Multi-Schowek

Multi-Schowek w aplikacji Agent21 to bardzo wygodne narzędzie do przenoszenia wielu danych między poszczególnymi aplikacjami sprzedażowymi oraz Twoją bazą danych:

  1. Kopiowanie wartości pól z aplikacji X do aplikacji Y
  2. Kopiowanie danych klientów z bazy Agent21 do aplikacji X
  3. Kopiowanie danych pojazdów z bazy Agent21 do aplikacji X
  4. Kopiowanie danych polisy z bazy Agent21 do aplikacji X

Jest to rozszerzenie standardowej funkcji Windows kopiuj-wklej o zapamiętywanie wielu wartości na raz oraz możliwość ich wyboru do wklejenie w menu kontekstowym (prawy przycisk myszy).

Funkcja multi-schowka działa automatycznie. Niezależnie czy kopiujesz z menu kontekstowego czy za pomocą CTRL-C, program każdą skopiowaną wartość zapamięta i potem jak się przełączysz na kartę innej aplikacji i klikniesz prawym przyciskiem myszy na polu do wpisania wartości (np. nr VIN) to program pokaże wszystkie zapamiętane wartości i będziesz mógł właściwą wartość wybrać do wklejenia. Maksymalna liczba wartości, które program zapamiętuje to 20 ostatnich.

UWAGA! Multi-schowek działa tylko wewnątrz aplikacji Agent21 między zakładkami.
Nie możesz skopiować na raz wielu wartości, których potrzebujesz poza Agent21 np. w Twoim programie mailowym lub Wordzie albo w innej przeglądarce. Przy kopiowaniu danych poza Agent21 działa tylko pojedyncze kopiuj-wklej (jak normalnie w Windows).

Kopiowanie wybranych wartości pól między aplikacjami

Załóżmy, że chcesz skopiować z aplikacji Everest to aplikacji eAgent wybrane dane klienta, pojazdu, polisy:

  1. imię, nazwisko, adres
  2. nr VIN i nr rej
  3. nr polisy

Wchodzisz w kartę PZU (Everest), otwierasz dane polisy i zaznaczając kolejno dane (na ekranie Everesta) – kopiujesz je jedno po drugim za pomocą CTRL-C lub menu kontekstowego (prawy przycisk myszy) + Kopiuj. Jak skończysz kopiować wszystkie dane z Everesta – przechodzisz do zakładki WARTA (eAgent) i w trakcie wystawiania polisy / ofertowania, tam gdzie potrzebujesz wkleić jakąś wartość – klikasz na polu edycyjnym prawy przycisk myszy – otwiera się menu kontekstowe, z którego wybierasz wartość do wklejenia i na nią klikasz. Wybrana wartość pojawia się w polu, na którym kliknięto menu kontekstowe.

Dzięki temu nie musisz „wachlować” między zakładkami, bo w jednej kopiujesz wszystko co się przyda do multi-schowka – a w drugiej wklejasz tam gdzie Ci jest potrzebne. Proste!

Kopiowanie danych klientów/ pojazdów/ polis z Agent21 do aplikacji sprzedażowej

Doskonałą metodą na szybkie skopiowanie wielu danych do multi-schowka w celu ich użycia w aplikacjach sprzedażowych jest skorzystanie z Twojej bazy danych Agent21. Po pierwsze – znacznie szybciej znajdziesz potrzebne informacje, po drugie – błyskawicznie je skopiujesz.

Załóżmy, że klient był ubezpieczony w Warcie i chcesz przygotować klientowi ofertę wznowienia ochrony w Hestii. Wyszukujesz polisę Warty w bazie Agent21 bo na pewno ją znajdziesz szybciej. Następnie klikasz w menu podręczne w wierszu polisy i wybierasz opcję: Skopiuj dane polisy do multi-schowka. Tym kliknięciem – w multi-schowku zapisują się dane polisy (numer, daty ochrony), pojazdu i wszystkich podmiotów.

Wystarczy teraz przejść do aplikacji Hestii i w odpowiednich polach w trakcie ofertowania wkleić potrzebne wartości. Proste
(obrazek obok pokazuje ekran eAgenta – wiem! – chodzi o to aby pokazać menu kontekstowe z danymi a ono wygląda tak samo w każdej aplikacji).


INFORMACJA: Analogiczna funkcja w menu podręcznym Skopiuj dane … do multi-schowka jest również w tabelach Klienci ,Pojazdy, Wznowienia i Spłaty. Możesz więc szybko skopiować dane wybranych klientów lub pojazdów do multi-schowka w celu ich użycia przy ofertowaniu.

Kopiowanie wybranych wartości z Agent21 do aplikacji sprzedażowej

Czasami potrzebujesz skopiować tylko jedną kluczową wartość ale za to z wielu rekordów klientów/ pojazdów.

Przykładowo: chcesz ubezpieczyć rodzinę wyjeżdżającą za granicę. Wiesz, że ta rodzina zawsze ubezpiecza się w Warcie. Zatem dane rodziny są w eAgent. Tyle, że ofertowanie zaczyna się od podania PESELi osób ubezpieczonych. I tu wchodzi do gry genialny multi-schowek.

W bazie Agent21 w opcji Klienci wyszukujesz rodzinę (po nazwisku lub ulicy zamieszkania jeśli członkowie mają ten sam adres a różne nazwiska). Następnie w kolumnie PESEL na liście klientów najeżdżasz myszą na numer PESEL i klikasz lewym przyciskiem. Numer PESEL od razu kopiuje się do multi-schowka. Powtarzasz to dla wszystkich osób wyjeżdżających. Możesz też oczywiście wyszukać kolejne osoby aby dodać ich PESELE do multi-schowka.

Jak skończysz kopiować PESELE – przechodzisz do oferty Travel w eAgent i w polach PESEL – kolejno wklejasz (prawy przycisk myszy na polu PESEL) skopiowane PESELE i dodajesz ubezpieczonych. Proste!

A co jeśli klienta do Travelki nie ma w eAgent ale mam go w mojej bazie Agent21?

No nic prostszego: wyszukujesz klienta w Agent21, wybierasz menu w wierszu (jak pokazałem wyżej przy „kopiowaniu polisy”) i klikasz Skopiuj dane klienta do multi-schowka. Możesz to zrobić razem z kopiowaniem PESELI, żeby mieć wszystko od razu skopiowane.
Przechodzisz na eAgenta i tam gdzie poprosi Ciebie o wprowadzenie danych nowego klienta do bazy – to je po prostu wkleisz z multi-schowka. Proste!

W następnym rozdziale przeczytasz o rewolucyjnej funkcji Multi-Sufler!