie kopiuje do ten nowej polisy.
Okazuje się, że czasami potrzebujecie mieć taką notatkę w polisie (na stałe), aby on była zawsze kopiowana do kolejnego wznowienia.
Dlatego w obecnej wersji Agent21 wprowadziłem taką możliwość. Podczas edycji notatki – będzie można wybrać czy to notatka tylko do tej polisy (a więc nie będzie się kopiowała), czy też notatka, która ma się kopiować do wznowień.
Taka permanentna notatka będzie oznaczona symbolem:

5. Pozostałe modyfikacje

 1. podgląd notatki umieszczonej przy polisie podczas przeglądania Wznowień i Spłat
  W tej wersji programu będzie można podczas przeglądania listy Spłat oraz Wznowień i rat podejrzeć treść notatki, którą umieszczono przy tej polisie. Czyli jeśli w widoku Polis dodasz do polisy jakąkolwiek notatkę – to gdy będziesz oglądać tę polisę w Wznowieniach lub w Spłatach – to zobaczysz, że jest notatka do tej polisy i będziesz mógł/mogła ją podejrzeć.

  Oczywiście dodawanie normalnych notatek do Wznowień i do Spłat pozostaje bez zmian (żółta kolumna z dymkami).
 2. nowa kolumna w Pojazdach: data badania
  W nowej kolumnie w tabeli Pojazdy – data badania – będzie widoczna data badania technicznego. Jeśli taka data jest w bazie – program ją wyświetli. Jeśli termin minął – zobaczycie wyraźne oznaczenie. Jeśli termin mija w ciągu najbliższych tygodni – również będzie odpowiednie oznaczenie. Dzięki temu przeglądając bazę pojazdów szybko wychwycicie, któremu pojazdowi skończyło się badanie.
  Zanim jednak zadzwonicie do klienta – kliknijcie w kolumnie kierownicę i sprawdźcie w CEPiK, bo może klient je już zrobił.
 3. dodany moduł kontroli importu z PDF w TRASTI
  Dzięki temu będzie można wygodnie sprawdzać, które polisy już pobrano do bazy z PDF a których jeszcze nie.
 4. ułatwienie przy kopiowaniu numerów polis do multi-schowka co ułatwia szukanie polis w aplikacjach sprzedażowych.
  Niektóre z.u. (UNIQA, INTERRISK, COMPENSA itp) stosuję wieloczłonową numerację polis, np.: 2014-123456. Ale podczas wyszukiwania w portalu sprzedażowym używa się tylko członu z numerem. Dlatego obecna wersja Agent21 przy kopiowaniu do multi-schowka – kopiuje zarówno cały numer polisy (jak dotychczas) jak również dla tych z.u. – drugi człon (same cyfry). Dzięki czemu będzie Wam wygodniej używać tych numerów w różnych miejscach.
 5. oznaczanie spłat, że są na konto polisy.
  W ostatniej wersji Agent21 dałem możliwość oznaczania w spłatach, że dokonaliście wpłaty do z.u. za tę spłatę. W tej wersji dodaję możliwość oznaczania spłat (w tabeli Spłaty), że ta spłata musi iść na konto polisy (a nie jako wpłata zbiorcza agenta do z.u.). Dzięki temu wygodnie sobie sprawdzicie która spłata ma być płacona na konto polisy, a która ma być zbiorcza.
 6. wydruk kompletnych oryginalnych Zielonych Kart
  Jak wiesz w funkcji Szablon Dokumentów Agent21 potrafi nadrukowywać dane z oryginalną Zieloną Kartę (z magazynu). W obecnej wersji program dla 8 z.u. daję możliwość drukowania kompletnej ZK (z ramkami i numerem) na czystej kartce A4. Taka funkcja działa dla: WARTA, PZU, GENERALI, COMPENSA, INTERRISK, HESTIA, WIENER, UNIQA. Nie trzeba ustawiać żadnych marginesów. Wkładasz do drukarki kartkę A4 (czystą) i Agent21 drukuje kompletną ZK. Oczywiście numer musisz wpisać w odpowiednie pole w Szablonie Dokumentów.
 7. Import polisy PDF WEFOX: Mieszkaniowa
  Import polisy PDF Agro TUW: Bezpieczny Turysta
  Import polisy PDF BALCIA: Ubezpieczenie Podróżne
  Agent21 już importuje z PDF 90 produktów! Łącznie z importami z „chmurki” to ponad 300 produktów z właściwie WSZYSTKICH zakładów ubezpieczeń. Sztos! Pochwal się kolegom / koleżankom, że nie musisz klepać polis do bazy dzięki Agent21!
 8. Zmiana strony logowania do Arrant24 -> teraz logowanie jest przez „skaner.punkta.pl”.

6. REKOMENDACJE

Jak widzicie, z każdym tygodniem program się rozwija. Dodaję wiele nowych fajnych i wygodnych funkcji, żeby było Wam łatwiej pracować nie tylko importując dane, ale również obsługując swoich klientów. Mam jeszcze wiele pomysłów i Wy również dostarczacie mi swoje ciekawe propozycje, które staram się sukcesywnie wprowadzać.
Jeśli więc jesteście zadowoleni z Agent21, to bardzo Was proszę o rekomendacje mojego programu wśród Waszych znajomych. Chciałbym wokół Agent21 utworzyć społeczność aktywnych, niezależnych agentów, żebyśmy wspólnie mogli rozwijać Wasze narzędzie pracy. Do tego potrzeba Was więcej, a bez Waszej pomocy, będzie mi trudno dotrzeć do innych zainteresowanych użytkowników i przekonać ich do zmiany systemu.
DZIĘKUJĘ!

wersja: 1.6.051
data publikacji: 21.08.2022

MODYFIKACJE

1. CEIDG: sprawdzanie przedsiębiorców (JDG, SC) w bazie CEIDG.

Na prośbę kilku agentów dodałem opcję sprawdzania podmiotów na stronie CEIDG (prawy panel z przyciskami). Agent21 odpala stronę CEIDG i na tej stronie możesz wprowadzić interesujące Ciebie kryteria i wypełnić formularz.
Możesz również bardzo wygodnie zweryfikować klienta w CEIDG poprzez „hamburgerka” w module Klienci.
W zalezności od statusu osoby masz kilka opcji:
1. Sprawdź przedsiębiorcę w CEIDG -> jeśli to osoba fizyczna i chcesz odczytać jej dane jako JDG (po nazwisku/imieniu i/lub mieście / ulicy)
2. Sprawdź S.C./JDG w CEIDG -> dla s.c. i JDG (sprawdzanie po NIP) -> dzięki czemu szybko odczytasz dane wspólników spółki.
Dodatkowo dla Waszej wygody dodałem na stronie CEIDG przyciski:
1. SPRAWDŹ W REGON/BIR -> dzięki czemu jak znajdziesz interesujący Ciebie podmiot to szybko go zweryfikujesz w REGON/BIR (w Agent21 rzecz jasna!) i błyskawicznie dodasz do swojej bazy danych jednym kliknięciem myszy. SUPER WYGODA!
2. SKOPIUJ DO MULTISCHOWKA -> skopiujesz do multi-schowka podstawowe dane (nazwa, REGON i NIP).

Mam nadzieję, że dzięki temu będzie Wam się wygodniej pracowało, bo to kolejna baza danych on-line w której Wasz świetny program wspiera was w odczycie i zapisie danych do bazy!

2. eKRS: sprawdzanie firm (osobowość prawna) w bazie Ministerstwa Sprawiedliwości

Tu również dzięki Waszym świetnym pomysłom – udało mi się przygotować wsparcie w weryfikacji podmiotów w eKRS (prawy panel z przyciskami). Dodatkowo w module Kliencie w „hamburgerku” dla podmiotów, które podlegają pod KRS – dodałem odpowiednią opcję, która Wam ułatwi weryfikację klientów z Waszej bazy danych.
Po sprawdzneiu klienta i otwarciu jego szczegółów -> program pozwala na wygodne skopiowanie danych do multi-schowka (włącznie z listą nazwisk reprezentantów!).
Mam nadzieję że ta funkcja również pomoże Wam w bieżącej obsłudze klientów.

3. Nowa forma płatności: Gotówka u Agenta

Przypominam, że w Agent21 macie wiele wygodnych opcji oznaczania formy płatności polisy:
Standardowe formy płatności takie jak: gotówka, karta, przelew, on-line, zlecenie stałe – są odczytywane podczas importu z aplikacji sprzedażowych.
Ale wiem, że wielu z Was ku wygodzie klientów często przyjmuje wpłatę – a to na swoje konto, a to na swoim agencyjnym terminalu. Albo wystawiacie polisę na przelew (w aplikacji sprzedażowej) a od klienta przyjmujecie gotówkę.
W tym właśnie celu dodałem nową formą płatności: Gotówka u Agenta. I umieściłem stosowne informacje na Raporcie sprzedaży. Dzięki temu będziecie mogli wygodnie sobie oznaczać wpłaty gotówkowe klientów do Waszej kasy z polis, które śa oznaczone jako „przelew”.
PRZYPOMINAM też, że możecie wydrukować klientowi szablon dokumentu: Potwierdzenie wpłaty gotówkowej a na nim umieścić dla WŁASNEJ WYGODY kod QR dzięki któremu, Wy zapłacicie swoim telefonem przelew na konto polisy, a klientowi dacie potwierdzenie, że kasa przyjęta.

4. Nowy status w Spłatach: wpłata z.u.

W module Spłat dodałem nowy status: wpłata z.u.. Służy od do tego, żebyście sobie mogli zaznaczać te spłaty, który Wy jako agenci wpłaciliście już do z.u.
Status ten jest aktywny dla następujących warunków:
1. spłata jest opłacona
2. spłata ma formę płatności: gotówka lub Karta/Blik Agenta lub Przelew do Agenta lub Gotówka u Agenta

Na Raporcie sprzedaży dodałem również odpowiedni status oraz odpowiednie wyliczenie należności dla z.u.

Mam nadzieję, że nowa opcja ułatwi Wam kontrolowanie które wpłaty gotówkowe już rozliczyliście na koncie w z.u. a których nie.

Przypominam, że jeśli chcecie wygodnie zrobić przelew składki za wskazaną spłatę (bo klient wpłacił Wam gotówkę) – kliknijcie w „hamburgera: przy tej spłacie -> Wypełnij szablon dokumentu -> Blankiet przelewu bankowego -> Generuj dokument. I na ekranie zobaczycie kod QR który możecie wygodnie telefonem zeskanować i zrobić przelew z własnego konta na konto polisy. Bez wpisywania danych w aplikacji bankowej!

5. Pozostałe modyfikacje

 1. poprawiony moduł kontroli importu dla UNIQA (Panel Agenta) -> w module kontroli importu UNIQA był niestety mankament spowodowany głupią numeracją polis w Panelu Agenta w kolejnych latach wznowień poprzez „przedrostek” (2021- , 2022-). Jednak w tabeli na stronie UNIQA pokazywała tylko numer właściwy. Program niestety przy wznowieniu polisy sprzed roku (o ile polisa sprzed roku była w bazie Agent21) uznawał ze ta polisa jest zaimportowana (bo numer właściwy sprzed roku był w bazie). Teraz Agent21 jest już mądrzejszy i takich sytuacji nie będzie.
 2. poprawka w importach PZU: dla okresów „dzisiaj”, -7 i -30 program szybciej czyta listę polis co istotnie przyspieszy import bieżącej produkcji.
 3. Opcja podglądu informacji o aktualizacji (czyli treści, którą teraz oglądasz w przeglądarce) po kliknięciu w przycisk zielone kółko z literką „i” w prawym górnym rogu ekranu Agent21.
 4. Import polisy PDF INTERPOLSKA: LEN_T Lekarz Nieruchomości (nie ja wymyśliłem tę nazwę – Wiem, że głupia 😉
 5. Import polisy PDF UNIQA (POS): Pakiet dla Spółdzielni
  Agent21 już importuje z PDF 87 produktów! Łącznie z importami z „chmurki” to ponad 300 produktów z właściwie WSZYSTKICH zakładów ubezpieczeń. Agent21 w każdej nowej wersji poprawia Wam komfort pracy.

6. REKOMENDACJE

Jak widzicie, z każdym tygodniem program się rozwija. Dodaję wiele nowych fajnych i wygodnych funkcji, żeby było Wam łatwiej pracować nie tylko importując dane, ale również obsługując swoich klientów. Mam jeszcze wiele pomysłów i Wy również dostarczacie mi swoje ciekawe propozycje, które staram się sukcesywnie wprowadzać.
Jeśli więc jesteście zadowoleni z Agent21, to bardzo Was proszę o rekomendacje mojego programu wśród Waszych znajomych. Chciałbym wokół Agent21 utworzyć społeczność aktywnych, niezależnych agentów, żebyśmy wspólnie mogli rozwijać Wasze narzędzie pracy. Do tego potrzeba Was więcej, a bez Waszej pomocy, będzie mi trudno dotrzeć do innych zainteresowanych użytkowników i przekonać ich do zmiany systemu.
DZIĘKUJĘ!

wersja: 1.6.041
data publikacji: 07.08.2022

MODYFIKACJE

1. Dodanie tagów (oznaczeń) w polisach, pojazdach, klientach.

W obecnej wersji programu dla polis / pojazdów / klientów będzie można dodać oznaczenia specjalne (tagi). A więc po prostu napis określający przynależność tego obiektu w bazie danych do pewnej grupy, której nazwę określacie samodzielnie.
Przykład 1:
Masz polisy, których zawarcie było „doprowadzeniem” jakiegoś Twojego współpracownika zewnętrznego (o nazwisku Kowalski), z którym masz umowę na taką współpracę. Chcesz w bazie Agent21 takie polisy sobie oznaczyć, żeby szybko z bazy wyfiltrować tylko te polisy, które Ci doprowadził. To dodaj nowy tag w kolumnie Tagi na liście polis przy takiej polisie i wpisz np.: „dopr#Kowalski”. Dzięki temu w dowolnej chwili w programie będziesz mógł / mogła szybko wyfiltrować takie polisy poprzez Filtr zaawansowany -> Tagi lub wpisując w pole Szukaj napis: „dopr#Kowalski” albo „#Kowalski”.
Przykład 2:
Masz w bazie pojazdy – np. klasyki. Chcesz je móc szybko wyszukać. Dodaj do takich pojazdów oznaczenie np.: „#klasyk”. Dzięki temu jednym kliknięciem myszy w filtrze zaawansowanym, będziesz mógł / mogła wyfiltrować z bazy tylko klasyki.

Nie ma ograniczeń jeśli chodzi o liczbę tagów czy ich treść. Ale zalecam aby tagi były zwięzłe i jasno wskazywały czego dotyczą, żebyś mógł / mogła ich wygodnie używać i wiedzieć czego dotyczą.

INFORMACJA! Każdy nowo wpisany tag (oznaczenie) automatycznie dodaje się do słownika tagów. A więc jeśli wymyślisz jakieś oznaczenie dla wybranej grupy – to ono będzie zawsze gotowe do wybrania przy kolejnej okazji. Nie musisz więc pamiętać tych oznaczeń, bo one będą się zawsze podpowiadać na liście.
UWAGA! Oczywiście sposób konstruowania oznaczeń (napisu) jest dowolny. Ja w przykładach podałem tylko taki mój pomysł na pewne przypadki oznaczania.
UWAGA! W związku z tą zmianą i koniecznością dodania nowych kolumn w listach, musiałem zresetować układ kolumn do stanu domyślnego. To oznacza, że jeśli sobie przestawiliście kolumny – to one niestety w tej wersji się ustawią do widoku początkowego.

2. WZNOWIENIA: dodanie statusu „Klient nie odebrał telefonu”

Na prośbę kilku użytkowników w tabeli wznowień w kolumnie „Zatelefonowano” dodałem status klient nie odebrał telefonu. Zaznaczamy go w sytuacji gdy zadzwoniliśmy do klienta – ale on nie odebrał telefonu.
Dzięki temu każdy widzi kiedy była próba kontaktu i kto próbował się skontaktować.
Ustawienie tego statusu spowoduje, że w tabeli będzie odpowiednia ikonka i dodatkowo takie pozycje będą widoczne zawsze gdy filtrujecie na liście pozycje „niepowiadomione”.
Gdy w końcu się do klienta dodzwonisz – możesz oczywiście ten status odznaczyć, żeby był porządek w bazie wznowień.

3. NOTATKI: poprawki zwiększające wygodę korzystania

Jak słusznie zauważył jeden z użytkowników – notatki w Agent21 mogłyby być bardziej użyteczne / wygodne w użyciu. Klikanie, żeby je podejrzeć / dodać nową itp było dotychczas „nieco” irytujące 😉.
Wprowadziłem więc następujące zmiany:
1. po kliknięciu w pole notatki (gdy nie ma jeszcze żadnej notatki), program od razu otwiera okno z listą notatek oraz aktywację edycji treści notatki bez konieczności klikania w dodaj notatkę. A następnie – po zakończeniu edycji notatki i naciśnięciu ENTER – notatka od razu się zapisuje i wracasz do ekranu z listą. Zatem dodanie notatki obecnie to JEDNOKROTNE kliknięcie myszką – wpisanie treści, potwierdzenie klawiszem ENTER i notatka dodana.
2. po najechaniu myszką na notatkę – pojawia się dymek, w którym cała treść najnowszej notatki jest od razu widoczna bez konieczności klikania.
Wiem, że te poprawki to nic nadzwyczajnego – od początku tak powinienem to zrobić – ale dziękuję Wam za zwracanie uwagi na takie rzeczy, bo przypominam: Agent21 to program dla Was a nie dla mnie. Jeśli coś Was irytuje i to coś jestem w stanie poprawić – to bardzo chętnie to zrobię, tylko proszę mi zgłaszać takie potrzeby. Każdego na pewno nie zadowolę – ale to co będę mógł zrobić dla ogólnej poprawy jakości Waszej pracy – na pewno będę starał się wdrażać.

4. POJAZDY: dodawanie pojazdu z CEPiK

Zauważyłem, że wielu użytkowników ma problem z rozkminką jak dodać nowy pojazd do bazy Agent21 z CEPiK a potem przygotować multi-oferty. Tutaj opiszę jakie są metody i od razu wskażę jakie nowe poprawki wprowadziłem w tej wersji.
OPCJA 1. Dodanie pojazdu za pomocą funkcji CEPiK na prawym panelu:
1. sprawdź dane pojazdu z CEPiK – jego dane pojawią się na liście pojazdów
2. kliknij na pojazd – zobaczysz małe kolorowe ikonki
3. kliknij w ikonkę z logo Agent21 – dane pojazdu zostaną skopiowane do Agent21, gdzie będziesz mógł / mogła dodać właściciela i zapisać pojazd do bazy

OPCJA2. Dodanie pojazdu do bazy w widoku Pojazdy w bazie Agent21
1. kliknij w Pojazdy, aby otworzyć widok listy pojazdów
2. kliknij w przycisk i wybierz opcję Dodaj pojazd z CEPiK
3. wypełnij dane do sprawdzenia CEPiK – możesz skorzystać z eAgent aby odczytać pojazd z CEPiK wpisując tylko nr rej (nowość w tej wersji Agent21!). Wystarczy dodać właściciela i Zapisz pojazd do bazy Agent21.

W obu powyższych przypadkach – po zapisaniu pojazdu do bazy Agent21 jego dane zobaczysz zawsze na samej górze listy (jako pierwsza pozycja). Aby przygotować multi-oferty po prostu kliknij w kalkulator . A jeśli chcesz skopiować dane do multi-suflera, aby je wkleić w dowolny formularz – kliknij w przycisk „z ptaszkiem” .

OPCJA 3. Dodanie pojazdu z kodu AZTEC w dowodzie lub z dowodu tymczasowego
Agent21 współpracuje z mobilną aplikacją mAgent21 (na telefony iOS i Android), która potrafi skanować kody AZTEC z dowodów oraz dowody tymczasowe. Tu nie będę opisywał tej funkcji bo znajdziesz jej opis w Instrukcji. Ale też za pomocą AZTEC lub skanu z dowodu tymczasowego szybko i wygodnie dodasz pojazd do bazy Agent21 po zweryfikowaniu w CEPiK.

Opcja 1. Funkcja CEPiK na prawym panelu
OPCJA 2. Funkcja Nowy w widoku Pojazdów

5. REGON/BIR: szybkie dodanie podmiotu do bazy Agent21

W obecnej wersji programu, gdy korzystasz z opcji prawego panela: REGON i sprawdzisz podmiot w REGON/BIR to możesz go szybko i wygodnie dodać do bazy Agent21. Dodatkowo program od razu sprawdza podmiot w bazie płatników VAT i pokazuje wynik na dole tabeli z danymi podmiotu z REGON/BIR w sekcji PŁATNIK VAT.

6. Pozostałe modyfikacje

 1. Nowa aplikacja: SUPERPOLISA. Jeśli korzystasz z tej aplikacji to w opcji Konfiguracja (lewy górny róg okna Agent21) włącz ją sobie, następnie zrestartuj Agent21 i w swoich danych logowania dodaj login i hasło.
 2. Nowy podmiot na liście firm: DCU. Służy tylko importu rozliczeń z pliku XLS, który przysyła agentom DCU. Jeśli współpracujesz z DCU – dodaj sobie DCU w Konfiguracji, zrestartuj Agent21 i będziesz mógł / mogła importować raporty z rozliczeniami z DCU i oznaczać sobie spłacone i rozliczone spłaty. Rozliczenie otrzymane z DCU w pliku XLS należy najpierw zapisać do CSV (rozdzielany przecinkami) a potem dopiero zaimportować do Agent21.
  UWAGA! Jeśli chcesz, aby Agent21 importował również inne rozliczenia (nie tyko DCU, WARTA, HESTIA, PZU, UNIQA) to skontaktuj się ze mną i ustalimy co i jak da się zrobić, żeby było Ci wygodniej zarządzać rozliczonymi polisami.
 3. Logowanie do nowej wersji aplikacji INSLY (oznaczona jako INSLY 2022). Możesz sobie dodać to nowe INSLY w Konfiguracji. Jeśli ktoś z INSLY Wam zaproponuje obecnie przejście ze starego INSLY do nowego to ODRADZAM !. Nowe INSLY jest kompletnie niedopracowane i wygląda jak wczesna wersja testowa z masą błędów i problemów.
  UWAGA! Obecnie Agent21 w nowym INSLY nie obsługuje ofertowania ani nie importuje polis. Te opcje będą dodawane w miarę potrzeb i postępów implementacji poprawek tego nowego INSLY bo obecnie ten program to niedopracowany paździerz.
 4. zwiększenie ilości informacji prezentowanej w dymku po najechaniu na nazwisko klienta w liście Polis / Wznowień / Pojazdów. Teraz dymek pokazuje również: adres, e-mail, telefon, PESEL/ REGON. Dzięki temu najważniejsze informacje o kliencie masz szybko pod ręką, nawet jeśli jesteś w widoku Polis/ Pojazdów/ Wznowień.
 5. Nowy szablon dokumentu: Zielona Karta. Do listy dokumentów funkcji „Wypełnij szablon dokumentu” dodałem pozycję Zielona Karta. Agent21 nadrukuje na oryginalnym druku ZK treść z Twojej bazy danych (dane pojazdu, klienta, okres ochrony). Proszę pamiętać aby ustawić sobie marginesy i sprawdzić ustawienie ZANIM wydrukujecie oryginalny druk ZK.

7. REKOMENDACJE

Jak widzicie, z każdym tygodniem program się rozwija. Dodaję wiele nowych fajnych i wygodnych funkcji, żeby było Wam łatwiej pracować nie tylko importując dane, ale również obsługując swoich klientów. Mam jeszcze wiele pomysłów i Wy również dostarczacie mi swoje ciekawe propozycje, które staram się sukcesywnie wprowadzać.
Jeśli więc jesteście zadowoleni z Agent21, to bardzo Was proszę o rekomendacje mojego programu wśród Waszych znajomych. Chciałbym wokół Agent21 utworzyć społeczność aktywnych, niezależnych agentów, żebyśmy wspólnie mogli rozwijać Wasze narzędzie pracy. Do tego potrzeba Was więcej, a bez Waszej pomocy, będzie mi trudno dotrzeć do innych zainteresowanych użytkowników i przekonać ich do zmiany systemu.
DZIĘKUJĘ!

wersja: 1.6.031
data publikacji: 24.07.2022

MODYFIKACJE

1. Nowe firmy w multi-ofertach: ALLIANZ i TRASTI

Moduł generowania ofert – multi-oferty – rośnie w siłę!
W tej wersji dodałem następujące z.u.:
1. ALLIANZ
2. TRASTI
Tym samym multi-oferty obsługują już 16 aplikacji sprzedażowych. A więc oszczędza Wam czas na wypełnianie formularzy w większości aplikacji na których często pracujecie!
PRZYPOMINAM: Program nie wypełnia kompletnie wszystkich ofert. Stara się wypełnić wszystko co może (w tym dane podmiotów i podstawowe dane pojazdu). Pozostałe informacje należy wypełnić za pomocą multi-suflera.
Proszę też pamiętać że jednoczesne odpalenie wielu ofert – na pewno ostro dziabnie Wasz komputer i może nieco mulić. Dobierajcie więc listę firm do ofert wg Waszego doświadczenia, żeby niepotrzebnie nie ładować ofert tam gdzie na pewno wiecie, że bedą kiepskie (w zależności od pojazd / klienta i okoliczności). Ewentualnie róbcie tak, że najpierw wybierzcie kilka firm (np. 4-5 max). Jak sprawdzicie, że ceny są do kitu – to możecie zawsze wyłączyć te już policzone i włączyć kilka następnych. Takie podejście wcale Wam nie spowolni pracy a na pewno przysłuży się Waszemu procesorowi w komputerze i jakości ogólnej pracy w programie.

2. Moduł kontroli importów polis z PDF – nowe aplikacje dodane

Moduł kontroli importu produkcji z PDF został przez Was przyjęty z dużą satysfakcją, bo faktycznie pozwala wygodnie sprawdzić czy wszystkie PDF są zaimportowane, a więc że niczego nie zapomnieliście wrzucić do swojej bazy Agent21.
Moduł ten rozwija się wg Waszych zgłoszeń i potrzeb.
W tej wersji dodałem następujące aplikacje:
1. ALLIANZ
2. TUW TUW
3. Generali AGRO
4. Bezpieczny.pl
5. NAU24, DFS24 i AgentAZ

3. Dodanie atrybutu TAXI w pojazdach

W tej wersji można podczas edycji danych pojazdu (formularz Edycji Pojazdu) oznaczyć sobie pojazd do przewozu osób (TAXI). Dzięki temu, wszędzie gdzie będzie ten pojazd występował na ekranie będziecie widzieć, że to „taksówka”.
Dodatkowo – jeśli weryfikujecie pojazd w CEPiK to program również odczyta ten atrybut z CEPiK.

4. Pozostałe modyfikacje

 1. Nowa aplikacja: ASIST.PL. Jeśli korzystasz z tej aplikacji to w opcji Konfiguracja (lewy górny róg okna Agent21) włącz ją sobie, następnie zrestartuj Agent21 i w swoich danych logowania dodaj login i hasło.
 2. Import polis PDF WIENER: Na Wszelki Wypadek. To już 85 produkt importowany z PDF.
  Jeśli masz jakąś polisę, którą chcesz, żeby Agent21 automatycznie importował do bazy – to podeślij PDF tej polisy pobrany z aplikacji sprzedażowej mailem na pomoc@agent21.pl to postaram się dodać import tego PDF w kolejnej wersji programu.

5. REKOMENDACJE

Jak widzicie, z każdym tygodniem program się rozwija. Dodaję wiele nowych fajnych i wygodnych funkcji, żeby było Wam łatwiej pracować nie tylko importując dane, ale również obsługując swoich klientów. Mam jeszcze wiele pomysłów i Wy również dostarczacie mi swoje ciekawe propozycje, które staram się sukcesywnie wprowadzać.
Jeśli więc jesteście zadowoleni z Agent21, to bardzo Was proszę o rekomendacje mojego programu wśród Waszych znajomych. Chciałbym wokół Agent21 utworzyć społeczność aktywnych, niezależnych agentów, żebyśmy wspólnie mogli rozwijać Wasze narzędzie pracy. Do tego potrzeba Was więcej, a bez Waszej pomocy, będzie mi trudno dotrzeć do innych zainteresowanych użytkowników i przekonać ich do zmiany systemu.
DZIĘKUJĘ!

wersja: 1.6.021
data publikacji: 17.07.2022

MODYFIKACJE

1. Nowe firmy w multi-ofertach: PZU, LINK4, COMPENSA, TUZ i AgroTUW

Moduł generowania ofert – multi-oferty – rośnie w siłę!
W tej wersji dodałem następujące z.u.:
1. PZU
2. LINK4
3. COMPENSA
4. TUZ
5. Agro TUW
Tym samym multi-oferty obsługują już 14 aplikacji sprzedażowych. To jeszcze nie jest ostatnie moje słowo w tej kwestii!
PRZYPOMINAM: Program nie wypełnia kompletnie wszystkich ofert. Stara się wypełnić wszystko co może (w tym dane podmiotów i podstawowe dane pojazdu). Pozostałe informacje należy wypełnić za pomocą multi-suflera.
Proszę też pamiętać że jednoczesne odpalenie 14 ofert – na pewno ostro dziabnie Wasz komputer i może nieco mulić. Dobierajcie więc listę firm do ofert wg Waszego doświadczenia, żeby niepotrzebnie nie ładować ofert tam gdzie na pewno wiecie że bedą kiepskie (w zależności od pojazd / klienta i okolicznośc).

2. Moduł kontroli importów polis z PDF – SUPER WYGODNA NOWOŚĆ !!!!!! Przeczytaj to!

Wielu z Was boryka się z trudnościami kontroli importu produkcji z PDF. To znaczy – nie wiecie co już zaimportowaliście z PDF a czego jeszcze nie. Dotychczas musieliście ręcznie sprawdzać w bazie, które ze sprzedanych polis zostały zaimportowane z PDF.
KONIEC Z TYM! W obecnej wersji dla kilku zu. przygotowałem moduł kontroli importu produkcji z PDF. Jak zwykle w Agent21 jest on intuicyjny i prosty w użyciu.

Wystarczy, że wejdziesz w aplikacji sprzedażowej na listę polis i ją wyfiltrujesz – tak aby pokazały się w tabeli na ekranie aplikacji sprzedane polisy. Wówczas Agent21 po lewej stronie pokaże nową rameczkę z przyciskiem (BECZKA z ptaszkiem 😉 ).

Gdy klikniesz w ten przycisk – Agent21 wykona dla Ciebie następujące zadanie:
1. sparsuje tabelkę z polisami i odczyta wszystkie numery polis
2. sprawdzi w bazie Agent21 których polis brakuje
3. zaznaczy w tabelce w kolorze czerwonym, których polis nie masz w swojej bazie

SUPER WYGODNA POMOC DLA WAS W BIEŻĄCEJ PRACY!

Obecnie funkcja ta działa dla następujących aplikacji:
1. COMPENSA
2. UNIQA (Panel Agenta)
3. LINK4
4. INERRISK
5. WIENER
6. INTER POLSKA
7. AGRO TUW
W kolejnych tygodniach będę dodawał kolejne aplikacje do tej listy.
UWAGA! Ta funkcja będzie wykonana tylko dla aplikacji w których import jest ręczny (czyli z PDF). W programach gdzie import jest automatyczny (z chmurki) można łatwo kontrolować czy wszystko się zaimportowało wybierając wstecz odpowiedni okres czasu i sprawdzając czego brakuje.

3. Pozostałe modyfikacje

 1. Nowa firma: BENEFIA na liście z.u. do wybrania (lewy gó®ny róg -> Konfiguracja). Ten z.u. nie ma swojej aplikacji – więc nie będzie przycisku logowania.
 2. Import polis PDF BENEFIA: Komunikacyjne (pobierane z porównywarek – np. COMPERIA)
 3. Możliwość zapisu dokumentów (Szablony oraz Wycena Warty) do pliku WORD
 4. Poprawka do wniosku o wycenę pojazdu Warty: edytowalny PDF lub jak w pkt. 3. zapis do WORDa

4. REKOMENDACJE

Jak widzicie, z każdym tygodniem program się rozwija. Dodaję wiele nowych fajnych i wygodnych funkcji, żeby było Wam łatwiej pracować nie tylko importując dane, ale również obsługując swoich klientów. Mam jeszcze wiele pomysłów i Wy również dostarczacie mi swoje ciekawe propozycje, które staram się sukcesywnie wprowadzać.
Jeśli więc jesteście zadowoleni z Agent21, to bardzo Was proszę o rekomendacje mojego programu wśród Waszych znajomych. Chciałbym wokół Agent21 utworzyć społeczność aktywnych, niezależnych agentów, żebyśmy wspólnie mogli rozwijać Wasze narzędzie pracy. Do tego potrzeba Was więcej, a bez Waszej pomocy, będzie mi trudno dotrzeć do innych zainteresowanych użytkowników i przekonać ich do zmiany systemu.
DZIĘKUJĘ!

wersja: 1.6.011
data publikacji: 10.07.2022

MODYFIKACJE

1. BALCIA/RESO oraz MTU w MULTI-OFERTACH

Moduł generowania ofert – w skrócie nazwany multi-ofertami – został przez Was przyjęty bardzo pozytywnie. Faktycznie skraca czas przygotowania ofert w wielu z.u. na raz. Idąc za ciosem – w tej wersji dodaję dwie nowe aplikacje do automatycznego generowania ofert: Balcia/Reso i MTU (Jupiter).

UWAGA! W przypadku MTU, aby oferta się utworzyła, to musisz mieć zmienioną tożsamość na JUPITER.

Dodatkowo na prośbę kilku osób dodałem możliwość wyboru, czy oferty mają się otwierać w osobnej zakładce z kalkulatorkiem (wszystkie oferty w jednym miejscu) czy też każda oferta w odpowiedniej zakładce aplikacji.
Gdy wybierzesz tę drugą opcję – to program nie utworzy zakładki z kalkulatorkiem, a wszystkie oferty pojawią się jako nowe zakładki w już otwartych zakładkach z logo zakładu ubezpieczeń / aplikacji.

2. WARTA: przygotowanie i wydruk formularza wyceny pojazdu

W obecnej wersji przygotowałem możliwość wypełnienia i wydruku formularza wyceny pojazdów, który wielu z Was często wypełnia dla niestandardowych pojazdów, gdy chcecie je wycenić w Warcie.
Formularz ten – z uwagi na jego ścisły związek z pojazdem w bazie danych i konieczność zachowania jego treści „na przyszły rok” znajduje się w oknie edycji danych POJAZDU. Zaznaczam to celowo, żebyście tego nie szukali w opcji Szablonu dokumentu!

Formularz ten jest widoczny jako kolejna zakładka w oknie Pojazdu – wygodny do wypełnienia a potem do wydruku (u góry jest przycisk Drukuj). Po wypełnieniu formularza możesz zapisać dane pojazdu do bazy i dzięki temu ten wypełniony formularz również będzie zapisany wraz z pojazdem. Dzięki temu za rok – będziesz mieć te dane do szybkiego przygotowania kolejnej wyceny na ten sam pojazd.4
Mega wygodne!

3. Pozostałe modyfikacje

 1. Import polis PDF UNIQA POS: Krótkoterminowe OC, Floty
 2. Import polisy PDF UNIQA Panel Agenta: Multitravel
 3. integracja z nową bramką komercyjną SMS: GSMService.
  Przypominam, że Agent21 wysyła SMS za pomocą kilku komercyjnych bramek: PromoSMS, SerwerSMS, SMSAPI oraz GSMService. Jeśli chcesz wysyłać SMS to załóż sobie konto w jednej z tych bramek i skonfiguruj Agent21 w opcji: Konfiguracja -> Korespondencja. W razie problemów / pytań – DZWOŃ to pomogę.

4. REKOMENDACJE

Jak widzicie, z każdym tygodniem program się rozwija. Dodaję wiele nowych fajnych i wygodnych funkcji, żeby było Wam łatwiej pracować nie tylko importując dane, ale również obsługując swoich klientów. Mam jeszcze wiele pomysłów i Wy również dostarczacie mi swoje ciekawe propozycje, które staram się sukcesywnie wprowadzać.
Jeśli więc jesteście zadowoleni z Agent21, to bardzo Was proszę o rekomendacje mojego programu wśród Waszych znajomych. Chciałbym wokół Agent21 utworzyć społeczność aktywnych, niezależnych agentów, żebyśmy wspólnie mogli rozwijać Wasze narzędzie pracy. Do tego potrzeba Was więcej, a bez Waszej pomocy, będzie mi trudno dotrzeć do innych zainteresowanych użytkowników i przekonać ich do zmiany systemu.
DZIĘKUJĘ!

wersja: 1.6.001
data publikacji: 03.07.2022

MODYFIKACJE

1. NOWOŚĆ!!! Moduł do generowania ofert ubezpieczeń komunikacyjnych

Możliwość automatycznego inicjowania ofert dla kilku wybranych aplikacji, którą wprowadziłem w ostatnich tygodniach została przyjęta bardzo pozytywnie. Pomyślałem więc o tym, aby jeszcze bardziej ułatwić Wam pracę i przygotowałem moduł do automatycznego generowania ofert na raz w wielu aplikacjach.

Dzięki temu – za jednym zamachem utworzycie oferty w kilku aplikacjach jednym kliknięciem myszy.

Opcja Przygotuj oferty na pojazd jest w kilku listach: Pojazdach (jako „kalkulator” na liście pojazdów), w Polisach (w menu „hamburgerek”), we Wznowieniach (jako „kalkulator” na liście wznowień).

Wybranie tej opcji spowoduje otwarcie okna z danymi pojazdu oraz podmiotów. To ułatwi Wam poprawienie/podrasowanie danych do ofert. Można w tym oknie również wygodnie zrobić weryfikację CEPiK.
Jeśli wybierzesz do ofertowania aplikację, w której jeszcze się nie zalogowałaś/eś – to program automatycznie otworzy wszystkie brakujące aplikacje. Zanim rozpoczniesz generowanie ofert – upewnij się że wszystkie aplikacje są poprawnie zalogowane. Bo inaczej oferta nie powstanie.

Tym sposobem, znacznie prościej będzie Wam wykonywać oferty w kilku aplikacjach na raz. Mam nadzieję, że się spodoba. Proszę zgłaszać swoje uwagi i spostrzeżenia.

Sukcesywnie bede dodawał nowe aplikacje do automatycznych ofert. Wymaga to jednak jeszcze trochę czasu.

UWAGA 1. Uruchomienie ofert znacząco obciąża komputer. Program na raz otworzy tyle zakładek ile wybrano do ofertowania. Wybieraj więc aplikacje rozważnie i nie przesadzaj z ich liczbą, bo zamulisz komputer.
UWAGA 2. Gdy skończysz ofertę i policzysz składki to zamknij zakładkę z tą ofertą, aby zwolniła się pamięć.
mAgent21 nie odczyta poprawnie nierwyraźnych znaków. Ale zawsze zanim cokolwiek zapisze się do Twojej bazy – jest przez Ciebie weryfikowane na ekranie skanowania w Agent21.

Okno generowania ofert
Wybór opcji z menu w Polisach
Szybka akcja ofert w liście pojazdów

2. KLIENT: dodawanie większej liczby kategorii prawa jazdy

Dotychczas program obsługiwał tylko jedno pole do wpisania daty prawa jazdy. Teraz możesz dodać wszystkie inne kategorie prawa jazdy wraz z datą uzyskania uprawnień i mieć więcej informacji o kliencie.
Aby dodać kolejne kategorie – należy kliknąć w przycisk Edytuj kategorie. Następnie dodać wszystkie kategorie, które klient posiada.
Pole Data prawa jazdy jest ustawiane zawsze na kategorię B lub jeśli nie ma B to kolejno na główne kategorie samochodowe (C*, D*) i motocyklowe (A) lub jeśli jest tylko jedna kategoria – to na tę jedną kategorię.

3. Pozostałe modyfikacje

 1. Nowa aplikacja w Agent21: iDEFEND (FORTEGRA)
 2. Nowa aplikacja w Agent21: BergSystem
  Jeśli korzystasz z jednej z tych aplikacji to w opcji Konfiguracja (lewy górny róg okna Agent21) włącz je, następnie zrestartuj Agent21 i w swoich danych logowania dodaj login i hasło.

4. REKOMENDACJE

Jak widzicie, z każdym tygodniem program się rozwija. Dodaję wiele nowych fajnych i wygodnych funkcji, żeby było Wam łatwiej pracować nie tylko importując dane, ale również obsługując swoich klientów. Mam jeszcze wiele pomysłów i Wy również dostarczacie mi swoje ciekawe propozycje, które staram się sukcesywnie wprowadzać.
Jeśli więc jesteście zadowoleni z Agent21, to bardzo Was proszę o rekomendacje mojego programu wśród Waszych znajomych. Chciałbym wokół Agent21 utworzyć społeczność aktywnych, niezależnych agentów, żebyśmy wspólnie mogli rozwijać Wasze narzędzie pracy. Do tego potrzeba Was więcej, a bez Waszej pomocy, będzie mi trudno dotrzeć do innych zainteresowanych użytkowników i przekonać ich do zmiany systemu.
DZIĘKUJĘ!

wersja: 1.5.851
data publikacji: 26.06.2022

MODYFIKACJE

1. Skanowanie dowodów tymczasowych – mAgent21 wersja 2.0.

Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja aplikacji mobilnej mAgent21 wersja 2.0.
Nową wersję poznacie po tym, że po uruchomieniu jest strona tytułowa z opcjami do wyboru.

Skanowanie dowodu tymczasowego znajdziesz w opcji DOWÓD TYMCZASOWY. Musisz zeskanować obie strony dowodu odpowiednio dopasowując ekran aparatu tak aby wskazane na ekranie sekcje dowodu tymczasowego znalazły się w zielonych ramkach.
Jest to proste zadanie ale wymaga lekkiej wprawy i odpowiedniej dokładności. Od tego zależy czy skan będzie czytelny i czy program poprawnie rozpozna znaki, aby potem w aplikacji Agent21 zweryfikować dane w CEPiK i zapisać pojazd do bazy.

Agent21 jako jedyna obecnie aplikacja dla agentów (nie portal zakładu ubezpieczeń) skanuje dowody tymczasowe i potem je weryfikuje w CEPiK. Mam nadzieję, że nowa funkcja Wam przypadnie do gustu i będziecie z niej chętnie korzystać w codziennej pracy!

UWAGA 1. Rozpoznawanie znaków (OCR) w dowodzie tymczasowym jest ściśle powiązane z jakością zdjęcia. Z jego ostrością oraz z jakością nadruku na dowodzie tymczasowym.
mAgent21 nie odczyta poprawnie nierwyraźnych znaków. Ale zawsze zanim cokolwiek zapisze się do Twojej bazy – jest przez Ciebie weryfikowane na ekranie skanowania w Agent21.

2. WIENER i UNIQA/AXA: szybkie przygotowanie oferty na pojazd

Przypominam, że od kilku tygodni jest wygodna opcja inicjacji ofertowania w różnych zakładach ubezpieczeń. W tej wersji dodałem do listy: WIENER i UNIQA/AXA.
Wystarczy kliknąć w Polisach lub w Pojazdach przy rekordzie z bazy, który chcemy ofertować – wybrać zakład ubezpieczeń – i Agent21 automatycznie przejdzie do oferty i wypełni wszystkie początkowe pola (które może wypełnić). Wystarczy tylko uzupełnić braki – i szybko, wygodnie zrobicie ofertę wprost z Waszej bazy danych.

3. Pozostałe modyfikacje

 1. Nowa aplikacja w Agent21: PUNKTA
  Jeśli korzystasz z aplikacji PUNKTA to w opcji Konfiguracja (lewy górny róg okna Agent21) włącz PUNKTA, następnie zrestartuj Agent21 i w swoich danych logowania dodaj login i hasło.
 2. dekodowanie polisy PDF: ALLIANZ – Bezpieczny Biznes, Biznes OC
 3. szablon dokumentu APK: dodane pól edycyjnych: nr polisy, okres ochrony oraz dane pojazdu / lub inne dane dot. polisy oraz możliwość wydruku imienia i nazwiska osoby, która wystawia APK (OfWCA)
  UWAGA! Dane polisy wypełnią się tylko jeśli APK przygotujecie do dopiero co wystawionej polisy. Jeśli klikniecie szablon APK przy polisie, która się kończy – program wypełni tylko dane pojazdu, bo w tym momencie NIE WIADOMO jaką polisę wystawicie.

wersja: 1.5.842
data publikacji: 19.06.2022

MODYFIKACJE

1. HESTIA CUMULUS: import flot z pliku „pelna_lista_csv”

W związku z tym, że zdarzają się przypadki w których w iHestia nie ma niektórych certyfikatów (polis) do flot z CUMULUSA, dla Waszej wygody i jakości danych, przygotowałem opcję importu danych polis, pojazdów i klientów z pliku CSV generowanego przez CUMULUSA w opcji „UMOWY GENERALNE”.
Należy najpierw flotę wywołać przyciskiem Szukaj, następnie rozwinąć listę Operacje i wybrać opcję: pełna lista CSV. Po jej kliknięciu – zostanie pobrany plik CSV o nazwie: pelna_lista_csv_<numer umowy>.csv. Agent21 automatycznie odczyta wszystkie polisy z tej listy i wyświetli okno z listą polis.
Po kliknięciu w przycisk Importuj dane, wszystkie certyfikaty (polisy) zostaną zaimportowane do bazy Agent21.
Oczywiście jeśli jakieś certyfikaty były już w bazie Agent21 (z iHestii) to one się nie zdublują.

UWAGA 1. Nie wszyscy agenci mają dostęp do opcji „pełna lista CSV” w kolumnie Operacje. W takim przypadku należy albo poprosić Hestię o odblokowanie jej albo poprosić menedżera, żeby Wam taki plik CSV przysłał mailem. Po otrzymaniu pliku od menedżera, można go wczytać za pomocą przycisku w lewym górnym rogu w zakładce CUMULUS w Agent21.
UWAGA 2. Dane certyfikatów mogą być odczytany wyłącznie z tego pliku. Żaden inny plik nie zostanie poprawnie rozpoznany i próba jego importu może zaśmiecić Twoją bazę danych.

2. PZU: zapisywanie PIN do polisy

Na prośbę wielu agentów dodałem do importera polis PZU automatyczne zapisywanie PINu do każdej polisy importowanej z Everest. PIN ten odpisuje się jako notatka przy polisie.

3. Pozostałe modyfikacje

 1. Nowa aplikacja w Agent21: WIENER – GoNet
  Jeśli korzystasz z GoNet to w opcji Konfiguracja (lewy górny róg okna Agent21) włącz opcję Wiener Gonet, następnie zrestartuj Agent21 i w swoich danych logowania dodaj login i hasło.
 2. dekodowanie polisy PDF: Inter Polska – RT_M (Ratownicy med.)
 3. dekodowanie polisy PDF: Interrisk KAG-B/P (Agrocasco)
 4. dekodowanie polisy PDF: BALCIA Biznes Pakiet
 5. dekodowanie polisy PDF: WIENER GoNet – GoBiznes (tylko JEDNORAZOWO!)
 6. dekodowanie polis PDF: WIENER Fotowoltaika (OZE), MEDIPASS (MDP)
  Agent21 obecnie importuje z plików PDF już 76 produktów!
 7. automatyczny import polis z ASF Premium – Hiperio: z tej aplikacji można importować polisy z „chmurki”, a więc automatycznie.
  Agent21 automatycznie (z chmurki) importuje już setki produktów z 9 aplikacji!
 8. poprawka do importu polis MTU o kodzie kodzie kończącym się na /EH. Niektórzy agenci mają lub mieli dostęp w JUPITER do polis HESTII. Polisy te były oznaczone kodem (…/EH – zamiast …/MTU). Agent21 nie importował tych polis bo myślałem, że one są dostępne w iHestii. Okazuje się, że nie są dostępne – dlatego w tej wersji odblokowałem importu polis HESTII (z kodem /EH) z JUPITERA. To podobno rzadki przypadek, ale jeśli Ty miałaś/eś takie polisy w JUPITER to sprawdź i zaimportuj je sobie na ten wersji Agent21.

4. REKOMENDACJE

Jak widzicie, z każdym tygodniem program się rozwija. Dodaję wiele nowych fajnych i wygodnych funkcji, żeby było Wam łatwiej pracować nie tylko importując dane, ale również obsługując swoich klientów. Mam jeszcze wiele pomysłów i Wy również dostarczacie mi swoje ciekawe propozycje, które staram się sukcesywnie wprowadzać.
Jeśli więc jesteście zadowoleni z Agent21, to bardzo Was proszę o rekomendacje mojego programu wśród Waszych znajomych. Chciałbym wokół Agent21 utworzyć społeczność aktywnych, niezależnych agentów, żebyśmy wspólnie mogli rozwijać Wasze narzędzie pracy. Do tego potrzeba Was więcej, a bez Waszej pomocy, będzie mi trudno dotrzeć do innych zainteresowanych użytkowników i przekonać ich do zmiany systemu.
DZIĘKUJĘ!

wersja: 1.5.821
data publikacji: 29.05.2022

MODYFIKACJE

1. Odczyt danych pojazdu z CEP tylko po nr rej.

Dla Waszej wygody przygotowałem opcję weryfikacji pojazdu w CEPiK tylko po numerze rejestracyjnym. W tym zakresie korzystamy ze wsparcia eAgent. Weryfikacja po nr rejestracyjnym jest widoczna tylko jeśli jesteście zalogowani do eAgenta.
Po wpisaniu numeru rej. program najpierw odpytuje eAgenta, generując nową ofertę na ten pojazd a potem – po odczytaniu VIN i daty 1 rej. – odpytuje już normalną stronę historiapojazdu.gov.pl (tak jak zwykle).
Dzięki temu, że w eAgent powstaje automatycznie oferta dla tego pojazdu – możesz szybciej rozpocząć ofertowanie, gdy otrzymasz od klienta jego dane osobowe.

UWAGA 1. Agent21 nie przetwarza żadnych danych osobowych klienta przy odczycie VIN i daty 1 rej. z CEPiK w eAgent. Jedyne pole, które jest wykorzystywane przy odczycie to numer rejestracyjny. Nie ma więc żadnego zagrożenia w kwestii RODO i przetwarzania danych osobowych, bo takich danych z Warty lub CEPiK Agent21 nie przetwarza.
UWAGA 2. Warta kontroluje wykorzystywanie odpytywanie CEPiK w eAgent. Dlatego opcja, którą przygotowałem służy do wygodniejszego zweryfikowania danych pojazdu a następnie docelowo do przygotowania oferty w eAgent. Wykorzystywanie jej w innym celu może skutkować konsekwencjami ze strony Warty w stosunku do Agenta/OfWCA, która nadużywa odczytów CEPiK w Warcie bez ofertowania. Program Agent21 informuje o tym odpowiednimi komunikatami i sam nie wykorzystuje tej funkcji bez wyraźnego potwierdzenia przez użytkownika.

2. WARTA: szybkie przygotowanie oferty na pojazd z Waszej bazy danych

Dla osób, które często robią oferty na pojazdy ze swojej bazy danych wprowadziłem świetne ułatwienie. W modułach. Polisy, Pojazdy, Wznowienia w hamburgerku dodałem nową opcję menu: Przygotuj ofertę na ten pojazd. Obecnie ofertę można przygotować tylko w eAgent. W przyszłości będę dokładał kolejne aplikacje.
Po kliknięciu w nazwę firmy – Agent21 przełączy Ciebie na aplikację tej firmy (na razie eAgenta), uruchomi nową ofertę, następnie wypełni dane do tej oferty. W przypadku eAgenta program wypełni: APK, nr rej i PESEL oraz kliknie w Sprawdź. Zatem dzięki jednemu kliknięciu myszką w swojej bazie danych – będziesz mieć zainicjowaną nową kalkulację na ten pojazd.
Funkcja zadziała tylko jeśli jesteś już zalogowany/a do eAgenta.

UWAGA 1. Opcja przygotowania oferty w Warcie pojawi się w hamburgerku tylko dla polis, które nie są w Warcie. To logiczne bo skoro pojazd ma polisę Warty – to nie generujesz nowej oferty na ten pojazd bo on już jest ubezpieczony w Warcie.
W pkt. 3. tego opisu (poniżej) znajdziesz odpowiedź:
„a co z ofertą na wznowienie w Warcie” 😉.

Czyli tę nową opcję wykorzystasz w scenariuszu, w którym pojazd jest ubezpieczony poza Wartą, a chcesz go policzyć w Warcie – jeden klik i oferta rozpoczęta! Wystarczy ją skończyć i sprawa załatwiona!

3. WARTA: szybkie przygotowanie wznowienia z Waszej bazy danych

Dla Waszej wygody przygotowałem dla polis WARTY (na razie tylko Warty) opcję szybkiego przejścia do wznowienia jej w eAgent. Aby funkcja zadziałała musisz być zalogowany/a w eAgent. Funkcja ta będzie widoczna w menu pod hamburgerem dla polis WARTY w module Polis i Wznowień.
Jeśli polisa podlega pod wznowienie – to opcja się pojawia. Po jej kliknięciu – Agent21 przenosi Ciebie do eAgenta i automatycznie generuje ofertę wznowieniową przy użyciu ścieżki Czynności -> Przygotuj wznowienie.
W ten sposób mega wygodnie szybko przygotujesz wznowienia w eAgent wprost z Twojej bazy danych.

4. Pozostałe modyfikacje

 1. Nowa aplikacja w Agent21: HESTIA Floty – CUMULUS
 2. Nowa aplikacja w Agent21: ASF Premium – HIPERIO
  Jeśli korzystasz z jednej z tych aplikacji to w opcji Konfiguracja (lewy górny róg okna Agent21) włącz je sobie, następnie zrestartuj Agent21 i w swoich danych logowania dodaj login i hasło.

5. REKOMENDACJE

Jak widzicie, z każdym tygodniem program się rozwija. Dodaję wiele nowych fajnych i wygodnych funkcji, żeby było Wam łatwiej pracować nie tylko importując dane, ale również obsługując swoich klientów. Mam jeszcze wiele pomysłów i Wy również dostarczacie mi swoje fajne propozycje, które staram się sukcesywnie wprowadzać.
Jeśli więc jesteście zadowoleni z Agent21, to bardzo Was proszę o rekomendacje mojego programu wśród Waszych znajomych. Chciałbym wokół Agent21 utworzyć społeczność aktywnych, niezależnych agentów, żebyśmy wspólnie mogli rozwijać Wasze narzędzie pracy. Do tego potrzeba Was więcej, a bez Waszej pomocy, będzie mi trudno dotrzeć do innych zainteresowanych użytkowników i przekonać ich do zmiany systemu.
DZIĘKUJĘ!

wersja: 1.5.812
data publikacji: 22.05.2022

MODYFIKACJE

1. WZNOWIENIA – nowy widok: kalendarza

Na prośbę kilku agentów do modułu Wznowień dodałem możliwość zmiany widoku z listy na Kalendarz. Do wyboru jest kilka różnych opcji kalendarza:
1. w ujęciu tygodniowym (7 dni)
2. w ujęciu dwu-, trzytygodniowym
3. w ujęciu miesięcznym (cały miesiąc)
4. w ujęciu dziennym (jeden dzień)
Przełączenia widoku z listy na kalendarz odbywa się za pomocą przycisków na górnym pasku z opisem Widok.
Po zmianie widoku na kalendarz przyciski te zmieniają swoje miejsce i są umieszczone nad kalendarzem. Dzięki temu przełączanie się między widokami jest w wygodniejszym miejscu.
W momencie przejścia z listy na kalendarz program automatycznie stosuje filtry:
1. nie pokazuj wznowionych
2. nie pokazuj ofertowanych
3. nie pokazuj zrezygnowanych
Dzięki temu na kalendarzu widzicie wyłącznie pozycje, które musicie jeszcze obsłużyć.
Dodatkowo dla lepszego obrazu wznowień na kalendarzu są one dodatkowo sortowane w każdym dniu – jako pierwsze są ekspiracje polis, raty są na końcu danego dnia (oznaczone ciemniejszym niebieskim kolorem).
Po najechaniu na kafelek z nazwiskiem i przedmiotem ubezpieczenia pojawia się podpowiedź, która pokazuje więcej istotnych informacji. Po kliknięciu w kafelek – otwiera się okienko, w którym można zmieniać statusy – dokładnie te same symbole co w widoku listy.

Mam nadzieję, że ten nowy widok wznowień przypadnie Wam do gustu. Jeśli czegoś w nim będzie brakowało – to proszę o info. W miarę możliwości (żeby nie zaciemnić obrazu) – dodam brakujące a potrzebne elementy.

2. Pozostałe modyfikacje

 1. UNIQA: import polisy PDF: Dla mieszkalnictwa (POS)
 2. HESTIA: opcja logowania tylko JUPITER, dla agentów, którzy nie mają uprawnień do iHESTII i zawsze logują się w tożsamości JUPITER. Aby włączyć tę opcję wejdź w swoje ustawienia loginów i haseł w Agent21 (szary ludek obok nazwiska na górze okna Agent21) i po wybraniu HESTIA -> zmień aplikację na JUPITER (tylko). W razie problemów – dzwoń to pomogę!
 3. Nowe aplikacje/porównywarki w Agent21: DFS24, NAU24. Jeśli korzystasz z nich – to w opcji Konfiguracja (lewy górny róg okna Agent21) włącz je sobie, następnie zrestartuj Agent21 i w swoich danych logowania dodaj login i hasło.
 4. Szablon Zgoda RODO Agent – Klient: dodałem opcję wydruku Klauzuli informacyjnej. Jak sobie ją zaznaczysz to pod zgodami bedzie dodatkowa klauzula administratora danych osobowych.
 5. Szablony dokumentów: do szablonów dokumentów, które dotychczas obligatoryjnie drukowały kod QR obok podpisów – dodałem opcję która pozwala na wyłączenie wydruku tego kodu, jeśli nie potrzebujesz załączać tych dokumentów podpisanych przez klienta do swojej bazy Agent21.
  Przypominam, że kod QR na wydruku szablonu dokumentu, służy do automatycznego przypisania tego dokumentu do rekordku polisy/ klienta w Twojej bazie Agent21. Jeśli gromadzisz w repozytorium zeskanowane, podpisane przez klientów dokumenty (wypowiedzenia, zgody RODO itp), to gdy klient podpisze taki dokument i wrzucisz go do repozytorium Agent – to program dzięki kodowi QR bedzie od razu wiedział komu przypisać ten dokument. W razie pytań / wątpliwości – zadzwoń lub napisz maila to odpowiem i pomogę!

wersja: 1.5.802
data publikacji: 15.05.2022

MODYFIKACJE

1. Agent-M6: import klientów i kontaktów

W ostatnich tygodniach instalowałem aplikację Agent21 u wielu nowych użytkowników. Niektórzy z nich korzystali dotychczas z systemu Agent M6. Poprosili mnie o przygotowanie funkcji importu klientów i kontaktów z tego systemu do bazy Agent21.
O ile import polis do Agent21 z aplikacji sprzedażowych pozwala na łatwą migrację polis i pojazdów ze znacznie lepszą jakością danych niż „wklepywana” do Agent-M6 o tyle często agenci z premedytacją nie wpisywali do polis e-maili ani telefonów (co zrozumiałe!), za to potem uzupełniali te dane w bazie Agent-M6.
Realizując więc to zapotrzebowanie przygotowałem odpowiednią opcję w Agent21.

UWAGA! Zanim rozpoczniesz import klientów z Agent-M6 wykonaj w Agent21 kopię zapasową (backup) bazy danych. To na wypadek, gdyby import się nie powiódł. Backup wykonasz klikając w lewym górnym rogu w logo Agent21 i wybierając z menu opcję Kopisa zapasowa (backup).

Wszystkie informacje odnośnie importu z Agent-M6 znajdziesz tutaj:
https://agent21.pl/instrukcja-import-m6/
Tutaj tylko w skrócie wskażę kroki do wykonania.

KROK 1.
Zaznacz w Agent-M6 klientów do eksportu i wybierz Plik -> Eksport zaznaczonych osób do pliku tekstowego

KROK 2.
W Agent21 kliknij w lewym górnym rogu w logo Agent21 -> Konfiguracja -> Aplikacje
Tutaj przeczytaj instrukcję i kliknij w Wykonaj import

KROK 3.
W oknie Import klientów z AgentM6 wybierz plik tekstowy, który przygotowałeś/aś w KROKU 1 i kliknij Wykonaj import

Po zakończonym imporcie aplikacja Agent21 się zamknie. Po ponownym uruchomieniu – sprawdź wybiórczo czy dane się wczytały poprawnie. Jeśli będzie jakiś problem – zadzwoń!

UWAGA! Operacja importu może potrwać dłuższy czas. W jej trakcie nie będzie można pracować na programie. A więc wykonaj ją po zamknięciu biura lub przed otwarciem.

KROK 1. Agent-M6

KROK2. Agent21

KROK 3. Agent21

2. Dynamiczna treść w szablonach zwykłych wiadomości e-mail i SMS (makra)

Wielu użytkowników korzysta aktywnie z opcji wysyłki wiadomości do klientów (e-mail i SMS) przy bieżącej obsłudze klienta a nie tylko z „wznowień”. Np. wprost z programu wysyłają do klientów SMS/e-mail o tym, że minął termin raty albo wiadomość z numerem konta do wpłaty bo klient poprosił. Do tego mają przygotowane odpowiednie szablony.
Żeby Wam ułatwić pracę i takie „szybkie” wiadomości do klientów wprost z Waszej bazy danych – dodałem możliwość wprowadzania dynamicznej treści do szablonu. Tak żeby w wiadomości automatycznie pojawił się numer polisy, numer konta albo data raty albo dane pojazdu.
Edycję szablonu wiadomości możesz wykonać wybierając w Agent21: Komunikacja elektroniczna (przedostatni przycisk z kopertką po lewej stronie na dole) -> Szablony.
Po dodaniu szablonu, możesz wpisać jego nazwę, temat wiadomości (dla e-mail) i treść szablonu.
W szablonie możesz umieszczać makra po kliknięciu w przycisk Makro. Dzięki temu nie trzeba ich wpisywać ręcznie.

Przykładowa treść szablonu (e-mail lub SMS) może wyglądać tak:

Dzień dobry,
w dniu {dataratyzalegla} upłynął termin płatności {nrratyzalegla}. raty składki polisy: {nrpolisy}.
Uprzejmie proszę zrealizować przelew na kwotę {kwotaratyzalegla} zł

na konto: {nrkonta}
W tytule przelewu proszę umieścić: Polisa nr {nrpolisy}

pozdrawiam
Michał Jasiński
tel. 50000000


Gdy będziesz chciał/a wysłać taką wiadomość do klienta, bo zobaczysz, że zalega ze spłatą – wystarczy w Polisach lub Spłatach kliknąć w przycisk wysyłki wiadomości, następnie użyć szablonu, który pokazałem powyżej.
Agent21 wypełni wszystkie dane z Polisy / Spłaty i będziesz mieć gotową wiadomość do klienta za pomocą kilku kliknięć myszy!
Analogiczne szablony przygotujesz dla innych wiadomości, które często do klientów wysyłasz.
Pamiętaj, że to nie ma żadnego związku z PRZYPOMNIENIAMI (o wznowieniach). Szablony wiadomości e-mail i SMS w związku ze wznowieniami nie ulegają zmianie!

Jeśli masz jakieś wątpliwości czy pytania w tej kwestii – skontaktuj się ze mną to wyjaśnię i pomogę.

Komunikacja elektroniczna -> Szablony

Edycja szablonu e-mail

Wysyłanie wiadomości w związku z zaległą spłatą

Użycie szablonu podczas edycji wiadomości

3. Pozostałe modyfikacje

 1. INTERRISK: import polisy PDF: NNW Grupowe (NWG-A/P)
 2. GENERALI: import polisy z PDF: NNW Grupowa
 3. TRASTI: import polis z PDF: komunikacyjna. To dotyczy polis TRASTI pobieranych z aplikacji TRASTI. Jeśli sprzedajesz TRASTI w INSLY lub UNILINKU to polisy TRASTI wjadą do Twojej bazy automatycznie z chmurki.

  Obecnie Agent21 importuje już setki produktów z kilkunastu zakładów ubezpieczeń. Większość z chmurki a ponad 70 innych z PDF lub z formatek. Dzięki temu Wasza praca jest bardziej efektywna i macie lepszą jakość danych w bazie. Do tego migracja do Agent21 jest stosunkowo łatwa, więc zmiana systemu nie jest kłopotliwa.
  Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami z innymi agentami i zarekomendujcie Agent21.

wersja: 1.5.792
data publikacji: 08.05.2022

MODYFIKACJE

1. POJAZDY: przeszukiwanie po marce/modelu i rodzaju

Na liście pojazdów w polu Szukaj dodałem możliwość włączenia marko/modelu i rodzaju pojazdu do kryteriów wyszukiwania.
Opcje te domyślnie są wyłączone. Jeśli potrzebujesz znaleźć w bazie danych konkretny RODZAJ lub konkretną MARKĘ lub konkretny MODEL pojazdu – to kliknij w koło zębate na końcu pola i w menu zaznacz odpowiednie opcje jak pokazałem na obrazku.
Po zaznaczeniu Rodzaj – będziesz mógł/mogła wpisać w pole Szukaj np. Osobowy i program pokaże tylko pojazdy osobowe.
Jeśli zaznaczysz Marko-model to będziesz mógł/mogła w polu Szukaj wpisać np. FORD i program znajdzie wszystkie FORDY (oraz oczywiście klientów którzy w nazwisku mają Ford 😉).
Jeśli w polu szukaj wpiszesz PASSAT – program znajdzie wszystkie Passaty.
UWAGA: nie wpisuj FORD MONDEO bo program aż tak mądry nie jest i nie znajdzie Ci w bazie Fordów Mondeo.

2. Szablon APK – nowe konfigurowalne opcje do wydruku

Dodałem do szablonu APK dwie nowe opcje do zaznaczenia:
1. Drukuj dodatkowe oświadczenia klienta
Są to oświadczenia IDD, IPID i OWU. Dodatkowo można zaznaczyć aby się wydrukowała zgoda (lub jej brak) na wykonanie kopii dokumentów.
2. Drukuj oświadczenie RODO
To ułatwienie, które pozwoli przy APK „przy okazji” odebrać zgodę RODO dla Waszej agencji. Nie trzeba wówczas generować osobnego dokumentu zgody RODO z szablonów.
Ustawienie obu tych opcji zapisują się w konfiguracji więc nie trzeba ich zaznaczać przy każdym APK.

Dodatkowo dodałem nowe pole edycyjne, w którym możecie dopisać jakieś szczególne wymagania klienta do APK, aby całe APK odpowiadało sprzedanej później polisie.

3. Szablony Wypowiedzeń / Oświadczeń – nowe konfigurowalne opcje

W szablonach wypowiedzeń i oświadczeń o odstąpieniu od umowy dodałem nową opcję:
Drukuj potwierdzenie dla klienta
Znajduje się ona na dole formularza w sekcji: Informacje dodatkowe.
Po jej zaznaczeniu – program do każdego z tych wydruków – na dole strony – dodaje tekst „potwierdzenia otrzymania dokumentu od klienta”, który podpisujesz, odcinasz i dajesz klientowi. Może dzięki temu trochę papieru i tonera oszczędzicie.

Dodatkowo do wydruków Wypowiedzeń OC (komunikacja i rolne) dodałem opcję:
drukuj oświadczenie o wycofaniu zgody RODO z art. 7 pkt 3
Po jej zaznaczeniu nad podpisem klienta pojawi się stosowne oświadczenie.

UWAGA: obie te nowe opcje zapisują się w konfiguracji, więc nie musisz ich za każdym razem „klikać”.

4. Sprawdzanie VIN pojazdów USA na stronie: vehiclehistory.com

Na prośbę nowego użytkownika Agent21 (dziękuję za pomysł Panie Krzysztofie!) przygotowałem na prawym panelu nowy przycisk weryfikacji pojazdu USA na stronie vehiclehistory.com
Po wklejeniu VIN (przypominam, że działa multi-sufler pod prawym przyciskiem myszy), będziecie mogli sprawdzić pojazd w USA i do tego wygenerować PDF z zawartością raportu. Nawet są tam zdjęcia niektórych pojazdów.

Tutaj przypominam jak bardzo Agent21 ułatwia Wam weryfikację pojazdów w różnych bazach: CEPiK, UFG (OC), Info-Car, VIN Decoder a teraz również CarHistory. Możecie wygodnie wykonać sprawdzenie w module Pojazdy, po kliknięciu w hamburgerka przy pojeździe i wybraniu opcji Weryfikacja danych pojazdu, jak widać na screenie:

UWAGA! Jeśli korzystasz z jakiejś ciekawej strony (darmowej), która pozwala na weryfikację danych pojazdu – daj znać to dodam ją do bocznego paska Agent21, żebyś nie musiał/a korzystać z zewnętrznej przeglądarki a poza tym może uda się zapisywać raporty do PDF i będziecie mieć wygodniejszą pracę.

5. Pozostałe modyfikacje

 1. GENERALI: poprawiony import produktu komunikacyjnego – program czyta datę 1 rejestracji pojazdu, co pozwoli na sprawdzenie pojazdu w CEPiK i uzupełnienie brakujących danych.
 2. LINK4: import polisy z PDF: flotowej „F”
 3. COMPENSA: import polis z PDF: FIRMA (19043) i BIZNES (19035) i MÓJ DOM (19050) z PDF
 4. INSLY: Agent21 lepiej integruje się z przekierowaniem z oferty do aplikacji zakładu ubezpieczeń. Dodatkowo poprawiłem import z chmurki, bo u niektórych użytkowników nie działał w ogóle (z uwagi na inny format tabeli z polisami)
 5. Agro TUW: dekodowanie nowej polisy z PDF: Uprawy i zwierzęta

  Obecnie Agent21 importuje już setki produktów z kilkunastu zakładów ubezpieczeń. Większość z chmurki a ponad 70 innych z PDF lub z formatek. Dzięki temu Wasza praca jest bardziej efektywna i macie lepszą jakość danych w bazie. Do tego migracja do Agent21 jest stosunkowo łatwa, więc zmiana systemu nie jest kłopotliwa.
  Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami z innymi agentami i zarekomendujcie Agent21.

wersja: 1.5.781
data publikacji: 24.04.2022

MODYFIKACJE

1. nowe aplikacja sprzedażowe w Agent21

Na prośbę kilku użytkowników dodałem możliwość uruchamiania i logowania do aplikacji:
1. CUK
2. Arrant24
3. Comperia
Aby nową aplikację włączyć należy ją zaznaczyć w opcji Konfiguracja, a następnie zapisać zmiany i zrestartować Agent21. Wóeczas przyciski się pojawią na bocznym panelu i w ustawieniach użytkownika będzie można wpisać login i hasło.

2. zmiana sposobu importu w TUW TUW.

W poprzednich wersjach programu import polis w TUW TUW był wykonywany tylko z wybranych produktów z plików PDF.
W obecnej wersji programu Agent21 będzie importował polisy z formularzy, dzięki temu zaimportujecie wszystkie produkty a do tego jakość danych będzie jeszcze lepsza.
Instrukcję jak działa półautomatyczny import polis znajdziecie tutaj: https://agent21.pl/instrukcja-import-formularz

Półautomatyczny import skrócie wygląda to tak:

 1. wyszukujesz polisę, którą chcesz zaimportować: Strefa agenta -> Mój portfel
 2. wybierasz opcję PODGLĄD przy polisie, którą chcesz zaimportować
 3. po otwarciu polisy – na górze pojawi się zielona ramka z informacją o gotowości importu
 4. Klikasz przycisk importu – i polisa się automatycznie importuje oraz dodatkowo program pobiera PDF do Twojego repozytorium. Dzięki temu masz komplet danych w bazie niezbędnych do obsługi tej polisy.

3. Tryb wsadowy kopii zapasowej

UWAGA! Przypominam, że należy regularnie wykonywać kopię zapasową bazy danych systemu Agent21. Dzięki temu w razie awarii komputera, będziecie mogli odtworzyć stan swojej aplikacji i bazy z dnia wykonania kopii zapasowej. Utworzenie kopii zapasowej trwa kilkadziesiąt sekund a może potem Ci oszczędzić wiele godzin na importowanie produkcji.

Na prośbę kilku zaawansowanych użytkowników, którzy korzystają z odrębnych serwerów Agent21 przygotowałem możliwość uruchomienia kopii w trybie wsadowym.
Aby wykonać backup automatycznie należy wykonać tę komendę:
/engine/util/A21Backup.exe -batch -pass:haslobezspacji -folder:”folder docelowy

Aplikacja się uruchomi, wykona backup. Jeśli będzie błąd – to na ekranie pojawi się komunikat.
Wszystkie usługi Agent21 będą uruchomione po zakończeniu wykonywania backupu, bez względu na to czy backup wykonał się czy nie.
W przypadku ustawienia zadania w Windows należy koniecznie uruchamiać skrypt z uprawnieniami „Administratora”, aby ten skrypt z kolei również uruchomił program A21Backup.exe z uprawnieniami administratora.

4. Pozostałe modyfikacje

 1. dekodowanie nowej polisy Agro TUW: Uprawy i zwierzęta
 2. możliwość załączania wielu plików za jednym zamachem do polis / pojazdów i klientów.

wersja: 1.5.771
data publikacji: 03.04.2022

MODYFIKACJE

1. Konfiguracja szablonów SMS per linia produktowa

Dotychczas w Agent21 można było wprowadzić kilka szablonów wiadomości SMS. Osoby, które miały inną treść SMS dla polis komunikacyjny i mieszkaniowych i pozostałych – musiały filtrować wznowienia i dobierać rekordy z bazy pod szablon.
W nowej wersji programu będzie można utworzyć szablon SMS i przypisać go do jednej lub więcej linii produktowych. W tym celu należy utworzyć nowy szablon, zaznaczyć wybrane linie produktowe i wybrać te linie, które mają być podpięte pod ten szablon.
Przy wysyłaniu przypomnień SMS gdy polisa będzie z wybranej linii produktowej – to właściwy szablon automatycznie się podstawi.
UWAGA! W Twojej bazie szablonów musi być zawsze szablon ogólnego przeznaczenia, a więc nieprzyporządkowany do linii produktowej. Jeśli go nie będzie – nie zapiszesz zmian w szablonach do bazy. Chodzi o to, że program musi mieć zawsze jakiś szablon ogólny na wypadek natrafienia na polisę spoza listy linii produktowych w istniejących szablonach.

2. Opcja wyboru automatycznego otwierania pliku PDF po pobraniu

W Konfiguracji w zakładce Aplikacje, dodałem nową opcję:
Otwieraj pliki PDF zaraz po pobraniu
Jeśli chcesz, aby po pobraniu pliku PDF z aplikacji sprzedażowej Agent21 od razu go otwierał w domyślnej aplikacji podglądu PDF to zaznacz tę opcję.
UWAGA! Można również wybrać, aby pobranie PDF z Twojego repozytorium (z Twojej bazy danych) również automatycznie go otwierało.

3. Opcja wyboru chowania lewego panela z przyciskami aplikacji

W Konfiguracji w zakładce Aplikacje, dodałem nową opcję:
Schowaj lewy panel z przyciskami z.u.
Jeśli chcesz mieć więcej miejsca na ekranie „na szerokość” to możesz schować lewy panel z przyciskami.
Aby otworzyć aplikację – możesz skorzystać z menu po kliknięciu w przycisk [+] przy górnych zakładkach i wybrać program z listy.

4. Pozostałe modyfikacje

 1. poprawki w imporcie PDF z polis: Agro TUW, Link4, Balcia
 2. poprawki do oznaczania polis importowanych z PZU o statusie ROZWIĄZANAsprzedaż ze wszystkich tych wybranych firm.

wersja: 1.5.761
data publikacji: 27.03.2022

MODYFIKACJE

1. Nowe szablony dokumentów do wygodnego wydruku (2 sztuki)

Potwierdzenie wpłaty gotówkowej u Agenta: ten szablon przeda się w sytuacjach, w których system sprzedażowy z.u. wymusza płatność przelewem, ale klient przynosi gotówkę i Wam płaci. Często klienci chcą w związku z tym potwierdzenie, że wpłacili Wam kasę. No i właśnie po to przygotowałem taki szablon. Jest w nim opcja wydruku w dolnej części kartki „odcinka dla Was”, żeby nie zapomnieć zrobić przelewu na konto wskazane na polisie.
Zawiadomienie o zbyciu pojazdu do urzędu: jak wiecie od nowego roku są wysokie kary i w dodatku chętnie egzekwowane przez urzędników jeśli osoba sprzedająca pojazd nie zawiadomi urzędu komunikacji o zbyciu. Jeśli klient do Was zadzwoni i powie, że sprzedał furę to możecie mu zaproponować, że podeślecie wypełniony formularz zawiadomienia o zbyciu pojazdu, a on go tylko dostarczy do urzędu i w ten sposób uniknie kary. Dla Was to będzie 10-15 sekund pracy (dzięki Agent21!) a klient zapamięta, że mu pomogliście i będzie zadowolony z Waszej obsługi. Oczywiście formularz można też wydrukować czysty – wystarczy kliknąć przycisk Wyczyść szablon.
Wzór formularza zawiadomienia wziąłem z tej strony:
https://warszawa19115.pl/-/zawiadomienie-o-zbyciu-zarejestrowanego-pojazdu

UWAGA: jeśli treść zawiadomienia wymaga jakichś poprawek lub chcielibyście coś dodać – proszę o informację to będziemy poprawiać, żeby wynik satysfakcjonował wszystkich.

2. Pozostałe modyfikacje

 1. INTERRISK import PDF polisy: OC w życiu prywatnym
 2. do słownika zakładów ubezpieczeń dodałem VH Polska (ubezpieczenia upraw)
 3. do słownika dodałem SuperAgent z możliwością logowania do panelu agenta. Dzięki temu Ci z Was, którzy robią tam kalkulacje (analogicznie jak INSLY i UNILINK) będą mieli wygodę z wklejaniem danych do formularzy z multi-schowka. Gdy włączycie tę aplikację w słowniku, to aby przycisk pojawił się na panelu bocznym w Agent21 należy zamknąć i uruchomić ponownie Agent21,
 4. Raport sprzedaży (w module Polisy): dodałem możliwość wyboru kilku firm na raz do raportu sprzedaży. Dzięki temu jeśli pracujecie dla jakiejś „multi” i robicie tam kilka firm – to na jednym raporcie bedziecie widzieli cała sprzedaż ze wszystkich tych wybranych firm.


  UWAGA: jeśli pracujecie w jakiejś aplikacji sprzedażowej (porównywarce), której w Agent21 nie ma – zgłoście mailem podając link do strony logowania. Ja wtedy postaram się taką aplikację dodać do listy w Agent21, żeby było Wam wygodnie pracować.

wersja: 1.5.751
data publikacji: 20.03.2022

MODYFIKACJE

1. APK w Agent21

W nowej wersji programu dodałem do szablonów dokumentów możliwość wydruku wypełnionego APK. Dzięki temu, będzie Wam wygodniej pracować i przygotowywać oferty.
Przypominam, że szablony dokumentów można wypełniać z: Polis, Klientów, Pojazdów, Wznowień. Dzięki temu, gdy chcecie przygotować ofertę wznowieniową w innym zakładzie ubezpieczeń niż właśnie kończąca się polisa – to kilkoma kliknięciami możecie przygotować APK.
UWAGA: jeśli treść wydruku lub lista opcji wymaga jakichś poprawek lub chcielibyście coś dodać – proszę o informację to będziemy poprawiać, żeby wynik satysfakcjonował wszystkich.

Przypominam, że jeśli przy okazji APK, chcecie od klienta otrzymać „zgodę RODO” to w Szablonach dokumentów jest odpowiedni formularz, który również szybko wydrukujecie. Tym samym „załatwicie” sprawę APK oraz zgody RODO dla Waszej agencji.

2. Nowe formy płatności dla Agenta

Niektórzy z Was dla wygody klientów przyjmują płatności swoimi własnymi terminalami lub płatności Blik na swoje konto lub przelewy na swoje konto. Wówczas w polisach wystawianych w portalach wprowadzacie formę płatności: Gotówka. Specjalnie dla takiej sytuacji dodałem dwie nowe formy płatności:
1. Karta/Blik Agent
2. Przelew do Agenta

Po zaimportowaniu takiej polisy w Agent21 – trzeba kliknąć w kolumnie „Forma płatności” i zmienić formę płatności na taką jaką faktycznie przyjęliście. Dzięki temu na Raporcie sprzedaży te polisy będą odpowiednio wyszczególnione.
Dodatkowo raport zawiera pozycję: należność gotówki do z.u., która pokazuje sumę pozycji, które faktycznie na polisach przyjęliście „gotówką”. Czyli będzie Wam łatwiej zorientować się ile kasy trzeba przelać do z.u.

Tu jest dobre miejsce, aby przypomnieć, że w Szablonach dokumentów jest specjalny szablon: Informacja o płatności za polisę, w którym są dane do przelewu na konto agenta. Czyli to dla Was ułatwienie, dzięki któremu możecie wysłać (razem z polisą) klientowi dokument ze swoim numerem konta, żeby wiedział na jakie konto ma wpłacić kasę (bo przecież na polisie jest gotówka).

3. Pozostałe modyfikacje

 • INTERRISK import PDF: Bezpieczny Kredyt
 • Informacja o numerze rejestracyjnym w oknie pojazdu: program rozkodowuje nr rej i podaje miejsce rejestracji, przy okazji weryfikując poprawność nr rejestracyjnego. Oczywiście to dotyczy tylko pojazdów rejestrowanych w Polsce. Dzięki temu będzie dodatkowa kotrola poprawności danych.
 • odczyt BIR z listy klientów: w module Klienci, do listy klientów dodałem kolumnę REGON/BIR (poznacie po ikonce GUS). Dla podmiotów gospodarczych w tej kolumnie będzie informacja czy dane podmiotu odczytano z REGON/BIR. I jednym kliknięciem myszy, będziecie mogli szybko dane z REGON/BIR odczytać i ewentualne zaktualizować dane klienta. To znakomicie Wam pomoże poprawić jakość danych firm, bo czasami przy imporcie polis nie ma a to NIPu a to REGONu, a to nazwa jest niepoprawna.

wersja: 1.5.731
data publikacji: 13.03.2022

MODYFIKACJE

1. Import polis PZU – wybór polis: POLISY ORGANIZACJI, MOJE POLISY

W związku z tym, że w PZU OfWCE czasami widzą całą produkcję agencji głównej, a chcą zaimportować tylko swoje polisy – dodałem możliwość zmiany podglądu listy polis z opcjami wyboru (tożsame z opcjami w Everest):
1. POLISY ORGANIZACJI
2. MOJE POLISY

Jeśli wybrana opcja nie powoduje pokazania listy polis lub lista jest niewłaściwa (za mało polis lub za dużo) – trzeba zmienić opcję i ponowić odczyt listy polis

2. Pozostałe modyfikacje

 • Compensa Wspólna Ścieżka Sprzedaży: import PDF polisy NNW 1111-
 • WIENER: import PDF polisy Pakiet PODRÓŻ
 • INTERRISK: import PDF polis Biznes Pro, Biznes Pro Plus, Ochrona Prawna, Bezpieczny Dom. Tu uwaga -> przy tych polisach Interrisk nie dysponowałem wzorami PDF, odblokowałem jedynie dekoder dla tych symboli polis. Proszę uważnie importować te polisy sprawdzając czy dane polisy (numer, daty, płatności) oraz podmiotów są poprawne. W razie nieścisłości – proszę o mail z odpowiednim PDF, żebym poprawił importera.

wersja: 1.5.721
data publikacji: 06.03.2022

MODYFIKACJE

1. Zmiany w hamburgerku na listach: Polis, Spłat, Klientów, Pojazdów i Wznowień

W związku z tym, że często wykorzystujecie funkcje Wypełnij szablon dokumentu… oraz Skopiuj dane do multi-schowka, to dla Waszej wygody – przeniosłem te opcje w menu podręcznym na listach polis, spłat, klientów, pojazdów i wznowień na początek listy. Dzięki temu bedą dla Was czytelniejsze i wygodniejsze do kliknięcia.

2. Dodanie funkcji logowania błędów na ekranach Agent21

Czasami podczas pracy doświadczyliście sytuacji, w której interfejs Agent21 (czyli pierwsza zakładka z Waszą bazą danych) przestał reagować, albo na ekranie pojawiły się dziwne puste ramki bez danych i kliknięcie w przyciski nie aktywowało akcji.
Musieliście wtedy albo kliknąć w przycisk w lewym górnym rogu obok zakładek albo zamykaliście cały program.
W tej wersji programu, gdy pojawi się tego rodzaju sytuacja (czyli błąd interfejsu Agent21) to program wyświetli komunikat na górze ekranu(jak na obrazku). Program wyśle automatycznie zgłoszenie błędu do mnie i będę mógł sprawdzić przyczynę i ten błąd naprawić, żeby w przyszłości takich sytuacji było coraz mniej.
Wystarczy kliknąć w przycisk Odśwież i interfejs Agent21 się zrestartuje. Możliwe, że po restarcie ten błąd już nie wystąpi. Ale może być też tak że dokładnie ta sama akcja wywoła ten sam błąd. To tym lepiej – bo skoro błąd się powtarza to będzie go łatwiej zdiagnozować i poprawić.

UWAGA! Nie musicie zgłaszać mi tego błędu mailem ani wysyłać screena z tym błędem. Ten błąd wysłał się już sam. Pracujcie dalej a ja postaram się błąd naprawić. Jeśli w związku z tym błędem będę miał jakieś pytania – to sam zadzwonię.

3. Przycisk INSTRUKCJA na górnej belce

Jak wiecie do programu jest przygotowana instrukcja:
https://agent21.pl/instrukcja-pierwsze-kroki/

Aby ułatwić do niej dostęp dodałem przycisk (zielone kółko z literką „i”), który otwiera instrukcję w Waszej domyślnej przeglądarce. Wszystkie najważniejsze funkcje są tam opisane wraz z przykładami. Proszę pamiętać, że ja również służę pomocą. Jeśli nie możesz czegoś znaleźć albo nie wiesz jak coś zrobić w programie – to daj znać albo mailem albo telefonicznie. Ja bardzo chętnie pomogę. Zależy mi na tym abyście korzystali z programu i nie rezygnowali tylko dlatego, że „czegoś nie ma” albo „nie możecie znaleźć”.
Zapewniam Was, że w programie jest wszystko co potrzebujecie. A jeśli czegoś nie ma – a jest wykonalne – to ja to chętnie wykonam.

4. MULTI-SUFLER – różne formaty numeru telefonu

Zgłoszono mi, ze niektóre aplikacje sprzedażowe nie akceptują numeru telefonu w formacie, który Agent21 zapamiętuje w multi-schowku (+48<spacja>123456789). Dlatego dla Waszej wygody dodałem menu rozwijane do numeru telefonu, tak abyście mieli wybór – w jakim formacie wkleić telefon do pola w aplikacji sprzedażowej. Dzięki temu bez kłopotu wypełnicie pole telefon niezależnie od akceptowanego formatu.

5. LISTA POLIS – sortowanie kolumny „Okres ochrony”

W module POLIS dodałem dla kolumny Okres ochrony, możliwość sortowania albo po Dacie początku ochrony, albo po Dacie końca ochrony. Aby wybrać parametr do sortowania – wystarczy klknąć w menu rozwije w nagłówku kolumny i zaznaczyć odpowiednią opcję.
Wartością domyślną, czyli zawsze zaznaczoną po uruchomieniu listy polis jest sortowanie do dacie początku ochrony.
Dzięki temu będąc w zakładce Polis możecie szybko dla wybranego klienta – posortować polisy wg daty końca.
Oczywiście proszę pamiętać, że w zakładce Wznowienia wykonacie dokładnie to samo używając sortowania kolumny Data ekspiracji i dodając filtr: tylko ekspiracje (czyli bez rat).
Ale że czasami w Polisach jest potrzebne na szybko posortowanie wg daty końca ochrony – to już macie taką wygodną możliwość.

6. Specjalne oznaczenie „anglików” na liście pojazdów i liście polis

Dla Waszej wygody w przeglądaniu danych na ekranach polisy i pojazdów dodałem oznaczenie obok marko-modelu w postaci flagi brytyjskiej dla pojazdów, które mają znacznik Kierownica po prawej stronie. Dzięki temu przeglądając listę od razu widzicie czy pojazd jest „anglikiem”.

Uprzedzając pytania i żarciki typu „a co jak auto jest z Australii” 😉: wiem, że kierownicę po prawej stronie mogą mieć pojazdy z innych państw a nie tylko z UK. W Polsce jednak potocznie na każdy pojazd z kierą po prawej mówi się „anglik”, więc taki jest wybór znacznika.
Dla purystów skoro „anglik” to powinienem wybrać flagę Anglii – jednak przeciętny user kompletnie nie zrozumie o co chodzi, bo rzadko kto kojarzy flagę Anglii.
Dlatego definitywnie wybór padł na flagę Zjednoczonego Królestwa.
Osoby zainteresowane listą państw z ruchem lewostronnym odsyłam tutaj 🙂:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_z_ruchem_lewostronnym

wersja: 1.5.702
data publikacji: 28.02.2022

NOWE FUNKCJONALNOŚCI

1. FLOTY – moduł obsługi Flot samochodowych w Agent21 – NOWOŚĆ!!!

Wielu użytkowników Agent21 obsługuje floty samochodowe. Bez znaczenia – czy „małe” czy „duże”. Dotychczas obsługa takich flot była utrudniona, bo można było wyszukać polisy / pojazdy po numerze REGON lub PESEL. Przy flotach złożonych z kilku podmiotów (np. LEASING + UŻYTKOWNIK lub inne rodzaje współużytkowania pojazdów przez różne podmioty) kontrolowanie takiej floty było bardzo upierdliwe.
Wychodząc więc naprzeciw Waszym potrzebom – przygotowałem bardzo wygodny i użyteczny moduł flot samochodowych.

Funkcja Floty to przydatny w bieżącej pracy moduł do zarządzania flotami samochodowymi. Niezależnie od tego czy należą do jednej firmy, czy też do wielu podmiotów i to nawet jeśli pojazdy należące do tej floty nie są własnością tych podmiotów. Moduł flotowy np. pozwala na łączenie właścicieli pojazdów (JDG + osoba fizyczna + leasing) w pojedynczą flotę i mieć w jednym miejscu wszystkie pojazdy należące do tej grupy podmiotów.

 • kreator flot – wygodne narzędzie do automatycznego utworzenia flot z Twojej bazy danych
 • szybki i wygodny import pojazdów z pliku CSV do utworzonej floty
 • automatyczne dodawanie pojazdów do floty nowego właściciela floty
 • automatyczne dodawanie nowego pojazdu do floty, jeśli właścicielem tego pojazdu jest jeden z właścicieli floty (wygodne przy importowaniu nowych polis z aplikacji sprzedażowych)
 • szybki eksport floty (pojazdów i polis) do pliku CSV
 • statystyki floty odświeżane automatycznie i widoczne na ekranie flot

Jeśli chcesz wygodnie obsługiwać floty samochodowe to przeczytaj koniecznie krótką instrukcję: https://agent21.pl/instrukcja-floty.

2. zmiany w COMPENSA w nowej wersji cPortal

W ubiegłym tygodniu Compensa wprowadziłą szereg zmian w swojej aplikacji. Agent21 został zaktualizowany do poprawnej obsługi logowania do nowej wersji cPortal.
Dodatkowo COMPENSA wprowadziła Wspólną Ścieżkę Sprzedaży i w związku z tym zmieniła wzory wydruków polis. To oznacza, że nowe polisy przestały się automatycznie importować z dokumentów PDF.
Dzisiejsza wersja Agent21 dostosowuje import PDF do następujących wzorów polis z Wspólnej Ścieżki Sprzedaży:

 1. polisa Komunikacyjna: 22014 i 22044
 2. polisa Rodzina IV: 19044

Dodatkowo dodałem import polisy Szkolnej w nowej szacie: 184-.
Bardzo Was proszę o zgłaszanie zmian PDF w pozostałych polisach COMPENSY, które program obsługuje: 1111, 21021. Gdy wystawicie taką polisę – proszę podesłać PDF pobrany z cPortalu to wykonam poprawkę, żebyście nie musieli wklepywać polis ręcznie.
Jeśli w nowym cPortalu wystawicie jakąś polisę, której program w ogóle nie importował dotychczas – to też koniecznie zgłoście.

3. Nowe menu podręczne w kolumnie „Podmioty” w listach Polis, Spłat, Wznowień i Pojazdów

Przy przeglądaniu polis / wznowień / spłat / pojazdów, czasami potrzebujecie skopiować do multi-schowka wyłącznie dane klienta (albo tylko sam PESEL/ REGON/ NIP). Żeby Wam to ułatwić – to gdy w kolumnie Podmioty kilkniecie w nazwisko / nazwę podmiotu – program wyświetli menu podręczne i będziecie mogli wygodnie wykonać jedną. z podstawowych czynności:

 1. otworzyć formularz z danymi klienta
 2. skopiować PESEL / REGON / NIP do multi-schowka
 3. skopiować wszystkie dane klienta do multi-schowka

4. Obsługa formy płatności BLIK przy imporcie polis WARTY

Obecna wersja importer polis z Warty obsługuje już płatność BLIK za polisę, która niedawno rozpowszechniła się wśród agentów Warty. Polisa opłacona przez klienta za pomocą BLIK i zaimportowana do Agent21 będzie miała oznaczenia płatności on-line.

5. Pozostałe zmiany

 1. logowanie do aplikacji INTER-POLSKA – jeśli pracujecie dla tego z.u. to możecie już logować się do aplikacji z Agent21. Proszę zgłaszać wszelkie problemy z obsługą automatycznego logowania, jak się pojawią
 2. zmiana nazwy POCZTOWE na Agro Ubezpieczenia TUW lub krócej Agro TUW
 3. zmiana w raporcie sprzedaży generowanym w Agent21: dodany wybór brandu (marki) dla HESTII (HESTIA, MTU, YCD) i WARTY (WARTA, HDI)

wersja: 1.5.651
data publikacji: 20.02.2022

NOWE FUNKCJONALNOŚCI

1. Aplikacja mobilna do skanowania kodów AZTEC z telefonu wprost do bazy Agent21!
Wersja na telefony z systemem iOS (iPhone) GOTOWA!

Pod koniec stycznia udostępniłem Wam super wygodną i prostą w obsłudze aplikację mobilną mAgent21 dla systemu Android do skanowania kodów AZTEC z dowodów rejestracyjnych. Przyjęliście ją bardzo pozytywnie i wiele osób zgłaszało mi, że to bardzo przyspieszyło im prace i ofertowanie polis komunikacyjnych. Dodatkowo zadowolenie wzbudziła automatyczna opcja odczytu CEPiK po skanowaniu AZTEC i szybkie zapisanie pełnych i w 100% poprawnych danych pojazdu do bazy Agent21.
Zgodnie z obietnicą – teraz oddaję do użytku wersję mAgent21 na telefony iPhone. Mam nadzieję, że kolejni użytkownicy z „obozu nadgryzionego jabłka” będą również zadowoleni. Poniżej przypominam kilka ważnych informacji o aplikacji mAgent21. ZAPRASZAM DO KORZYSTANIA!

Atuty aplikacji:

 1. pełna prywatność: wymaga tylko dostępu do aparatu, nie zawiera reklam, nie zbiera danych o użytkowniku ani o telefonie
 2. szybkie i wygodne parowanie z Agent21
 3. błyskawiczne przesłanie kodu do Agent21
 4. w przypadku skanowania „poza biurem” – zapamiętywanie skanów na Twoim urządzeniu i błyskawiczne ich przesłanie po ponownym połączeniu się z siecią WiFi, gdzie pracuje Twój system Agent21

Jeszcze nigdy skanowanie kodów AZTEC z dowodu rejestracyjnego nie było tak wygodne i tak szybkie. Nawet za czasów kamerki w AUW 😉.

Wystarczy pobrać mAgent21 ze Sklepu AppStore, zapoznać się z instrukcją – i możecie już wygodnie pracować skanując dowody rejestracyjne wprost do Waszego systrmu, aby potem przy użyciu Multi-Schowka i Multi-Suflera – szybko przygotować oferty ubezpieczenia nie popełniając ANI JEDNEGO BŁĘDU!
Więcej przeczytacie w instrukcji:
INSTRUKCJA APLIKACJI MOBILNEJ mAgent21
INSTRUKCJA SKANOWANIA AZTEC w AGENT21

UWAGA! Jeśli chcielibyście skorzystać z mAgent21 ale się „boicie że zepsujecie” albo „nie potraficie uruchomić i sparować” – to koniecznie proszę skontaktujcie się ze mną. Bardzo chętnie pomogę Wam uruchomić mAgent21, żebyście mogli sobie ułatwić życie i zmniejszyć liczbę błędów!

2. Status KONIEC UMOWY (rezygnacja) – nowe pole „Data zgłoszenia”

Na prośbę kilku użytkowników w obecnej wersji systemu przy statusie Koniec umowy (różowa kolumna na listach polis / wznowień) dodałem nowe pole daty: Data zgłoszenia.
Dzięki temu będziecie mogli zapisać zarówno datę kiedy klient wykonał czynność powodującą koniec umowy (sprzedaż/ wyrejestrowanie itp) jak również datę kiedy klient przyszedł do Was i to zgłosił. Data zgłoszenia będzie widoczna w „dymku” po najechaniu kursorem myszki na ikonkę „koniec umowy”.

wersja: 1.5.602
data publikacji: 13.02.2022

NOWE FUNKCJONALNOŚCI

1. OC NABYWCY – wygodna rejestracja

Wiele osób zgłosiło mi potrzebę specjalnego oznaczania polis komunikacyjnych, że to OC NABYWCY. Polisy te automatycznie się nie wznawiają i przy wznowieniach wiedza o tym że to OC NABYWCY jest dla Was bardzo ważna.

Z tego też względu w tej wersji programu wprowadzam – jak zwykle wygodną i intuicyjną – możliwość obsługi OC NABYWCY.

Program obsługuje wszystkie możliwe scenariusze OC NABYWCY:

 1. OC NABYWCY zaimportowane do Agent21 z chmurki / PDF lub formularzy (polisy zbywcy nie było w Waszej bazie)
 2. OC NABYWCY do polisy zbywcy, która jest w Waszej bazie danych ale zakład ubezpieczeń nie zmienia numeru polisy (np. WARTA)
 3. OC NABYWCY rejestrowana ręcznie (czyli polisy zbywcy nie ma w Waszej bazie i nie ma też importu tych polis w Agent21)

SCENARIUSZ 1. OC NABYWCY zaimportowane do Agent21
W tym scenariuszu wystawiasz polisę OC NABYWCY w systemie sprzedażowym i importujesz ją do Agent21. Sam import jest bez zmian. Jedyna co musisz zrobić po zaimportowaniu polisy to: otworzyć tę polisę do edycji, odblokować kłódkę i zaznaczyć checkbox: OC NABYWCY. Następnie zapisać zmiany. TO WSZYSTKO! W ten sposób ta polisa będzie oznaczona jako produkt OC NABYWCY i będziesz wiedział/a, że ona się automatycznie nie wznowi. To ważna informacja zarówno dla Ciebie jak i dla klienta!

SCENARIUSZ 2. OC NABYWCY do polisy zbywcy, która jest w Waszej bazie danych, ale z.u. nie zmienia numeru

W tym scenariuszu Twój klient sprzedaje auto innemu klientowi i ten nabywca przychodzi do ciebie i chce „przepisać polisę”. A ubezpieczenie jest w z.u., który nie nadaje nowego numeru polisy – tylko przepisuje dane nabywcy na TEN SAM NUMER POLISY (np. WARTA).
OC NABYWCY jest rejestrowane w systemie sprzedażowym firmy pod tym samym numerem polisy. Nie możesz tej polisy zaimportować automatem ponieważ Agent21 uzna że to TA SAMA polisa, która już jest w bazie Agent21 i nadpisze dane tej polisy „zbywcy” danymi tej nowej polisy „nabywcy”.
Sposób rejestracji OC NABYWCY w tym przypadku w Agent21 jest następujący:

 1. znajdź polisę zbywcy w Twojej bazie danych
 2. kliknij w „hamburgera” – wybierz opcję Rejestruj OC NABYWCY
 3. wybierz sposób rejestracji – w zależności od tego czy pojazd z nowym nabywcą masz już w bazie czy jeszcze nie:
  1. Najpierw klonuj pojazd: pozwala na szybkie sklonowanie pojazdu „zbywcy” na nowy pojazd – uzupełniasz jego dane i program używa tego nowego pojazdu do OC NABYWCY
  2. Pojazd nabywcy wybiorę z bazy: jeśli pojazd nabywcy już wcześniej wpisałeś/aś do bazy (lub odczytałeś/aś z AZTEC) – to możesz go wybrać i od razu przejść do OC NABYWCY z tym pojazdem
  3. Pojazd dodam przy rejestracji: otwiera okno polisy OC NABYWCY bez wypełnionych danych pojazdu
 4. otworzy się okno z danymi polisy OC NABYWCY (wszystkie dane ze starej polisy zbywcy + nowe dane pojazdu jeśli taką opcję wybrałeś/aś)
 5. wprowadzasz modyfikacje wg uznania (tak jak przy rejestracji normalnej polisy)
 6. zapisujesz OC NABYWCY

UWAGA – NUMER POLISY #OCNAB
W tym scenariuszu rejestrujesz OC NABYWCY do polisy z numerem który jest w Twojej bazie danych. Program Agent21 Ci na to nie pozwoli. Dlatego program automatycznie nadaje tej polisie nowy numer doklejając napis #OCNAB. Czyli nowy numer polisy będzie taki: 9200000000001#OCNAB. Dzięki temu ta polisa zapisze się w w bazie pod „nowym numerem” i nie będzie konfliktu z polisą zbywcy, którą masz już w bazie. Program jest inteligentny i gdy zdarzy się sytuacja, że ten nowy nabywca sprzeda w trakcie trwania tej polisy innemu nabywcy i ten drugi nowy nabywca przyjdzie przepisać polisę do Ciebie – to w Scenariuszu 2 program inteligentnie zmodyfikuje numer polisy #OCNAB na #OCNAB1. I tak dalej. Możesz w ten sposób obsłużyć do 100 aneksów nabywcy do jednej polisy 😉.
Przy wysyłce powiadomień o wznowieniach (maile, SMS) program

SCENARIUSZ 3. OC NABYWCY rejestrowana ręcznie
W tym scenariuszu rejestrujesz polisę OC ZBYWCY w bazie bo Agent21 nie importuje tego produktu i polisy zbywcy nie masz w swojej bazie.
Sposób postępowania jest dokładnie taki sam jak przy rejestracji dowolnej polisy. Z tą różnicą, że wybierasz produkt OC NABYWCY zamiast Komunikacyjne.

2. Wygodne klonowanie: klientów, pojazdów i polis

Zapewne wielu z Was nie wie, ze programie Agent21 można wygodnie klonować klientów i pojazdy. Ale opcja ta była ukryta w oknie klienta / pojazdu. Teraz przeniosłem ją do „hamburgerka”. A więc jeśli chcesz utworzyć podobny rekord wykorzystując dane istniejącego – rozwiń menu w hamburgerku i wybierz opcję „Klonuj…”.

SCENARIUSZ 1. Chcesz wprowadzić do bazy klientów z tej samej rodziny, mieszkających pod tym samym adresem.

Wprowadzasz pierwszą osobę. Następnie ana liście klientów klikasz przy niej w opcję „Klonuj klienta” – otwiera się okno z danymi. Zmieniasz imię, wprowadzasz PESEL – zapisujesz. PROSTE!

SCENARIUSZ 2. Potrzebujesz dodać pojazd o tych samych parametrach co istniejący ale z innymi podmiotami.

Wyszukujesz pojazd na liście – klikasz w „Klonuj pojazd”, wybierasz jakie dane mają zostać – otwiera się okno nowego pojazdu. Zmieniasz parametry krytyczne (nr rej i/lub podmioty) i zapisujesz. PROSTE!

3. Zmiana logowania do UNIQA – usunięcie przycisku AXA

Obecnie w UNIQA są trzy systemy, od których agenci mogą rozpocząć sprzedaż (z osobnymi stronami do logowania):

 1. POS
 2. Panel Agenta
 3. eAgent (tak – nazwa taka sama jak w Warcie 😉 )

Każdy agent może się logować tylko do jednego z tych systemów i potem się przełączać na pozostałe. Dlatego usunąłem przycisk AXA z panelu po lewej stronie. Zamiast tego w oknie danych OfWCA, gdzie wprowadzacie swoje login i hasła dla firmy UNIQA jest dodatkowe pole z wyborem aplikacji. W zależności od tego jak się logujesz do UNIQA – musisz wybrać aplikację, a potem wpisać poprawny login i hasło do TEJ aplikacji.
UWAGA! Domyślnie jest ustawiony POS dla wszystkich. Jeśli więc dotychczas logowałeś/aś się przyciskiem AXA to musisz wejść w dane logowania UNIQA i wybrać aplikację Panel Agenta. Dla tych którzy logowali się tylko przez POS – nic się nie zmienia.
Bardzo proszę zgłaszać nieprawidłowości w działaniu tej modyfikacji. Agent21 ma Was logować poprawnie do każdej z tych trzech aplikacji. Jeśli coś nie zadziała – telefon / maila znacie!

4. Poprawione powtórne logowanie do INSLY

Dotychczas w Agent21 automatyczne logowanie do INSLY działało tylko „za pierwszym razem”. Czyli po wylogowaniu – trzeba było przy ponownym logowaniu – wpisać login i hasło samodzielnie. W tej wersji programu wprowadziłem poprawkę, która to naprawia. Powtórne logowanie działa, ale trzeba chwilę na nie poczekać (kilka sekund opóźnienia).

5. Szybka akcja „Kopiuj do multi-schowka” na listach klientów, pojazdów, polis, spłat, wznowień

Multi-schowek i multi-sufler to funkcje, z których bardzo chętnie korzystacie. Aby ułatwić korzystanie – przyspieszyć pracę z danymi – dodałem w kolumnie „akcje” szybką akcję oznaczoną ikonką: , która po kliknięciu od razu wrzuca dane to multi-schowka. Dzięki temu nie musicie już szukać w menu tej opcji. Macie ją pod ręką!

6. MULTI-SUFLER: Autopokazywanie i przypinanie do pulpitu Windows

Niektórzy z Was korzystający z multi-schowka, nie zauważyli gdy kilka miesięcy temu dodałem super rozszerzenie w postaci multi-suflera. To całkowicie zmienia sposób pracy i znacząco poprawia komfort. Aby ułatwić Wam korzystanie z tej funkcji multi-sufler bedzie wyskakiwał teraz automatycznie, zaraz po tym jak cokolwiek skopiujecie do schowka. Nie trzeba będzie używać skrótu Ctrl-U albo ikonki aby go otworzyć.

Po prostu – skopiujecie coś do multi-schowka i multi-sufler wyskakuje.

Jest to opcja konfigurowalna i można ją wyłączyć. Cały opis znajdziecie tutaj w instrukcji.

Przypinanie multi-suflera do pulpitu.
To jest super opcja, która pozwoli Wam w wygodny sposób używać danych z multi-suflera w dowolnej aplikacji Windows. Czyli bedziecie mogli wygodnie skopiować dane z Waszej bazy do dowolnego innego programu, który będzie uruchomiony w Windows. Na przykład do innej przeglądarki, do Word, do Waszego programu pocztowego. Naprawdę to super działa i jeśli potrzebujecie – to korzystajcie.
Przypięcie multi-suflera jest wygodne i szybkie. Dwa kliknięcia myszką i multi-sufler przypięty!
Cały opis przypinania do pulpitu znajdziecie tutaj w instrukcji.

7. Wysyłka SMS – dodanie marki pojazdu

Na prośbę kilku osób korzystających z wygodnej funkcji wysyłania SMS rozszerzyem parametry szablonu SMS, aby obok nr rej. można było umieścić markę pojazdu. Funkcjonalność zadziała bez dodatkowych Waszych czynności. Obecne Wasze szablony SMS zostają bez zmian. Marka pojawi się w nawiasie zaraz za nr rejestracyjnym. Oczywiście tylko dla przypomnień polis komunikacyjnych.

8. Moduł Polisy – kolumna PRZEDMIOT – nowe menu podręczne!

W module Polisy, na liście polis jest kolumna Przedmiot ubezp. Dla polis komunikacyjnych w tej kolumnie jest nr rej i marka pojazdu. Dotychczas – kliknięcie w nr rej otwierało okno z danymi pojazdu. Teraz – na prośbę kilku osób – po kliknięciu w to pole pojawi się menu podręczne, które bardzo Wam ułatwi skopiowanie do multi-schowka wybranych – krytycznych – parametrów pojazdu (nr rej lub VIN), skopiowanie całego pojazdu do multischwoka wraz z podmiotami przy pojeździe, albo otworzy okno pojazdu do edycji.

wersja: 1.5.501
data publikacji: 06.02.2022

POPRAWIONY BŁĄD DZIAŁANIA APLIKACJI MERKURY (GENERALI)
Obecna wersja programu naprawia problem z działaniem aplikacji Merkury (zawieszający się Agent21, uciekający kursor)

NOWE FUNKCJONALNOŚCI

1. MOJE FILTRY – ułatwienie w filtrach zaawansowanych

Przypominam, że w programie są dostępne wygodne i przydatne filtry zaawansowane. Instrukcja i opis jest tutaj. Aby ułatwić Wam korzystanie z tej funkcjonalności dla modułów Polisy, Spłaty i Wznowienia przygotowałem opcję definiowania własnych filtrów zaawansowanych. Dzięki temu – jeśli często korzystacie z jakiegoś filtra – wystarczy go ustawić raz a potem zapisać. Dzięki temu w przyszłości można użyć dokładnie tego filtra jednym kliknięciem myszy – wybierając go z menu Moje filtry.
Dla Waszej wygody przygotowałem kilka predefiniowanych filtrów, które są już dostępne.
Więcej o funkcji Moje filtry przeczytacie tutaj w instrukcji.

2. IDENTYFIKACJA KONTYNUACJI OCHRONY w INNY Z.U. po przedmiocie ubezpieczenia

Dla Waszej wygody i poprawy jakości danych w bazie danych Agent21 – przygotowałem funkcjonalność, która automatycznie rozpoznaje kontynuację ochrony tego samego przedmiotu ubezpieczenia przy zmianie zakładu ubezpieczeń lub w tym samym z.u.
SCENARIUSZ UŻYCIA.
Klient ma ubezpieczenie w MTU. Przenosicie go do Warty (nowa polisa w Warcie). Po zaimportowaniu danych z eAgent program rozpozna że ta nowa polisa jest na ten sam przedmiot (pojazd lub adres miejsca ubezpieczenia) oraz daty ochrony są kontynuacją (z marginesem kilku tygodni) polisy z MTU. Wówczas polisa MTU oznaczy się, że „ochrona została wznowiona” a polisa Warty będzie miała oznaczenie że kontynuacja ochrony z innego z.u. oraz dodatkowo na liście Wznowień – polisa z MTU automatycznie oznaczy się jako „wznowiona”.

3. Nowe pole: „Pojazd czasowo wyrejestrowany”

W oknie pojazdu jest nowy checkbox „Pojazd czasowo wyrejestrowany”, na wypadek gdyby Wasz klient czasowo wyrejestrował pojazd.

4. Nowe filtry w module Polisy: polisy [aktywne] i [okres ochrony]

W module Polis dodałem dwa nowe przydatne filtry zaawansowane:

 1. polisy aktywne oznaczone jako [aktywne] – po kliknięciu program od razu ustawia filtr aktywne DZISIAJ. Dzięki temu jednym kliknięciem myszy zobaczysz na liście tylko te polisy, które w dniu dzisiejszym są „w ochronie” oraz nie są „zrezygnowane” ani „anulowane”. Można tego użyć przy przeszukiwaniu np., po REGON firmy aby wychwycić wyłącznie polisy, które firma obecnie ma „w mocy”. Potem wyeksportować taką listę to Excela i wykorzystać do dalszej pracy.
 2. okres ochrony oznaczony jako [okres ochr.] to filtr wybierający z bazy polisy wg okresu ochrony:
  • roczne (tylko polisy na 12 miesięcy)
  • krótkoterminowe (polisy z krótszym okresem ochrony niż niż 12 miesięcy)
  • ponad roczne (polisy z dłuższym okresem ochrony niż niż 12 miesięcy)

W module Polis dodałem dwa nowe przydatne filtry W ten oto prosty sposób dwoma klknięciami myszy, możecie wyfiltrować z bazy wszystkie aktywne polisy z okresem ochrony ponad rok. Jak wrzucicie do tego filtr zakładu ubezpieczeń [firma] – to szybko znajdziecie kilkuletnie polisy np. w Warcie 😉.
W żadnym programie na rynku nie ma tak wygodnej, rozbudowanej i prostej w użyciu opcji filtrowania

5. Dodanie wyboru brandów dla WARTY i HESTII

Dla modułów: Polis, Spłat i Wznowień dodałem nowy filtr zaawansowany brand, który aktywuje się dla Warty i Hestii. Gdy w filtrze zaawansowanym wybierzecie z listy [firma] pojedynczo Wartę lub Hestię – to obok pojawi się nowy filtr [brand]. W filtrze tym są wszystkie marki wybranego z.u. Dla Warty będzie to: WARTA i HDI, dla HESTII: HESTIA, MTU, YCD.
UWAGA! Filtr [brand] będzie widoczny tylko jeśli wybierzecie JEDNĄ firmą z listy: albo WARTĘ albo HESTIĘ. Jeśli wybierzenie np. Warta + Hestia, albo Warta + PZU albo Hestia + Allianz – to filtru brand nie będzie. To logiczne bo filtrowanie po brandach możemy zrobić tylko jeśli interesuje nas konkretnie wybrana firma (Warta lub Hestia).

SCENARIUSZ.
Macie w zwyczaju inaczej powiadamiać klientów MTU o kończących się polisach niż klientów HESTII. Wówczas w module Wznowienia i raty wybieracje firmę: HESTIA i dodatkowo brand: MTU. Obsługujecie wznowienia (dzwonicie do klientów). Potem przełączacie się na brand HESTIA – i obsługujecie tylko klientów Hestyjnych.

6. Planer zadań – przyporządkowanie zadania kilku osobom

W nowej wersji programu, rejestrując nowe zadanie „do wykonania”, będziecie mogli przypisać je do kilku osób. Jeśli ustawicie Przypomnienie, to program wyświetli komunikat przypominający wszystkim osobom zalogowanym w Agent21. Dzięki temu w bardzo krytycznych sprawach nikt nie zapomni o konieczności wykonania zadania (np. ważnego telefonu do klienta umówionego dnia).

7. SPŁATY: możliwość wyboru osoby przyjmującej wpłatę od klienta (rata lub inkaso)

W nowej wersji programu, rejestrując spłatę składki (inkaso lub rata) będzie można wskazać kto konkretnie przyjął płatność GOTÓWKĄ lub KARTĄ. Dzięki temu przy spłacie poza informacją o tym kto wystawiał polisę – bedzie można wybrać inną osobę przyjmującą płatność. Potem przy raportach program pokaże spłatę przypisaną do tej osoby. A więc dla biur z wieloma pracownikami, którzy rozliczają się codziennie z pobranej gotówki (lub płatności kartami) – będzie jasno widać kto przyjął płatność i musi się rozliczyć z gotówki.

8. Zmiana formy płatności inkasa z PRZELEWU na GOTÓWKĘ/ KARTĘ po dniu zawarcia

Czasami macie sytuacje, w których klient zadeklarował płatność PRZELEWEM, wystawiliście polisę a on po kilku dniach (lub tygodniach) przychodzi z gotówką (lub kartą) aby uregulować płatność. W aplikacji sprzedażowej z.u. generujecie „dowód wpłaty” i przyjmujecie płatność od klienta. Dotychczas Agent21 pozwala na zmianę formy płatności i wprowadzenie spłaty z dniem spłacenia (czyli po dniu wystawienia), ale taka spłata nie pojawiała się na raporcie sprzedaży (bo program inkaso dopisywał do daty wystawienia a nie daty spłaty).
W dzisiejszej wersji programu, ten mankament został naprawiony.
SCENARIUSZ.
Wystawiliście polisę w eAgent z płatnością przelew w dniu 31.01.2022. Klient przelewu nie zapłacił – przyszedł do Was z gotówką w dniu 10.02.2022. W eAgent wygenerowaliście dowód wpłaty i przyjęliście kasę. W programie Agent21 należy taką spłatę znaleźć i kliknąć „opłacona”, zmienić formą na gotówka i datę spłaty wybrać: 10.02.2022.
Gdy wygenerujecie raport za okres: 01.02.2022 – 10.02.2022 to ta polisa pojawi się na raporcie.
UWAGA! Ponieważ spłata jest 10.02.2022 to polisa ta na raporcie „za styczeń” nie pojawi się.

wersja: 1.5.401
data publikacji: 30.01.2022

NOWE FUNKCJONALNOŚCI

1. Aplikacja mobilna do skanowania kodów AZTEC z telefon wprost do bazy Agent21!
/na razie tylko telefony z systemem Android/

Zgodnie z obietnicą z grudnia 2021, gdy otrzymaliście świetny skaner AZTEC z PDF i plików graficznych – przygotowałem aplikację mobilną mAgent21, która pozwala na skanowanie kodów AZTEC z dowodów rejestracyjnych.

Atuty aplikacji:

 1. pełna prywatność: wymaga tylko dostępu do aparatu, nie zawiera reklam, nie zbiera danych o użytkowniku ani o telefonie
 2. szybkie i wygodne parowanie z Agent21
 3. błyskawiczne przesłanie kodu do Agent21
 4. w przypadku skanowania „poza biurem” – zapamiętywanie skanów na Twoim urządzeniu i błyskawiczne ich przesłanie po ponownym połączeniu się z siecią WiFi, gdzie pracuje Twój system Agent21

Jeszcze nigdy skanowanie kodów AZTEC z dowodu rejestracyjnego nie było tak wygodne i tak szybkie. Nawet za czasów kamerki w AUW 😉.

Wystarczy pobrać mAgent21 ze Sklapu Google Play, zapoznać się z instrukcją – i możecie już wygodnie pracować skanując dowody rejestracyjne wprost do Waszego systrmu, aby potem przy użyciu Multi-Schowka i Multi-Suflera – szybko przygotować oferty ubezpieczenia nie popełniając ANI JEDNEGO BŁĘDU!
Więcej przeczytacie w instrukcji:
INSTRUKCJA APLIKACJI MOBILNEJ mAgent21
INSTRUKCJA SKANOWANIA AZTEC w AGENT21

UWAGA! Aplikacja na telefony iPhone (system iOS) będzie gotowa w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

2. Import półautomatyczny z formularzy przeglądarki

Opracowałem nową – rewolucyjną i super wygodną – metodę importu danych z aplikacji sprzedażowych, z których nie można zrobić importu „z chmurki”. Metoda nazwana Importem z formularzy/przeglądarki polega na tym, że program rozpoznaje produkt i odczytuje jego dane wprost z ekranu aplikacji po wejściu w polisę. Jest to o tyle wygodniejsze, że nie wymaga pobrania PDF w celu zdekodowania danych.Wystarczy po prostu wejść do polisy w przeglądarce i program od razu pokazuje informację o gotowości importu.
Obecnie ta nowa forma importu produkcji działa dla dwóch aplikacji sprzedażowych:

 1. bezpieczny.pl (GENERALI)
 2. Generali AGRO.

Więcej informacji i opis korzystania znajdziesz w instrukcji.

3. Import 6 nowych produktów z PDF

Do listy produktów automatycznie importowanych z PDF dodałem sześć nowych polis:

 1. POCZTOWE: AGROCASCO
 2. INTERRISK: DOM MAX, EDU PLUS
 3. LINK4: polisa mieszkaniowa
 4. UNIQA: Twoje Miejsce (Panel Agenta)
 5. UNIQA: Assistance w Podróży (Panel Agenta)
 6. GENERALI: Życiowe Indywidualne

Tym samym Agent21 potrafi odczytać 33 produkty z polis PDF. W połączeniu z importem z chmurki oraz z formularzy to już setki produktów, których nie musicie klepać ręcznie.

4. Możliwość oznaczania ŚMIERCI KLIENTA w bazie danych

Dzięki wybitnym wysiłkom naszego Wielkiego Wodza i jego pomagierów, z powodu pandemii w Polsce trup ściele się gęsto.
To bardzo smutne.
To również spowodowało, że istotne jest, aby program pozwalał łatwo oznaczyć śmierć klienta. Dlatego w danych klienta, w zakładce Kontakt, dodałem znacznik Klient ZMARŁ.
Po jego zaznaczeniu – klient ten będzie odpowiednio oznaczony na liście Klientów. Dodatkowo wszędzie tam gdzie występuje kolumna Podmioty (Polisy, Wznowienia, Spłaty itp) – jeśli jednym z podmiotów jest osoba zmarła – również będzie odpowiednio oznaczona. Dzięki temu w każdym momencie będziecie powiadomieni o tym, że klient nie żyje.
To była smutna – acz konieczna – praca do wykonania.

5. Możliwość dodawania numeru ZK do polis komunikacyjnych i flotowych

W formularzu Polisy dodałem pole , w którym można wpisać numer wydanej Zielonej Karty. Dodatkowo – w polu Szukaj w liście polis program pozwala na wpisanie tego numeru i odszuka Wam polisę przy której wystawiono ten numer ZK. Numer ZK jest importowany automatem tylko w eAgent, więc w przypadku polis innych z.u. – ten numer musicie wpisać ręcznie.

6. Poprzednie nazwisko w danych klienta

W formularzu Klienta dodałem pole do wpisania poprzedniego nazwiska. Funkcja jest zgodne z polityką równouprawnienia, bo pole jest widoczne i w przypadku kobiet i mężczyzn 😉. Program również wyszukuje dane po „drugim nazwisku”. Jeśli więc jakiś klient zmienił nazwisko i posługuje się nowym, ale polisy ma jeszcze na stare – to możecie w polu Szukaj wpisać stare nazwisko i program też znajdzie polisy, gdy były na klienta ze starym nazwiskiem.

7. Możliwość przeszukiwania spłat po identyfikatorze płatności (numerze kwitariusza)

Jeśli rejestrujecie sobie spłaty w Agent21 i czasami klient płaci gotówką i wystawiacie mu kwitariusz w systemie sprzedażowym – to w bazie Agent21 możecie przy zaznaczaniu Spłaty jako opłaconej, dopisać numer tego kwitariusza w polu Identyfikator płatności. Program zapisze tę informację i jeśli będziecie chcieli szybko sprawdzić komu wydaliście kwitariusz o danym numerze – w polu Szukaj w tabeli Spłaty można wpisać ten numer kwitariusza i program znajdzie spłatę, przy której jest wpisany ten numer.

wersja: 1.5.321
data publikacji: 23.01.2022

BIEŻĄCE POPRAWKI BŁĘDÓW

wersja: 1.5.301
data publikacji: 16.01.2022

NOWE FUNKCJONALNOŚCI

1. MULTI-SUFLER – rewolucyjny moduł wklejania danych do formularzy JEDNYM KLIKNIĘCIEM MYSZY.
Obecnie żaden system dla agentów nie ma tak wygodnego systemu kopiowania danych z bazy danych do formularzy sprzedażowych. PRZECZYTAJ OPIS koniecznie i zacznij korzystać!

Multi-Sufler to bardzo przydatne rozszerzenie Multi-Schowka pozwalające na wygodny podgląd zawartości multi-schowka z super intuicyjnym wklejaniem wybranej wartości jednym kliknięciem wprost do formularza aplikacji sprzedażowej.

Otwieranie Multi-Suflera

Multi-sufler można uruchomić dopiero po skopiowaniu danych do multi-schowka.
Wybierz wygodniejszy dla Ciebie sposób:

 1. skrót klawiaturowy Ctrl-U w dowolnej zakładce aplikacji sprzedażowej
 2. przycisk w prawym górnym rogu obok menu przeglądarki (po lewej stronie przycisku: )

Użycie Multi-Suflera

Po aktywacji Multi-Suflera po prawej stronie pojawi się panel z danymi, które są w multi-schowku. Panel będzie widoczny w każdej zakładce, którą otworzysz. A więc dane te będziesz mógł/mogła wygodnie przeglądać i jeszcze wygodniej ich używać przy wypełnianiu formularzy.

Aby użyć tych danych wykonaj:

 1. otwórz formularz w aplikacji sprzedażowej
 2. kliknij na pierwsze pole, które chcesz wkleić
 3. wybierz myszką z multi-suflera co chcesz wkleić i kliknij w to
 4. wybrany parametr od razu WKLEI SIĘ W POLE, w którym ustawiłeś/aś kursor
 5. naciśnij klawisz TAB (aby przejść do następnego pola) i wykonaj ponownie kroki 3 i 4.

W ten oto sposób, nie odrywając rąk od myszki i przycisku TAB – wypełnisz większość formularzy. To jest rewolucyjne rozwiązanie niestosowane w żadnym innym systemie dla Agentów!

UWAGA! Multi-Sufler nie wkleja danych w pole z listą wyboru.
Nie możesz wkleić danych w pola, które w formularzu są listą rozwijaną. W tym przypadku niestety musisz taką listę rozwinąć i wartość wybrać myszką.

INFORMACJA: Możesz zamknąć panel multi-suflera za pomocą Ctrl-U lub przyciskiem [X] w prawym górnym rogu panelu obok tytułu „multi-sufler”.
Jeśli zamkniesz przyciskiem [X] dowolnym z paneli z danymi – to te dane zostaną usunięte z Multi-Schowka i nie będą widoczne w Multi-Suflerze.

2. Nowy szablon dokumentu: Wypowiedzenie umowy obowiązkowej ROLNEJ

Do listy szablonów dokumentów, które Agent21 automatycznie wypełnia ułatwiając Wam pracę dodałem nowy szablon: Wypowiedzenie umowy obowiązkowej Rolnej. Wypowiedzenie można generować dla wszystkich możliwych przypadków – w trybie art.: (OC Rolnika) 46.1, 46a.1, 47.2, (Budynki Rolne) 62.1, 62a.1, 63.1.

Przypominam, że szablon dokumentu automatycznie wypełnisz odszukując polisę lub pojazd lub klienta, klikając hamburgera (menu) i wybierając opcję Wypełnij szablon dokumentu…
Program wówczas otworzy okno z listą dostępnych szablonów – wystarczy wybrać właściwy i wygenerować wydruk.
UWAGA! Jeśli masz jakiś szablon, którego używasz w bieżącej obsłudze klientów i chciałbyś/chciałabyś, aby go dodał do aplikacji – to przyslij dokument. Dołożę starań, aby go umieścić. Już teraz Agent21 jest jedyną aplikacją na rynku, która tak wygodnie, szybko i intuicyjnie generuje tak dużą liczbę szablonów.

3. Import 3 nowych produktów z PDF

Do listy produktów automatycznie importowanych z PDF dodałem trzy nowe polisy:

 1. polisa COMPENSA ROLNA (21021)
 2. polisa Uniqalny Biznes z UNIQA (Panel Agenta)
 3. polisa OC Zawodowa Przewoźnika z UNIQA (Panel Agenta)

4. Możliwość generowania raportu produkcji dla kilku wybranych OfWCA na raz

W tej wersji programu dodałem możliwość w opcji Raport sprzedaży wygenerowania raportu dla więcej niż jednej OfWCA. Zatem możesz wybrać więcej niż jedną OfWCA i wówczas program wybierze polisy i płaty tylko tych wybranych OfWCA.
UWAGA: Jeśli chcesz wykonać raport całej agencji to nie wybieraj żadnej OfWCA. Program wówczas umieści na raporcie wszystkie polisy, bez względu na to kto je wystawił.

wersja: 1.5.202
data publikacji: 11.01.2022

POPRAWIONY BŁĄD GENEROWANIA KWOTY W KODZIE QR na BLANKIECIE WPŁATY
We wczorajszej wersji programu jest błąd polegający na błędnym kodowaniu kwoty w kodzie QR na blankiecie przelewu. Błąd dotyczył tylko kwot z pełnymi dziesiątkami groszy: x.10, x.20, x.30, x.40, x.50, x.60, x.70, x.80, x.90. Kwota 563,80 zł była

kodowana jako 56,38. Wszystkie pozostałe kwoty (zarówno z groszami jak i bez groszy) były kodowane poprawnie.
Dzisiejsza wersja programu naprawia ten błąd.

wersja: 1.5.201
data publikacji: 09.01.2022

POPRAWIONY BŁĄD WKLEJANIA Z MULTISCHOWKA
W ostatniej wersji programu był błąd, który powodował, że próba wklejenia tekstu z multi-schowka zamykała aplikację. W obecnej wersji problem jest rozwiązany

NOWE FUNKCJONALNOŚCI

1. Wydruk blankietu przelewu z kodem QR do aplikacji mobilnej banku klienta.

W obecnej wersji programu dodałem nowy szablon: Blankiet przelewu bankowego. Szablon automatycznie wypełnia się danymi z wybranej polisy / spłaty lub wznowienia. Jeśli przy polisie był nr konta – to również numer konta się automatycznie wypełni.
Na wydruku blankietu pojawi się kod QR, który można zeskanować aplikacją mobilną banku i dzięki temu klient będzie mógł szybko wysłać płatność.
UWAGA! Jeśli nie wpiszesz numer konta – to kod QR się nie wydrukuje.

2. Dodany „hamburger” w modułach Wznowień i Spłat.

W widokach Wznowień i Spłat w kolumnie Akcje dodałem „hamburgera” z menu podręcznym (taki sam jak w Polisach / Pojazdach i Klientach). Dzięki temu możecie teraz przeglądając Wznowienia lub Spłaty: skopiować polisę do multi-schowka, wypełnić szablon dokumentu danymi z polisy itp.

3. Przeszukiwanie Klientów, Pojazdów, Polis, Wznowień i Spłat po NAZWISKU oraz IMIENIU klienta

Dotychczasowe działanie pola Szukaj pozwalało na wyszukanie klientów wyłącznie podając ich nazwisko. W obecnej wersji programu możesz szukać po nazwisko + imieniu.
Jeśli potrzebujesz wyszukać dane (klientów lub pojazdów lub polis lub spłat lub wznowień) po nazwisku i imieniu, to należy w pole Szukaj wpisać: NAZWISKO<spacja>IMIĘ lub POCZĄTEK IMIENIA.
Czyli jeśli wpiszesz: „JASIŃSKI MICHAŁ„, program znajdzie wszystkie rekordy z danymi klienta o nazwisku „JASIŃSKI” i imieniu „MICHAŁ”.
Jeśli wpiszesz „KOWALSKI J„, program odszuka wszystkie rekordy klientów o nazwisku „KOWALSKI” i imionach rozpoczynających się na literę „J”, np.: KOWALSKI JAN, KOWALSKI JERZY itp.
PORADA 1: Jeśli masz klienta o nazwisku dwuczłonowym: „KOWALSKA-NOWAK ANNA” to po wpisaniu „NOWAK ANNA” program znajdzie wszystkie osoby, których nazwisko kończy się na NOWAK a imię zaczyna od „ANNA”.
PORADA 2: Jeśli nie znasz całego nazwiska, ale znasz początek oraz imię to użyj znaku „gwiazdki” (* – SHIFT-8) na końcu nazwiska (przed spacją). Jeśli wpiszesz „KOWALSK* J” program znajdzie wszystkie osoby, których nazwisko zaczyna się od „KOWALSK” a imię zaczyna się od „J”, np.: KOWALSKA JOANNA, KOWALSKI JERZY, KOWALSKA-KRUPA JÓZEFA itp.
PORADA 3: Jeśli zadzwonił do Ciebie klient, podał swoje imię (a nazwisko niewyraźnie) i o coś poprosił to możesz w pole Szukaj wpisać: „* MAREK” i program szybko znajdzie wszystkie rekordy związane z imieniem „MAREK” bez względu na nazwisko. Będzie Ci łatwiej przypomnieć sobie / skojarzyć, z którym Markiem właśnie rozmawiałeś / rozmawiałaś. O ile nie masz 100 Marków w bazie 😉.

4. Multi-schowek: rozszerzone opcje wklejania dat oraz adresów

Gdy skopiujesz do multi-schowka datę (w dowolnym formacie) to przy wklejaniu będziesz mogła/mógł wybrać format daty do wklejenia. Bo aplikacje sprzedażowe stosują różne formaty daty.
Dodatkowo – jeśli skopiujesz do multi-schowka adres, to program pozwoli Ci wkleić osobno ULICĘ, osobno NR DOMU i osobno NR LOKALU

5. Klikalny nr rejestracyjny w kolumnie „Przedmiot ubezpieczenia” na liście Polis

Na liście Polis w kolumnie „Przedmiot ubezpieczenia” można już kliknąć w nr rej pojazdu, aby otworzyć okno z jego danymi.

6. Podgląd aktywnej polisy na liście Pojazdów

W widoku Pojazdów dodałem na ekranie (w Excelu już to jest od tygodnia) kolumny pokazujące aktywną polisę tego pojazdu. Po kliknięciu w jej numer – program automatycznie ją otworzy na ekranie.

7. Konfiguracja widoku Agent21

W lewym dolnym robu – nad czerwonym przyciskiem – jest przycisk Konfiguracji. Po jego kliknięciu pojawi się okno z ustawieniami konfiguracyjnymi Agent21.
Obecnie możesz ustawić:
1. który moduł ma się pojawić zaraz po zalogowaniu do Agent21
2. kolejność imienia i nazwiska w listach Polis, Spłat, Pojazdów w kolumnie Podmioty. Przypominam, że w module Klienci możesz sobie przestawić kolumnę z nazwiskiem, przeciągając ją za pomocą myszki
3. wielkość liter imienia i nazwiska.

8. Dodanie importu danych z polisy PDF dla produktu Komunikacyjnego BALCIA (z aplikacji RESO)

W tej wersji programu osoby pracujące dla Balcia mogą importować produkt Komunikacyjny z pobranej polisy PDF z systemu RESO.

Dla przypomnienia obecnie Agent21 importuje z polis PDF dane następujących produktów (23 łącznie):
1. Allianz (3 produkty: komunikacyjny, Mój Dom, OC Lekarzy)
2. Balcia (1 produkt: komunikacyjny)
3. Compensa (4 produkty: 22014, 22044, 1111, 19044)
4. Interrisk (2 produkty: komunikacyjny, AGRO Pakiet)
5. Link4 (1 produkt: komunikacyjny)
6. Pocztowe (1 produkt: komunikacyjny)
7. TUW TUW (3 produkty: komunikacyjny, rolne, Bezpieczna Rodzina)
8. Uniqa (5 produktów: komunikacja z AXA, Auto&Przestrzeń, DOM+, Rolne, Mienie Korpo)
9. Wiener (3 produkty: AUTO, AGRO, 4 Kąty)

wersja: 1.5.101
data publikacji: 02.01.2022

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU!
Przygotowałem dla Was 9 nowych funkcjonalności i proszę żebyście zerknęli na opisy, bo są bardzo przydatne.

NOWE FUNKCJONALNOŚCI

1. Kod QR na szablonach dokumentów.

Jak wiecie Agent21 pozwala szybko wypełnić szablon dokumentu, np. Wypowiedzenie OC lub Wniosek o zwrot składki (i kilka innych). W obecnej wersji programu dodałem do wydruku szablonu kod QR, który ułatwi Wam wrzucenie do bazy Agent21 podpisanego dokumentu. Jak z tego skorzystać ?
a. przygotowujesz szablon z Agent21
b. dajesz do podpisu klientowi
c. skanujesz podpisany dokument do PDF lub JPEG
d. przeciągasz dokument na aktywną zakładkę Agent21 (czytaj więcej poniżej w pkt.2)
e. program automatycznie otwiera okno „Nowy dokument do repozytorium” i wypełnia wszystkie informacje o dokumencie. Wystarczy kliknąć „Zapisz”.

To znakomite ułatwienie w obsłudze dokumentów posprzedażowych i szybkiemu wrzucaniu ich (podpisanych) do bazy Agent21.

UWAGA! Jeśli wrzucony plik ma więcej niż 5 Mb to odczyt kodu QR/AZTEC nie zostanie wykonany. Jeśli więc skanujecie dokumenty, to róbcie to w rozdzielczości rozsądnej (200-300 DPI) a nie w maksymalnej, bo większa rozdzielczość nie ma sensu.

2. Wygodny „przeciągnij i upuść” (darg&drop) do wrzucenia dokumentu do repozytorium Agent21.

W poprzedniej wersji programu Agent21, aby dodać nowy dokument do repozytorium w Agent21, trzeba było wejść w opcję „Dokumenty” („beczka”), kliknąć w przycisk „Nowy” i dopiero wybrać / przeciągnąć plik na pole. W obecnej wersji, aby dodać jakikolwiek plik do Twojej bazy danych Agent21 wystarczy go przeciągnąć na aktywną zakładkę z aplikacją Agent21 (czyli gdy aktywna jest pierwsza zakładka w programie, z Twoją bazą danych – dowolny moduł, nie musi być „beczka”).
Program automatycznie otworzy okno dodawania nowego pliku do repozytorium. Jeśli na dokumencie jest kod AZTEC (dowód rejestracyjny lub kod QR z szablonu dokumentu z Agent21 – to program rozpozna ten kod i pokaże odpowiednie opcje i wypełni pola za Ciebie.

3. Kopiowanie do multi-schowka danych pojazdu z listy wykonanych zapytań CEPiK

Gdy wykonacie zapytanie do CEPiK o dane pojazdu i będzie pozytywny wynik – to na liście wykonanych zapytań po najechaniu na wiersz z danym pojazdu pojawi się nowy przycisk (zaznaczony na obrazku), który pozwoli skopiować dane z CEPiK do multi-schowka.
Dzięki temu szybko wkleisz potrzebne dane do formularzy aplikacji sprzedażowych.

4. Twoje dane w Agent21 w kilku zakładkach jednocześnie

Aplikację Agent21 (Waszą bazę danych) można otwierać w kilku zakładkach. Naciśnij znak [+] (jak pokazano na obrazku). Otworzy się menu podręczne i możesz od razu wybrać, która zakładkę chcesz otworzyć.
Dzięki temu możesz mieć w jednej zakładce np. „Polisy” a w drugiej „Wznowienia”. I jednocześnie pracować na obu listach. To jest bardzo wygodne i przydatne. A że teraz możesz od razu wybrać zakładkę, która Cię interesuje – to naprawdę jest duża wygoda.

5. Multi-schowek: dodanie opisów wartości liczbowych

Dodałem opis do menu multi-schowka, dla wartości liczbowych. Bo faktycznie przy danych pojazdu czasami trudno się połapać, które to „pojemność”, które DMC.

6. Rozszerzony eksport listy pojazdów do Excela (dla potrzeb flot)

Na prośbę jednego z testujących – ku uciesze wszystkich innych 😉 – dodałem do tabeli eksportu Pojazdów kilka kolumn, które ułatwią Wam wnioskowanie o umowę flotową:
1. rozbicie pojemności, DMC, ładowności, daty 1 rej. na osobne kolumny
2. dodanie kolumn „Aktywna polisa”, które pokazują istotne dane z ostatniej aktywnej polisy (nr polisy, firma, przypis, okres ochrony, data wystawienia).
W ten sposób będzie Wam łatwiej obsługiwać floty.
Jak z tego skorzystać?
1. wejdź w listę Pojazdów
2. wpisz w pole wyszukiwania REGON lub NIP firmy, której pojazdy chcesz wyeksportować
3. zwiększ liczbę wyników (jeśli pojazdów jest więcej niż domyślne „50”), żeby na jednej liście były WSZYSTKIE pojazdy (max. 500)
4. kliknij w przycisk eksportu do Excela (widoczny na obrazku).

INFORMACJA: W najbliższym czasie rozpocznę prace nad modułem FLOT SAMOCHODOWYCH w Agent21. Będzie to funkcjonalność wspierająca zarządzaniem flotami samochodowymi (i małymi i dużymi). Jeśli masz jakiś pomysł lub chciałbyś/chciałabyś, jakąś funkcjonalność w module flot – to napisz ze dwa zdania wyjaśnienia. Zbiorę wszystkie pomysły, aby na końcu przygotować coś co wszystkim pomoże w pracy.

7. Dodanie obsługi aplikacji GeneraliAgro (dawna Concordia) oraz bezpieczny.pl (GENERALI)

W tej wersji programu osoby współpracujące z GENERALI mogą dodać sobie (w Konfiguracji) nowe aplikacje (firmy): Generali AGRO (dawna Concordia) oraz bezpieczny.pl (aplikacja Generali).

8. Dodanie automatycznego importu (chmurka) do aplikacji UNILINK

W tej wersji programu osoby korzystające z aplikacji UNILINK będą mogły automatycznie importować produkcję z UniMarket za pomocą „chmurki”.
UWAGA 1: Import obejmuje tylko produkty komunikacyjne.
UWAGA 2: Jeśli na liście UniMarket masz polisy WARTY, PZU, HESTIA, MTU – zalecam importowanie tych produktów berzpośrednio z oryginalnych aplikacji sprzedażowych, bo tam bedzie więcej dokładnych danych o zakresie ochrony i innych parametrach.

9. Dodanie importu danych z polisy PDF dla produktu AGRO Pakiet ROL-A/P (Interrisk)

W tej wersji programu osoby pracujące w Interrisk mogą importować produkt AGRO Pakiet z pobranej polisy PDF z systemu Interrisk.

Dla przypomnienia obecnie Agent21 importuje z polis PDF dane następujących produktów (22 łącznie):
1. Allianz (3 produkty: komunikacyjny, Mój Dom, OC Lekarzy)
2. Compensa (4 produkty: 22014, 22044, 1111, 19044)
3. Interrisk (2 produkty: komunikacyjny, AGRO Pakiet)
4. Link4 (1 produkt: komunikacyjny)
5. Pocztowe (1 produkt: komunikacyjny)
6. TUW TUW (3 produkty: komunikacyjny, rolne, Bezpieczna Rodzina)
7. Uniqa (5 produktów: komunikacja z AXA, Auto&Przestrzeń, DOM+, Rolne, Mienie Korpo)
8. Wiener (3 produkty: AUTO, AGRO, 4 Kąty)

wersja: 1.5.001
data publikacji: 12.12.2021

NOWE FUNKCJONALNOŚCI

1. SUPER WYGODNA NOWOŚĆ w Agent21 – RUNDA 1: „ROZGRZEWKA”.
Odczyt kodu AZTEC ze skanów/zdjęć dowodów rejestracyjnych.

Wiem, że z „zazdrością” zerkaliście na konkurencyjne systemy dla agentów, które oferują od dawna możliwość skanowania kodów AZTEC z dowodów rejestracyjnych. Wykonanie takiej funkcjonalności w sposób, który faktycznie Wam pomoże w pracy, będzie intuicyjny, wygodny w uzyciu i użyteczny wymagało trochę czasu. Ale wreszcie udało mi się to zrobić tak jak sam chciałbym, żeby to działało. Z okazji zbliżających się Świąt przygotowałem dla Was specjalny prezent w aplikacji Agent21 – opcję odczytu kodu AZTEC z zeskanowanego dowodu rejestracyjnego.
Agent21 jako obecnie bez wątpienia najlepsza aplikacja dla agentów miażdży konkurencję kwestii odczytu AZTEC w następujący sposób:

 1. odczyt AZTEC z plików: BMP, JPG, PNG oraz PDF. Minimalna rozdzielczość rekomendowana to 200 DPI. Ale w testach program czytał kod AZTEC również przy 150 DPI,
 2. plik można wybrać z dysku komputera, przeciągnąć na okno odczytu AZTEC („przeciągnij i upuść”) lub pobrać wprost ze skanera,
 3. dowód rejestracyjny z kodem AZTEC może być ułożony w dowolny sposób: prosto, krzywo, na odwrót. Więc jak klient Wam podeśle skan zrobiony byle jak to nie musicie się obawiać o działanie aplikacji,
 4. nie trzeba POKAZYWAĆ programowi gdzie jest kod AZTEC – program SAM GO ZNAJDZIE nawet jeśli PDF z dowodem rejestracyjnym ma kilka stron!
 5. odczyt AZTEC trwa ułamek sekundy,
 6. po poprawnym odczycie Agent21 automatycznie odczyta dane z CEPiK i połączy z danymi z AZTEC. Oczywiście odczyt CEPiK trwa już kilka sekund, bo na to nie mam wpływu – ale warto poczekać, bo masz wtedy komplet danych pojazdu, jakiego nie da Ci żadna firma ubezpieczeniowa w swojej aplikacji,
 7. po odczytaniu AZTEC wszystkie dane pojazdu niezbędne do ofertowania OD RAZU są w multi-schowku (nie musisz nic klikać!). Zatem właściwie w ułamku sekundy możesz przejść do ofertowania i szybko wypełnić pola do oferty
 8. jednym kliknięciem myszy od razu zapisujesz pojazd do bazy Agent21 i możesz od razu go otworzyć do edycji aby np. dopisać drugiego właściciela. W danych pojazdu są widoczne wszystkie dane z AZTEC i CEPiK. Jeśli pojazd był w bazie i zgadza się podmiot z AZTEC z tym w bazie – pojazd jest aktualizowany. Jeśli pojazdu nie było (lub jest inny właściciel) – dopisywany jest nowy pojazd.
  UWAGA! Razem z pojazdem – zapisuje się jako załącznik – zeskanowany dowód (czyli plik z którego odczytano AZTEC) oraz raport CEPiK w PDF.

W ten oto prosty i wygodny sposób będziecie mogli wpisać kompletne dane pojazdu do bazy ZANIM rozpoczniecie ofertowanie. Gdy potem wystawicie polisę na ten pojazd i ją zaimportujecie (z „chmurki” czy z PDF) – to te dane z AZTEC i CEPiK w pojeździe pozostaną. Załączniki, które się zapisały przy okazji tego odczytu AZTEC również zostaną.

Do końca lutego 2022 roku przygotuję RUNDĘ 2 – „NOKAUT” (dla konkurencyjnych aplikacji rzecz jasna – nie dla Was 😉 ). Otrzymacie wówczas dedykowaną aplikację mobilną Agent21 na systemy Android i iOS, która skanowanie AZTEC z dowodu rejestracyjnego i zapis danych do Waszej bazy i wsparcie w ofertowaniu przeniesie na poziom niespotykany na rynku. Jeden strzał z telefonu w AZTEC i po sekundzie już można szykować ofertę w dowolnej aplikacji sprzedażowej w Agent21 korzystając z danych w multi-schowku.

2. Dodanie obsługi aplikacji UniAgent (porównywarka UNILINK)

W tej wersji programu osoby współpracujące z UNILINK mogą dodać sobie (w Konfiguracji) tę firmę i w danych OfWCA dodać dane logowania do aplikacji UniAgent. Program potrafi automatycznie zalogować użytkownika do aplikacji. Jeśli komuś zależy na tym aby Agent21 importował automatycznie polisy z UniAgent (tak jak to zrobiłem w INSLY) – to proszę o kontakt, bo bez Waszej współpracy importu nie dam rady zrobić. A już doskonale wiecie jak wygodnie pracuje się z „chmurką” 😉.

3. Dodanie nowego szablonu dokumentu: „Zawiadomienie o sprzedaży nieruchomości”.

Przypominam, że program Agent21 pozwala szybko wypełnić kilka potrzebnych szablonów dokumentów:

 1. wypowiedzenie OC (art. 28.1, 28a.1, 31.1)
 2. wniosek o zwrot składki
 3. odstąpienie od umowy ubezpieczenia (art. 812 ust. 1 KC)
 4. odstąpienie od umowy zawartej na odległość
 5. informacja o płatności za polisę

W obecnej wersji programu dodałem nowy szablon: zawiadomienie o sprzedaży nieruchomości.
Korzystanie z tych szablonów jest banalnie proste:
Znajdź polisę (ewentualnie klienta, pojazd).
Kliknij w „hamburgerka” i wybierz opcję „Wypełnij szablon dokumentu z tej polisy„.
Program otworzy okno z listą dokumentów i wszystkie pola będą wypełnione. Jednym kliknięciem wygenerujesz wydruk i wydrukujesz na drukarce lub wyślesz mailem do klienta.

4. Dodanie importu danych z polisy PDF dla produktu Mienie Korporacyjne (UNIQA – POS)

W tej wersji programu osoby pracujące w UNIQA (POS) mogą importować produkt Mienie Korporacyjne z pobranej polisy PDF z systemu POS.

Dla przypomnienia obecnie Agent21 importuje z polis PDF dane następujących produktów (21 łącznie):
1. Allianz (3 produkty: komunikacyjny, Mój Dom, OC Lekarzy)
2. Compensa (4 produkty: 22014, 22044, 1111, 19044)
3. Interrisk (1 produkt: komunikacyjny)
4. Link4 (1 produkt: komunikacyjny)
5. Pocztowe (1 produkt: komunikacyjny)
6. TUW TUW (3 produkty: komunikacyjny, rolne, Bezpieczna Rodzina)
7. Uniqa (5 produktów: komunikacja z AXA, Auto&Przestrzeń, DOM+, Rolne, Mienie Korpo)
8. Wiener (3 produkty: AUTO, AGRO, 4 Kąty)

5. Instrukcja do programu Agent21

Przygotowałem w końcu instrukcję do programu. Instrukcja jest tutaj.
Jest również w aplikacji Agent21 – tak jak pokazano na obrazku obok.