Aplikacja mobilna mAgent21

mAgent21 to aplikacja mobilna na systemy Android i iOS, która znakomicie uzupełnia system Agent21 o funkcje:

 1. skanowania kodów AZTEC z dowodów rejestracyjnych

Atuty aplikacji:

 1. pełna prywatność: wymaga tylko dostępu do aparatu, nie zawiera reklam, nie zbiera danych o użytkowniku ani o telefonie
 2. szybkie i wygodne parowanie z Agent21
 3. błyskawiczne przesłanie kodu do Agent21
 4. w przypadku skanowania „poza biurem” – zapamiętywanie skanów na Twoim urządzeniu i błyskawiczne ich przesłanie po ponownym połączeniu się z siecią WiFi, gdzie pracuje Twój system Agent21

Wymagania:

 1. musisz być pośrednikiem ubezpieczeniowym
 2. musisz posiadać licencję na system Agent21
 3. mAgent21 musi pracować w sieci WiFi, w której pracuje Twój komputer z systemem Agent21
  Bez posiadania licencji systemu Agent21 aplikacja nie będzie działała w żaden sposób i nie zeskanujesz żadnego dowodu rejestracyjnego.

Pobieranie aplikacji

Aplikacja jest dostępna w oficjalnych sklepach z aplikacjami mobilnymi:

 1. Google Play Store
 2. Apple AppStore

Aby pobrać aplikację możesz ją znaleźć w sklepie wpisując nazwę mAgent21 lub za pomocą poniższych kodów QR używając aparatu fotograficznego Twojego telefonu. Aplikacja jest bezpłatna i użyteczna wyłącznie dla właściciela licencji systemu Agent21. Poza systemem Agent21 nie skorzystasz z aplikacji mobilnej.

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji – uruchom ją i zezwól aplikacji na korzystanie z aparatu fotograficznego Twojego telefonu.

Pierwsze użycie

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji od razu otworzy ekran parowania z systemem Agent21.

Instrukcję parowania znajdziesz tutaj.

Po udanym parowaniu – aplikacja mAgent21 jest gotowa do użycia.

UWAGA! Aplikacja mAgent21 oraz system Agent21 muszą pracować w tej samej sieci lokalnej WiFi.
W przeciwnym razie parowanie się nie powiedzie.

Ponowne parowanie

Ponowne parowanie systemu aplikacji mAgent21 z systemem Agent21 jest wymagane, jeśli zmienisz sieć WiFi. Czyli jeśli pracujesz na laptopie i przeniesiesz się z biura do domu (a więc zmienisz sieć WiFi) to musisz za każdym razem wykonać parowanie.

Aby zainicjować ponowne parowanie, wybierz na ekranie telefonu ikonkę i opcję Parowanie (jest na samym dole). Następnie wykonaj wszystkie kroki opisane w instrukcji parowania.

INFORMACJA: Przypominam, że mAgent21 dba o Twoją prywatność i o ochronę danych osobowych. Dane z dowodów rejestracyjnych nie są nigdzie wysyłane w chmurę. Cała komunikacja odbywa się w Twojej lokalnej sieci WiFi. Dlatego konieczne jest parowanie mAgent21 z systemem Agent21 po każdorazowej zmianie sieci WiFi. Trwa to kilka sekund więc dla bezpieczeństwa danych (RODO) warto!

Skanowanie kodu AZTEC z dowodu rejestracyjnego

Po udanym parowaniu – aplikacja otworzy ekran odczytu kodu AZTEC z DR.
Twoim jedynym zadaniem jest skierować aparat na kod w dowodzie rejestracyjnym i mAgent21 sam automatycznie odczyta i zdekoduje AZTEC, następnie natychmiast wyśle ten kod wprost do bazy Agent21.

Twój system Agent21 otworzy okno Skany kodów AZTEC z aplikacji mAgent21 i od razu zobaczysz dane pojazdu w programie. Więcej o obsłudze funkcji skanowania kodów z aplikacji mobilnej w systemie Agent21 znajdziesz tutaj w instrukcji.

Skanowanie kodu AZTEC gdy jesteś poza biurem

Aplikacja mAgent21 to doskonałe narzędzie do pracy również gdy jesteś poza biurem i pod ręką masz tylko telefon. Jeśli pojedziesz do klienta i zeskanujesz kod AZTEC z jego dowodu rejestracyjnego (lub wielu dowodów rejestracyjnych) to mAgent21 zapamięta wszystkie te kody i po powrocie do biura (swojego systemu Agent21) będziesz mógł te kody AZTEC szybko wczytać do bazy danych.

Na ekranie pojawi się przycisk . Kliknij go – przejdziesz do ekranu z listą skanów. Wystarczy kliknąć w WYŚLIJ DO AGENT21 i wszystkie kody z listy wjadą do Twojej bazy danych.

INFORMACJA: Jeśli masz klienta flotowego, który ma w biurze kopie dowodów rejestracyjnych pojazdów – wystarczy do niego podjechać z telefonem, w ciągu 10-15 minut zeskanować wszystkie kody AZTEC i po powrocie do biura – wrzucić dane tych pojazdów do bazy. Oszczędzisz godziny klepania a do tego będziesz mieć doskonałą jakość danych – uzupełnioną o odczyt danych z CEPiK (więcej w instrukcji obsługi skanowania w systemie Agent21)