Aktualizacje

wersja: 1.6.461
data publikacji: 14.04.2024

ZANIM PRZECZYTASZ O ZMIANACH PRZYPOMINAM!

Jeśli pracujesz na wielu stanowiskach – aktualizuj zawsze program na wszystkich swoich komputerach w tym w pierwszej kolejności na komputerze głównym (serwerze – tam gdzie Twoja baza danych), bo część modyfikacji widocznych dla użytkownika wymaga zaktualizowania Twojego serwera z bazą danych.

MODYFIKACJE

✔️ KONIEC Z HEGEMONIĄ PORÓWNYWAREK !
✔️ KONIEC Z DYSKRYMINACJĄ MAŁYCH AGENCJI !
NA RING WŁAŚNIE WSZEDŁ ZAWODNIK WAGI CIĘŻKIEJ! 💪💪😀

1. MULTI-PORÓWNYWARKA komunikacyjna w Agent21 !
Przeczytaj uważnie poniższą informację, bo NAPRAWDĘ to może Ci pomóc w pracy NAWET jeśli korzystasz z „porównywarki on-line”
Przeczytaj INSTRUKCJĘ MULTI-PORÓWNYWARKI

Po dwóch miesiącach wytężonej i mrówczej pracy, przy wsparciu kilku Agentów (wielkie DZIĘKI ♥️) przygotowałem, dla Was funkcję
MULTI-PORÓWNYWARKI składek i zakresów dla ubezpieczeń komunikacyjnych.
Z setek rozmów z Wami wiem, że porównywarki, z których korzystacie są owszem dobre i przydatne – ale głównie dla „wskazania kierunku” albo „przy zwykłym OC jak klient chce najtaniej„. Gdy jednak trzeba zrobić kalkulację już bardziej rozbudowaną o ryzyka dodatkowe, w tym o AutoCasco – to już większość z Was kalkuluje składki (lub kończy kalkulacje z porównywarki) bezpośrednio w kalkulatorach z.u.
Robicie to z kilku powodów:

 1. możecie lepiej dopieścić składki (zniżkami dodatkowymi itd)
 2. możecie na jednym ekranie przygotować w tym samym z.u. 3 kalkulacje jednocześnie z niewielkimi zmianami zakresu, aby pokazać klientowi różnice w składce między wariantami i zachęcić go do szerszego zakresu (wyższej s.u. NNW lub lepszego Assistance itp itd)
 3. macie kilka porównywarek i w każdej z nich inne z.u. – zatem przygotowanie „jednej kalkulacji” odpada
 4. w porównywarce macie tylko kilka z.u. (bo dostaliście ją od „multiagencji”) a tam gdzie macie umowy agencyjne bezpośrednie – i tak kalkulujecie w aplikacjach z.u. – tu znowu przygotowanie „jednej kalkulacji” odpada
 5. macie porównywarkę, ale dostaliście w niej dostęp tylko do kilku z.u., bo dla niektórych jesteście „za ciency w przypisie) – np. Warta / PZU i parę innych, które limitują dostęp „małym” agentom
 6. lub po prostu kalkulatory w porównywarkach są nieczytelne/niejasne i wolicie w nich nie dłubać, bo szkoda czasu.

Wielu z Was w ogóle nie korzysta z żadnej porównywarki.

UWAGA! Funkcja MULTI-PORÓWNANIA w Agent21 nie liczy składek. Agent21 nie jest i raczej nie będzie „typową porównywarką” z kalkulacją składek przez API. Ale czytajcie dalej to zrozumiecie, dlaczego multi-porównywarka w Agent21 jest o niebo lepsza od zwykłej porównywarki.

Multi-porównywarka to kompleksowe rozwiązanie, które pozwoli Wam szybko i wygodnie wykonać:

 1. utworzyć kalkulacje bezpośrednio w kalkulatorach wszystkich zakładach ubezpieczeń oraz wielu porównywarkach -> z tej funkcji już korzystacie od dwóch lat i tu istotnych zmian nie ma
 2. skopiować wyniki kalkulacji (wszystkie!) wraz z zakresami ochrony z każdego kalkulatora z.u. do schowka kalkulacji w Agent21
 3. utworzyć elegancką i przejrzystą tabelę z porównaniem cen i zakresów, aby ją obejrzeć lub pokazać klientowi na ekranie
 4. wydrukować profesjonalną kalkulację (z własnym logo!) i zaprezentować ją klientowi
 5. zapisać wyniki kalkulacji w bazie danych Agent21 (jako multi-ofertę) w celu późniejszej ewentualnej modyfikacji i prowadzenia dalszych rozmów.

Sceptykom, którzy od razu zaargumentują, że „w porównywarce dojdę do ceny szybciej i mam mniej wypełniania” uświadamiam, że w najbliższych miesiącach, gdy wszystkie z.u. w kalkulatorach umieszczą odczyt pojazdu z CEPiK – to już w 90% przypadków nie będziecie musieli wybierać marko-modeli ze słowników w KAŻDYM KALKULATORZE, a ponieważ Agent21 potrafi wypełnić automatycznie większość pól – dojście do ceny to będzie dosłownie kilka kliknięć myszy. Ale to będzie cena właściwa, którą będzie można dopieszczać dowoli 😉.

KTÓRE KALKULATORY OBSŁUGUJE MULTI-PORÓWNYWARKA w Agent21:

 1. wszystkie kalkulatory komunikacyjne wszystkich zakładów ubezpieczeń
 2. porównywarki: INSLY (nowe), UNILINK, PUNKTA, PROFI, ARRANT, ASF PREMIUM
  Jeśli chcesz, aby Agent21 obsługiwał Twoją porównywarkę – zgłoś się to obgadamy temat. Nie wszystkie da się zrobić, bo niektóre to straszne badziewie 😉.

JAK SKORZYSTAĆ Z MULTI-PORÓWNYWARKI w Agent21:

Tutaj tylko wskażę „za zachętę” kilka kroków i nie będę rozwijał tematu.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE INSTRUKCJĘ MULTI-PORÓWNYWARKI

 1. jeśli nie masz pojazdu w bazie Agent21 – to dodaj do najpierw do bazy Agent21 (najwygodniej z CEPiK – tak jak to robicie od zawsze)
 2. użyj funkcji kalkulatora lub menu „hamburger” -> „Przygotuj multi-porównanie składek…” przy pojeździe lub polisie lub wznowieniu
  lub
 3. w oknie Nowe multi-porównanie kalkulacji komunikacyjnych zweryfikuj dane pojazdu (ew. odczytaj je z CEPiK aby sprawdzić czy na pewno są aktualne) i wybierz kalkulatory do zainicjowania kalkulacji bezpośrednio w aplikacjach z.u.

 4. dokończ wypełnianie formularzy w kalkulatorach z.u. i policz składki w każdym z nich
 5. gdy składki w danym kalkulatorze zostaną policzone zobaczysz na ekranie takie przyciski:
  a. po lewej stronie ekranu mniej więcej po środku:

  b. gdzieś w okolicach tabeli ze składkami w aplikacji sprzedażowej:

 6. Kliknięcie w dowolny z tych przycisków skopiuje wszystkie widoczne ceny wraz zakresami do schowka kalkulacji
 7. poklikaj więc w każdym kalkulatorze z.u. przycisk kopiowania – to w schowku zgromadzisz wszystkie kalkulacje. Może ich być nawet kilkadziesiąt 😉. Zatem możesz mieć taki widok po prawej stronie ekranu:

 8. Jeśli chcesz zobaczyć multi-porówanie na ekranie w czytelnej tabelce – kliknij w przycisk:
  Zobaczysz takie cuda:

  albo takie:


  albo takie (dla hardkorowych agentów Warty 🙂, którzy w eAgent takiego czegoś nigdy nie zobaczą!):

 9. Jeśli chcesz wydrukować kompleksową kalkulację klientowi, albo wysłać mailem profesjonalny PDF to proszę użyć przycisku:
  Będziesz mógł/mogła zrobić albo taki wydruk:


  albo taki wydruk:


WIĘCEJ DOWIESZ SIĘ W INSTRUKCJI MULTI-PORÓWNYWARKI – przeczytaj też na końcu instrukcji MOJE PORADY!

Jest to pierwsza wersja multi-porównywarki. Na pewno znajdziecie jakieś błędy i niedoskonałości – jak zwykle zgłaszajcie proszę je do mnie na bieżąco. Będę poprawiał i dopieszczał, żeby ta nowa rewolucyjna na rynku programów dla agentów funkcja – działała jak najlepiej i Wam służyła do wygodniejszej pracy.
Jeśli będziecie mieć jakieś propozycje na rozbudowę tej funkcji – zgłaszajcie proszę!

Myślę, że wielu z Was – jak skorzysta z multi-porównywarki w Agent21 i zobaczy ten potencjał – zada sobie pytanie (szczególnie jeśli płacicie ekstra za porównywarkę): PO CO MI DOTYCHCZASOWA PORÓWNYWARKA ON-LINE ?
Z tym pytaniem Was zostawiam.

2. Pozostałe modyfikacje

 1. WIENER: import PDF polis TUR, KRA, KLC oraz poprawiony import automatów na raty
 2. filtrowanie klientów „po miejscowości”
  W tabeli Klienci dotychczas można było wyszukiwać klientów bo nazwie ulicy (adresie). Teraz dodałem również możliwość szukania „po miejscowości”.
 3. NAU24: import zestawienia prowizyjnego
 4. ASFPREMIUM: import zestawienia prowizyjnego
 5. WIENER: druga wersja zestawienia prowizyjnego (z kolumnami A-K w arkuszu [Dane szczegółowe])
 6. TUW TUW: import zestawienia prowizyjnego
 7. UNIQA: Raport Prowizyjny – import kolejnej wersji zestawienia prowizyjnego
 8. wiodące PKD firmy w multisuflerze
  Jeśli dane podmiotu (firmy) odczytywałeś/aś lub weryfikowałeś/aś w bazie REGON/BIR (GUS) i Agent21 odczytał numery PKD, to po skopiowaniu tego podmiotu do multi-suflera – wiodące PKD również się w nim pojawi, bo wiem (od Was ♥️), że w niektórych przypadkach potrzebujecie do ubezpieczenia wiodącego PKD firmy z GUS.
 9. CUMULUS EVO: poprawiony import z chmurki (forma płatności oraz w uprawach – inkaso opłacone przez państwo)
 10. WAGAS: dodane logowanie do RoweryMulti
 11. TUW TUW: poprawione ofertowanie w związku ze zmianą ścieżki sprzedaży (odczyt CEPiK)

REKOMENDACJE

Moi Drodzy Użytkownicy,
dziękuję wszystkim za rekomendowanie mojego programu Waszym znajomym. I jednocześnie uprzejmie proszę o WIĘCEJ rekomendacji.
Staram się jak mogę, aby dodawać do programu funkcje, których co prawda się nie spodziewacie, ale bardzo Wam ułatwią pracę.
Dodaję też sukcesywnie funkcje o które prosicie. Program się rozwija dzięki Wam! ♥️♥️♥️♥️
Zauważyłem, że wielu agentów z rekomendacji NIE WIERZY w to co potrafi Agent21 nawet jak Wy im to powiecie. I przez to wielu w ogóle do mnie nie dzwoni, bo myślą, że „powariowaliście” i nie ma opcji żeby takie cuda się działy 😉.
Miałem też kilka przypadków poleceń ze strony menedżerów zakładów ubezpieczeń lub multiagencji, którzy widzieli u kilku z Was Agent21 i potem przekazali dobrą nowinę innemu agentowi. Jeśli więc odwiedza Was menedżer jakiegoś z.u. lub jakiejś multi i macie chwilę – pokażcie mu Agent21. Wielu menedżerów to fajni ludzie z otwartymi głowami i jak zobaczą coś naprawdę ciekawego u Was – to potem chętnie dzielą się tą wiedzą z innymi agentami.
DZIĘKUJĘ ♥️♥️♥️.

wersja: 1.6.458
data publikacji: 07.04.2024

MODYFIKACJE

 1. Ułatwione zamykanie aplikacji sprzedażowych (górnych zakładek).
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na zakładce aplikacji sprzedażowej (tej górnej DUŻEJ z logo z.u.) – otworzy się podręczne menu:

  Następnie wybierz opcję, której chcesz użyć. Tym sposobem możesz jednym kliknięciem myszy zamknąć (wylogować) wszystkie z.u., albo przelogować się w klikniętym z.u. (czyli zalogować ponownie do tego samego z.u.).
 2. INTERRISK: import PDF OC Ochrony osób i mienia
 3. PZU: import PDF Mienie od Kradzieży i rabunku
 4. PZU ŻYCIE: import PDF Gwarantowane Jutro
 5. VH Polska: poprawiony import polis upraw
 6. ALLIANZ: poprawiony import polis Moja Fima
 7. MONDIAL: import PDF polisy Assistance
 8. HIPERIO, UNILINK, PUNKTA, ARRANT, PROFI: poprawiony import z chmurki
 9. GENERALI: poprawiony import polis majątkowych – adresy miejsca ubezp.
 10. INTERRISK – poprawiony import PDF polisy Biznes
 11. ASIST – poprawione wklejanie danych z Multi-suflera
 12. GENERALI AGRO – doczytywanie numeru rachunku przy imporcie polis płatnych przelewem

wersja: 1.6.455
data publikacji: 17.03.2024

MODYFIKACJE

 1. UNIQA: poprawiny import polisy komunikacyjnej
  UNIQA zmodyfikowała polisy – poszli po rozum do głowy i chociaż datę urodzenia zaczęli umieszczać 😉.
  Ale po raz kolejny przypominam – polisy UNIQA proszę importować z listy polis w Panelu Agenta – bo wówczas Agent21 podczytuje sobie PESEL UBCego i przynajmniej jeden klient z polisy jest na 100% poprawnie matchowany z podmiotem w Twojej bazie.
 2. PZU: Poprawiony import ROWERZYSTA, NNW SPORT
 3. PZU: import PDF: OC imprez masowych
 4. COMPENSA: poprawione automatyczne ofertowanie (zatrzymywało się w oknie wyboru produktu)
 5. WEFOX: poprawione ofertowanie (blokował się przycisk „DALEJ” po wypełnieniu danych pojazdu i klienta – teraz powinien już działać zawsze)

wersja: 1.6.451 – 1.6.452
data publikacji: 10.03.2024 – 11.03.2024

MODYFIKACJE

 1. 1.6.452: poprawione ofertowanie w GENERALI i PROAMA (zmienili ścieżkę z niedz. na pon)
  1.6.452: poprawione zrzuty ekranu (nie działały poprawnie w wersji 1.6.451)
 2. UNIQA: poprawiony import nowych polis komunikacyjnych – w tym ratalnych.
  Poprawiłem również algorytm dopasowania klientów „po adresie” do klientów z bazy danych.
  UWAGA! Rekomenduję importować polisy UNIQA z listy polis (ZAWARTE POLISY) zamiast importowania zaraz po wystawieniu.
  Wynika to tego, że w tabeli zawartych polis w Panelu Agenta UNIQA jest PESEL Ubezpieczającego. Agent21 jest sprytny i gdy klikasz w drukarkę na liście polis – program podczytuje sobie PESEL z tego wiersza – a potem używa go do importu danych.
  Oczywiście dotyczy to TYLKO Ubezpieczającego. Jeśli na polisie jest więcej podmiotów – pozostałe będą importowane i dopasowywane po: imię + nazwisko + kod + miasto.
  Przypominam też, że w Agent21 można SCALAĆ KLIENTÓW oraz POJAZDY. Zatem nawet jeśli po imporcie polisy z UNIQA powstanie „drugi podmiot” albo „drugi pojazd” -> można scalić te rekordy do istniejącego już w bazie danych.
 3. INTERRISK: import nowych wzorów polis komunikacyjnych: KM-I/P i KE-F/P
  UWAGA! Na nowych polisach nie ma ani PESEL klientów ani daty urodzenia. Tu również Agent21 będzie dopasowywał klienta z polisy do klienta z bazy po: imię + nazwisko + kod + miasto.
 4. INTERRISK: import PDF: Maszyny budowlane
 5. WIENER: import PDF: OC Firmy
 6. COMPENSA: import nowego wzoru polisy flotowej 22089
 7. FITPOLISA: import polis PDF FITCASCO: TUZ Ubezpieczenieczenia (KFI), Interrisk (KFC)
 8. TUZ: poprawiony odczyt CEPiK przez TUZ i wypełnianie kalkulatora komunikacyjnego
 9. WAGAS – DELAER: import polisy GAP: GPMA

wersja: 1.6.441
data publikacji: 25.02.2024

MODYFIKACJE

 1. MULTI-SUFLER: poprawione kopiowanie adresów + opcja kopiowanie pierwszego adresu
  W ostatniej wersji programu wprowadziłem kopiowanie wszystkich adresów klienta do multi-suflera.
  W tej wersji lekko poprawiam tę funkcję – program będzie inteligentnie adresy filtrował jeśli będą podobne, tak aby w multi-suflerze były faktycznie tylko adresy różne.
  Dodatkowo dodałem opcję w Konfiguracji, która umożliwia włączenie kopiowania tylko pierwszego adresu klienta:
 2. WZNOWIENIA i RATY: dodana łatwa edycja załączników do polis
  W tabeli wznowień i rat dodałem opcję umożliwiającą edycję załączników do polisy, tak, abyście nie musieli wchodzić w polisę w celu dodania załącznika:
 3. GENERALI: poprawiony odczyt danych pojazdu z CEPiK przez Merkurego (nie działał z powodu zmian w Merkurym)
 4. APK: opcja wyboru sposobu wydruku informacji o polisie oraz sposobu opisu w treści wiadomości e-mail
  W związku z tym, że kilka osób mi zgłosiło, iż dostali uwagi z jednego z.u., że obecna forma wydruku numeru polisy na APK oraz umieszczenia nr polisy w zdalnej APK może sugerować, że APK wykonane zostało post factum (czyli po zawarciu umowy ubezp.) – wprowadziłem możliwość umieszczenia informacji na wydruku APK pod pytaniami (nad podpisem) w formie zdania: „Na podstawie powyższej analizy potrzeb klienta wystawiono polisę w … o nr …. z okresem ubezpieczenia …„.
  Opcja ta jest widoczna w oknie wydruku APK:

  A wydruk zdania wygląda tak:

  Wprowadziłem również lekką modyfikację treści maila w zdalnym APK, aby odzwierciedlić tę modyfikację:

  Tym sposobem, nie ma już wątpliwości, że ankieta APK posłużyła do wystawienia polisy w tym konkretnym z.u. na ten konkretny przedmiot ubezp.
 5. LEADENHALL: import zestawień prowizyjnych
 6. Vienna Life: import PDF polisy Kapitalna Ochrona
 7. poprawka do załączania dokumentów (spinacz)
  Gdy do polisy było załączone APK – to spinacz przy polisie nie pozwalał na załączenie dokumentów (nie załączały się). W tej wersji programu możecie już swobodnie używać „spinacza” w tabeli Polisy, bo wszystko będzie się ładnie załączać.
 8. poprawione logowanie do ASIST
 9. TUZ: import PDF razem z importem z chmurki i uzupełnianie numeru rachunku bankowego
 10. WIENER: poprawiona funkcja kontroli kompletności importu PDF (beczka z ptaszkiem)

wersja: 1.6.432
data publikacji: 18.02.2024

MODYFIKACJE

 1. UNIQA: import nowych polis komunikacyjnych (nowy wzór od 15.02.2024)
  UWAGA! Proszę kontrolować importy polis komunikacyjnych z UNIQA i zgłaszać wszystkie błędy, abym je na bieżąco poprawiał.
 2. COMPENSA: poprawka do importu PDF polis rolnych (ratalnych)
 3. BALCIA: poprawka importu PDF polis wznowieniowych
 4. LEADENHALL: import nowego produktu PDF: D&O

wersja: 1.6.431
data publikacji: 11.02.2024

ZANIM PRZECZYTASZ O ZMIANACH PRZYPOMINAM!

Jeśli pracujesz na wielu stanowiskach – aktualizuj zawsze program na wszystkich swoich komputerach w tym w pierwszej kolejności na komputerze głównym (serwerze – tam gdzie Twoja baza danych), bo część modyfikacji widocznych dla użytkownika wymaga zaktualizowania Twojego serwera z bazą danych.

MODYFIKACJE – weź popcorn lub kawę i przeczytaj uważnie bo wprowadziłem MASĘ przydatnych funkcji!
Wiele z poniższych funkcji dodałem DZIĘKI WAM. To WY je wymyśliliście i zgłosiliście. A ja to wszystko DLA WAS przygotowałem. Agent21 to narzędzie dla Was. Żyje i rozwija się dzięki Wam i Waszym świetnym pomysłom!

1. CTRL-KLIK – koniec z zaznaczaniem tekstu na stronie i kopiowaniem [Kopiuj] do schowka!

Wiem jak bardzo Was (bo mnie też) wnerwia 😡 gdy muszę jakiś tekst skopiować ze strony zakładu ubezpieczeń, który jest widoczny jako zwykły tekst na stronie (a nie jako pole edycyjne). Nie zawsze działa poprawnie „podwójne kliknięcie + kopiuj” albo potrzebujecie skopiować kilka wyrazów na raz.
Trzeba wówczas zaznaczyć tekst myszką a potem wykonać albo „Ctrl-C” albo prawy przycisk myszy + „kopiuj”. I czasami zaznacza się kilka linijek albo jakieś niepotrzebne znaki, których nie widać ale potem Wam utrudniają „wklejanie”, albo co gorsza to jest link, który przy niewprawnym zaznaczeniu – przenosi Was na kolejną stronę 😡😡😡😡.
KONIEC Z TYM w przeglądarce Agent21! 😀
Teraz po prostu najedź myszką na tekst, przytrzymaj przycisk CONTROL (CTRL) na klawiaturze i KLIKNIJ MYSZKĄ (normalnie LEWYM przyciskiem) W NAPIS. Tekst, który kliknąłeś/ęłaś automatycznie wskoczy do multi-suflera i pojawi się rameczka w multi-suflerze o tytule CTRL-KLIK.
Ale UWAGA! Agent21 nie zawsze dokładnie wie, w które słowo w tekście kliknięto, bo to zależy od konstrukcji strony na co nie mam wpływu. Dlatego gdy np. kliknięte słowo jest powiązane na stronie z inną treścią – to cała treść wskoczy do multi-suflera, ale Agent21 inteligentnie podzieli tę treść na osobne słowa/napisy. Zatem bez kłopotu wkleicie potem to konkretne słowo (napis), na którym Wam zależy.
Dodatkowo – jeśli program rozpozna w treści PESEL, datę lub telefon lub e-mail to też wygodnie pomoże Wam wkleić te wartości, a PESEL „rozbije” dodatkowo na datę urodzenia.

2. SPŁATY: masowe oznaczanie „spłaconych” spłat

W tabeli Spłat dodałem możliwość masowego oznaczenia spłaconych spłat.
Aby masowo oznaczyć spłaty jako „spłacone” wykonaj kroki:
1. wejdź w tabelę Spłaty
2. zaznacz czekboksami spłaty w tabli które chcesz oznaczyć
3. kliknij przy dowolnej z nich w kolumnie spłacona myszką
4. potwierdź w oknie operację modyfikacji

5. zatwierdź zielonym przyciskiem
Agent21 kolejno wszystkie spłaty oznaczy jako spłacone.
UWAGA:
– jeśli poprzednia spłata do wybranej spłaty jest niespłacona – to ona również zostanie oznaczona jako opłacona.
– dla spłat, których termin upłynął – jako data spłaty zostanie oznaczona data wymagalności.
– dla spłat, których data wymagalności jeszcze nie minęła – data spłaty zostanie ustawiona jako data dzisiejsza.
forma płatności zawsze będzie oznaczona jako przelew.

3. MULTI-MODYFIKACJE: polisy, klienci, pojazdy

Ponieważ zgłosiliście mi potrzebę, aby szybko i wygodnie wykonać jednoczesną modyfikację różnych parametrów w bazie danych ddałem funkcję multi-modyfikacji dla Polis, Klientów i Pojazdów.
Aby aktywować multi-modyfikacje kliknij:
1. w odpowiedni przycisk na górnej – granatowej – belce odpowiedniej tabeli:
Polisy:

Pojazdy:

Klienci:

2. zaznacz czekboxami odpowiednie rekordy z bazy danych, które chcesz masowo zmodyfikować
3. kliknij w przycisk multi-modyfikacje

4. gdy otworzy się okno z wyborem parametrów do modyfikacji – zaznacz odpowiednie i wykonaj modyfikację:

5. Agent21 oznaczy wszystkie wybrane rekordy modyfikacjami, które zostały wybrane.

4. OSOBY OBSŁUGUJĄCE: polisy, klienci

Jeśli pracujesz w agencji wieloosobowej (z pracownikami) – to w tej wersji Agent21 możesz przypisywać klientów lub konkretne polisy do Twoich pracowników. To ułatwi przydzielanie zadań do wznowień lub filtrowanie – który pracownik obsługuje które polisy lub których klientów.
Parametr osoby obsługującej nie ma wpływu na wystawiającego. Więc dotychczasowa Wasza praca co do zasady się nie zmieni.

PRZYPISYWANIE OBSŁUGUJĄCEGO do KLIENTÓW:
1. wejdź w tabelę Klientów
2. wyszukaj klienta i kliknij myszką w „+ dodaj” kolumnie obsługujący klienta
3. wybierz pracownika lub pracowników (bo może być więcej niż jeden obsługujący) i zatwierdź.
4. Agent21 przypisze obsługujących do tego klienta oraz od razu do wszystkich jego polis i wznowień.

5. podczas importu kolejnych polis na tego klienta – wszystkie będą podpinane pod wskazanych obsługujących (niezależnie od tego kto wystawił polisę)
Oczywiście możesz również masowo przypisać tych samych obsługujących do wielu klientów jednocześnie za pomocą funkcji multi-modyfikacji, którą opisałem powyżej (pkt. 2).
W tabeli Klienci dodałem w związku z tym dodatkowy filtr pt. „obsługujący”, który pozwoli Ci szybko wyfiltrować klientów, których obsługuje konkretny pracownik.


PRZYPISYWANIE OBSŁUGUJĄCEGO do POLIS:
1. wejdź w tabelę Polis
2. wyszukaj polisę i kliknij myszką w kolumnie wystawiający / obsługujący
3. wybierz z listy osobę/y obsługującą/e i zatwierdź
4. Agent21 przypisze obsługującego do polisy i wznowienia


Oczywiście możesz również masowo przypisać tych samych obsługujących do wielu polis jednocześnie za pomocą funkcji multi-modyfikacji, którą opisałem powyżej (pkt. 2).
W tabeli Polisy dodałem w związku z tym opcję wyboru filtra – gdzie można albo filtrować „po wystawiającym” (tak jak było to dotychczas) albo „obsługującym”.

5. REPOZYTORIUM / ZAŁĄCZNIKI / PRZEGLĄDANIE PDF – nowe ułatwienia!

W związku z tym, że w bazie danych Agent21 gromadzicie masę plików (głównie PDF), które potem wykorzystujecie w Waszej pracy i potrzebujecie wykonywać na nich szereg operacji – przygotowałem nowe funkcje w programie, aby Wam to ułatwić i przyspieszyć.

KOLUMNA ZAŁĄCZNIKI w tabelach: Klienci, Pojazdy i Polisy
Dotychczas kolumna ze spinaczem była widoczna i aktywna tylko dla pozycji, w których załączyliście jakiś dokument. Żeby Wam ułatwić szybkie dodawanie załączników – teraz kolumna jest widoczna zawsze, a jak nie ma załącznik – to kliknięcie jej pozwoli od razu szybko dodać załączniki.


Żeby Wam dalej ułatwić szybkie operacja na załącznikach – dodałem podręczne menu w kolumnie ze spinaczami, które się pokazuje, gdy są jakieś załączniki załączone:

Dzięki temu od razu widzicie jakie są złączniki i możecie szybko wykonać akcje:
– podglądu w Agent21 i w domyślnej przeglądarce PDF w Waszym Windows
– wydruku (w domyślnym programie drukującym w Windows a nie „przez Agent21”)
– pobrania z bazy
– skopiowania pliku do schowka Windows (aby potem szybko wkleić plik za pomocą komendy „wklej” / Ctrl-V w Eksploratorze)

REPOZYTORIUM
W widoku listy dokumentów (repozytorium) dodałem dodatkowe przyciski do szybkiego wykonania:
1. wydruku (w domyślnym programie drukującym w Windows a nie „przez Agent21”)
2. skopiowania do schowka Windows (aby potem szybko wkleić plik za pomocą komendy „wklej” / Ctrl-V w Eksploratorze)

6. POBRANE PLIKI / PLIKI W BAZIE: wsparcie kopiuj / wklej oraz przeciągnij-i-upuść

Wielu z Was korzysta z opcji kopiowania plików w Windows za pomocą schowka Windows (czyli metod: kopiuj / wklej lub przeciągnij i upuść).
W tej wersji Agent21 wspiera takie operacje na każdym etapie gromadzenia plików:

KOPIOWANIE PLIKU pobranego z aplikacji sprzedażowej za pomocą drag&drop / przeciągnij-i-upuść:
Gdy pobierzesz jakiś plik z aplikacji sprzedażowej – pojawia się on jako kafelek na dole. Jak złapiesz myszką za ten kafelek i przeciągniesz go w inne miejsce Windows (do Eksploratora czy gdziekolwiek, gdzie potrzebujesz) i go UPUŚCISZ – to plik pojawi się we wskazanym przez Ciebie miejscu.

KOPIOWANIE PLIKU pobranego z aplikacji sprzedażowej do schowka Windows:
Kliknij w kafelek z pobranym plikiem – a po otwarciu podglądu – kliknij w przycisk „do schowka” jak na obrazku.

Agent21 skopiuje plik do schowka Windows -> gdy w innym miejscu Windows wykonasz [Wklej] lub Ctrl-V -> ten plik się zapisze we wskazanym miejscu.

KOPIOWANIE PLIKU wprost z REPOZYTORIUM Agent21
Nie musisz pobierać pliku z bazy danych Agent21 aby skorzystać z opcji kopiowania do schowka Windows. Przygotowałem odpowiednie ułatwienia bezpośrednio w tabelach bazy danych.
W tabeli Repozytorium dodałem ikonkę:

Kliknięcie jej spowoduje, że wskazany plik od razu wskoczy do schowka Windows. A więc wystarczy przejść w wybrane przez Ciebie miejsce (folder) Windows i wykonać [Wklej] lub Ctrl-V.
Gdy natomiast przeglądasz bazę danych i chcesz skopiować do schowka Windows jakiś załącznik (albo wszystkie na raz), który jest przy polisie / kliencie czy pojeździe -> kliknij w spinacz i otworzy się menu, w którym możesz wybrać odpowiednią opcję: albo przy pojedynczym załączniku, albo wybrać kopiuj wszystkie do schowka.

A potem w Windows robisz [Wklej] albo Ctrl-V i masz plik/i zapisany/e w wybranym folderze.

Jeśli przeglądasz tabelę Polis i widzisz ikonkę zieloną PDF przy polisie – to jeśli chcesz ten PDF skopiować w schowka – kliknij go PRAWYM PRZYCISKIEM MYSZY:

A potem w Windows robisz [Wklej] albo Ctrl-V i wybrana przez Ciebie polisa w PDF zostanie zapisana w wybranym folderze.

7. PRACOWNICY: skrzynki e-mail „per pracownik”

Jak wiecie – Agent21 umożliwia wygodne wysyłanie wiadomości e-mail bezpośrednio za pomocą Waszej skrzynki skonfigurowanej w programie. Wielu z Was, którzy mają pracowników – ma osobne skrzynki e-mail „per pracownik”, tak aby maile wysyłane przez konkretnego pracownika szły z jego własnej skrzynki. Dotychczas można było wpisać do programu dowolną liczbę skrzynek e-mail ale pracownicy musieli sami wybierać swoją skrzynkę przy wysyłce wiadomości.
Od tej wersji programu możesz przypisać skrzynkę do każdego pracownika z osobna, tak aby przy wysyłaniu wiadomości – od razu domyślnie się podpowiadała mu odpowiednia skrzynka.
Aby to zrobić wykonaj (pracownicy NIE MOGĄ być zalogowania do Agent21 – zrób to przed lub po pracy, gdy wszyscy wyłączą program!):
1. wejdź w Konfigurację (lewy górny róg z logo Agent21)
2. zakładka Korespondecja
3. otwórz profil e-mail do edycji i zaznacz czekbox: przypisz do OfWCA
4. wybierz pracownika, któremu chcesz przypisać tę skrzynkę
5. jeśli chcesz aby mógł wysyłać tylko ze swojej skrzynki zaznacz opcję: OfWCA używa tylko tego maila
Po tej operacji wskazany pracownik przy wysyłaniu e-mail z Agent21 będzie miał domyślnie ustawiony adres e-mail i skrzynką, którą mu przypisałeś/aś.
W połączeniu z możliwością przypisania stopki wiadomości email (podpisu) „per pracownik” – daje to dużą elastyczność i przyspiesza wysyłanie maili.
UWAGA! Ta modyfikacja dotyczy tylko wysyłki zwykłych wiadomości i NIE DOTYCZY wysyłki przypomnień ani zdalnych APK/RODO. O przypisywaniu szablonów przypomnień / zdalnych APK i RODO przeczytasz w następnym punkcie opisu!

8. WZNOWIENIA / ZDALNE APK i RODO: przypisywanie szablonów do konkretnych pracowników

Dotychczas przy wysyłaniu przypomnień / zdalnych APK i RODO mogliście sobie skonfigurować różne wyglądy szablonów oraz różne treści stopki takich wiadomości. Jednak w przypadku pracy z pracownikami czasami potrzebne jest wysyłanie wiadomości spersonalizowanych, czyli szablonów o nieco innej treści lub z innej skrzynki email lub z inną treścią stopki dla każdego pracownika z osobna (lub grupy pracowników).
Najczęściej jest to potrzebne, gdy pracujecie na jednej bazie danych Agent21 w kilku biurach (lokalizacjach) i musicie wysyłać maile (również automatycznie) wskazując numery telefonów lub adresy biur – w zależności od obsługującego.
W tej wersji Agent21 możecie to wygodnie zrobić w następujący sposób:
1. wejdź w edytor szablonów e-mail:
– wznowienia i raty:

– zdalne APK:

– zdalne RODO:

2. przygotuj sobie szablon – opis znajdziesz tutaj:
https://agent21.pl/instrukcja-profile/
https://agent21.pl/instrukcja-apk/
https://agent21.pl/instrukcja-rodo/

3. przypisz szablon do OfWCA:

UWAGA! Zalecam przypisanie wszystkich pracowników do szablonów, żeby ŻADEN nie był pozostawiony bez przypisanego szablonu.

I od tego momentu gdy Agent21 będzie wysyłał przypomnienia mailem – to wybierze szablon wg parametru obsługujący wznowienie przypisane do szablonu. Jeśli wskazany obsługujący nie bedzie przypisany do szablonu – zostanie wysłany szablon oóglny (bez przypisania do pracownika) lub pierwszy z listy.
Analogicznie przypisujesz do OfWCA szablony SMS z przypomnieniami do klientów. Dzięki temu w SMS możesz umieścić konkretny nr telefonu osoby obsługującej tego klienta lub tę polisę.

W przypadku, gdy wysyłasz zdalne APK lub RODO – program będzie wybierał szablon wysyłki przypisany do zalogowanego właście pracownika.

9. Pozostałe modyfikacje

 1. dodanie do ofertowania HESTII i INTERRISK
  Nie udało się tutaj zrobić „cudów”, ale przynajmniej będziecie mogli w jednym miejscu mieć kalkulację również tych dwóch z.u.

  UWAGA HESTIA: na wejściu musisz wybrać pakiet: E1, E7 lub Moja Firma, program wypełnia tylko pierwszy ekran z danymi klienta i jak wyskoczy okno z „pojazdem” w iHestia – to wypełni się również nr rejestracyjny.
  UWAGA INTERRISK: tutaj wypełnianie będzie nadal ręczne. Jeśli robisz dużo w Interrisk i Ci zależy na większym wsparciu Agent21 w kalkulatorze IR i chcesz pomóc – zgłoś się do mnie proszę.
 2. import zestawień prowizyjnych z:
  – INTERRISK
  – GENERALI, PROAMA, GENERALI Agro, GENERALI Życie, GENERALI Agro Życie (wspólny plik XLS z Generali),
  – WARTA TUnŻ,
  – TUZ Ubezpieczenia
  Jeśli potrzebujecie, aby Agent21 czytał inne szablony z prowizjami – skontaktujcie się ze mną.
 3. ustawienia podglądu PDF z Agent21 w domyślnym programie Windows
  Dzięki temu gdy klikniesz w bazie „podgląd PDF” to zamiast okna z podglądem wewnątrz Agent21 – pojawi się Twój domyślny program Windows do podglądu PDF.

 4. POJAZDY: odczyt czasowego wyrejestrowania z CEPiK
  Jeśli CEPiK (historiapojazdu.gov.pl) wskaże że pojazd jest czasowo wyrejestrowany – to Agent21 to odczyta i odpowiednio oznaczy pojazd

 5. POJAZDY: dodany znacznik USA/Kanada
  Możecie teraz wygodnie sobie oznaczać pojazdy produkcji lub na rynek Amerykański/Kanadyjski. Przy imporcie nowych polis – program sam takie znaczniki będzie wprowadzał.
  Agent21 w tej wersji sam oznaczy obecne w bazie pojazdy, których VIN zaczyna się od cyfry i ma cechy numeru VIN pojazdu.
 6. POJAZDY: filtry cech specjalnych pojazdów
  W tabeli pojazdów, możecie wygodnie filtrować pojazdy wg cech specjalnych:

 7. oznaczenie wcześniejszego powiadomienia polis importowanych z UFG (przez COMPENSĘ)
  Gdy importujecie obce polisy z UFG przez COMPENSĘ na pewno Wam się przyda opcja oznaczania takich polis o wcześniejszym powiadomieniu. Bo jeśli chcecie „przechwycić” wznowienie – to najlepiej z klientem skontaktować się znacznie wcześniej niż wynika to z daty końca ochrony. No to właśnie dlatego dodałem taką opcję:

 8. umieszczenie w multisuflerze wszystkich adresów klienta (max. 10)
 9. pobieranie PDF podczas importu z chmurki z INSLY z odczytem numeru konta
 10. import z chmurki z GENERALI: poprawiony import Assistance krótkoterminowego
 11. poprawione logowanie do webCUK
 12. GENERALI – import PDF: OC Doradcy Podatkowego
 13. SIGNAL IDUNA – import PDF: Bezpieczne Rezerwacje
 14. PZU – import kolejnych polis z PDF:
  – Maszyny
  – Sprzęt Elektroniczny
  -Jachty
 15. WIENER: poprawka do importu PDF polis TPA – Podróż

REKOMENDACJE

Moi Drodzy Użytkownicy,
dziękuję wszystkim za rekomendowanie mojego programu Waszym znajomym. I jednocześnie uprzejmie proszę o WIĘCEJ rekomendacji.
Staram się jak mogę, aby dodawać też do programu funkcje, których co prawda się nie spodziewacie, ale bardzo Wam ułatwią pracę.
Dodaję też sukcesywnie funkcje o które prosicie. Program się rozwija dzięki Wam!
Zauważyłem, że wielu agentów z rekomendacji NIE WIERZY w to co potrafi Agent21 nawet jak Wy im to powiecie. I przez to wielu w ogóle do mnie nie dzwoni, bo myślą, że „powariowaliście” i nie ma opcji żeby takie cuda się działy 😉.
Miałem też kilka przypadków poleceń ze strony menedżerów zakładów ubezpieczeń lub multiagencji, którzy widzieli u kilku z Was Agent21 i potem przekazali dobrą nowinę innemu agentowi. Jeśli więc odwiedza Was menedżer jakiegoś z.u. lub jakiejś multi i macie chwilę – pokażcie mu Agent21. Wielu menedżerów to fajni ludzie z otwartymi głowami i jak zobaczą coś naprawdę ciekawego u Was – to potem chętnie dzielą się tą wiedzą z innymi agentami.
DZIĘKUJĘ.

wersja: 1.6.428 – 1.6.429
data publikacji: 28.01.2024

MODYFIKACJE

 1. GENERALI i PROAMA: poprawiony import polis z chmurki, bo po środowej aktualizacji systemów Generali przestał działać. Teraz już działa poprawnie.
  UWAGA! Dodałem dla tych dwóch firm eksperymentalną funkcję, która pozwala na pobieranie wydruku polisy PDF wraz z importem z chmurki i zapisywanie tego pliku w repozytorium (i przypinanie ikonki PDF do polisy w bazie). Dodatkowo – w momencie pobrania pliku PDF Agent21 sam odczyta z tego PDF numer konta bankowego. Bo tego numeru konta dotychczas nie było skąd wziąć ! Nie ma go na ekranie i chmurka go nie czytała.
  Funkcja nie jest obowiązkowa i każdy/a z Was może sobie ją samodzielnie włączyć. Po odczytaniu listy polis z Merkurego/Proagenta pojawia się nowy czekbox pt.: Pobierz wydruk polisy PDF. Jak go sobie zaznaczycie – Agent21 będzie pobierał PDF przy ściąganiu z chmurki.
  Ale tu informuję, że import łącznie z PDF będzie trwał dłużej (ok. dwukrotnie) – proszę więc mieć to na uwadze.
  Dodatkowo – numery kont są tylko na polisach płatnych przelewem i możliwe że na polisach ratalnych (tego nie mogłem sprawdzić ale tak przypuszczam – i tu też A21 będzie czytał nr konta).

  Jeśli import z chmurki połączony z pobraniem PDF wam się spodoba i uznacie, że fajnie aby był w innych z.u. (poza PZU rzecz jasna) to dajcie znać. Nie wszędzie się uda go zrobić bez uszczerbku na jakości importu z chmurki – ale postaram się tam gdzie mogę.
 2. MTU-JUPITER: poprawiony import z chmurki
 3. WARTA: poprawione działanie importu polis z chmurki bo denerwująco Wam się zawieszało – przepraszam.
 4. WARTA: poprawione ofertowanie (nie wypełniały się pola automatycznie) oraz poprawiony odczyt pojazdu z CEPiK przez Wartę (nie działał w ogóle)
 5. WAGAS: możliwość wyboru aplikacji w oknie wprowadzania loginu i hasła (są dwie aplikacje WAGAS)
 6. import flot z HESTIA Cumulus EVO (plik pelna_lista_XLSX)
  Agent21 importował dotychczas floty z Cumulusa z pliku CSV. Ponieważ Hestia rozwija CUMULUSA EVO – dodałem możliwość importu flot z pliku XLSX. Wystaczy przy umowie generalnej kliknąć w „trybik” a potem wybrać Pobierz pełną listę XLSX i Agent21 od razu pozwoli na import polis z tego pliku. Super wygodnie i szybko!

 7. import polis z chmurki z HESTIA CUMULUS EVO
  Dla Waszej wygody przygotowałem funkcję importu polis z chmurki w Cumulus EVO. Działa to dokładnie tak jak we wszystkich innych programach chmurkowych. Tym samym wyłączyłem opcję pobierania PDF z Cumulusa EVO bo nie jest już potrzebna.
 8. import PDF polisy PZU: OC Ochrony Osób i Mienia
 9. import PDF polisy AXA Daleko od Domu
 10. import PDF polisy LLoyd’s CEU: Utrata dochodu
 11. poprawione dopasowanie OfWCA przy imporcie polis z chmurki z Everest, bo niestety w ostatnich dniach PZU też coś gmerało w systemie i Agent21 przestał rozpoznawać która OfWCA wystawiła polisę.
 12. WIENER: poprawiony import polis Flotowych z bizNet

REKOMENDACJE

Moi Drodzy Użytkownicy,
dziękuję wszystkim za rekomendowanie mojego programu Waszym znajomym. I jednocześnie uprzejmie proszę o WIĘCEJ rekomendacji.
Staram się jak mogę, aby dodawać też do programu funkcje, których co prawda się nie spodziewacie, ale bardzo Wam ułatwią pracę.
Dodaję też sukcesywnie funkcje o które prosicie. Program się rozwija dzięki Wam!
Zauważyłem, że wielu agentów z rekomendacji NIE WIERZY w to co potrafi Agent21 nawet jak Wy im to powiecie. I przez to wielu w ogóle do mnie nie dzwoni, bo myślą, że „powariowaliście” i nie ma opcji żeby takie cuda się działy 😉.
Miałem też kilka przypadków poleceń ze strony menedżerów zakładów ubezpieczeń lub multiagencji, którzy widzieli u kilku z Was Agent21 i potem przekazali dobrą nowinę innemu agentowi. Jeśli więc odwiedza Was menedżer jakiegoś z.u. lub jakiejś multi i macie chwilę – pokażcie mu Agent21. Wielu menedżerów to fajni ludzie z otwartymi głowami i jak zobaczą coś naprawdę ciekawego u Was – to potem chętnie dzielą się tą wiedzą z innymi agentami.
DZIĘKUJĘ.

wersja: 1.6.425
data publikacji: 21.01.2024

MODYFIKACJE

 1. WARTA: poprawiony import polis z chmurki po zmianach eAgent z soboty
 2. import polisy PDF z ALLIANZ: Moja Firma (066-)
 3. poprawione ofertowanie w Proama
 4. poprawione ofertowanie w TUW TUW
 5. poprawiony import z INSLY (chmurka) i poprawiona funkcja kompletności importu polis PDF z INSLY

REKOMENDACJE

Moi Drodzy Użytkownicy,
dziękuję wszystkim za rekomendowanie mojego programu Waszym znajomym. I jednocześnie uprzejmie proszę o WIĘCEJ rekomendacji.
Staram się jak mogę, aby dodawać też do programu funkcje, których co prawda się nie spodziewacie, ale bardzo Wam ułatwią pracę.
Dodaję też sukcesywnie funkcje o które prosicie. Program się rozwija dzięki Wam!
Zauważyłem, że wielu agentów z rekomendacji NIE WIERZY w to co potrafi Agent21 nawet jak Wy im to powiecie. I przez to wielu w ogóle do mnie nie dzwoni, bo myślą, że „powariowaliście” i nie ma opcji żeby takie cuda się działy 😉.
Miałem też kilka przypadków poleceń ze strony menedżerów zakładów ubezpieczeń lub multiagencji, którzy widzieli u kilku z Was Agent21 i potem przekazali dobrą nowinę innemu agentowi. Jeśli więc odwiedza Was menedżer jakiegoś z.u. lub jakiejś multi i macie chwilę – pokażcie mu Agent21. Wielu menedżerów to fajni ludzie z otwartymi głowami i jak zobaczą coś naprawdę ciekawego u Was – to potem chętnie dzielą się tą wiedzą z innymi agentami.
DZIĘKUJĘ.

wersja: 1.6.421
data publikacji: 01.01.2024

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO w 2024 roku !

1. MULTI-IMPORT polis PDF – nowa funkcja

W grudniu obiecałem Wam przygotowanie funkcji do masowego importu plików PDF spoza aplikacji sprzedażowych.
W tej wersji Agent21 realizuję tę obietnicę – mam nadzieję, że niektórym z Was się przyda.
Multi-import polis pozwoli Wam na zaimportowanie polis z PDF, które otrzymujecie mailem z zakładów ubezpieczeń lub macie gdzieś zapisane na dysku komputera. Dotyczy to oczywiście tylko tych zakładów ubezpieczeń, które Agent21 importuje z PDF.

UWAGA! Importujemy tylko oryginalne pliki PDF wygenerowane przez systemy sprzedażowe zakładów ubezpieczeń (tak jak dotychczas). Zatem Agent21 nie zaimportuje polis ze skanów PDF ani innych podobnych dokumentów.

Aby otworzyć okno multi-importu wykonaj:
1. wejdź w Polisy i kliknij w przycisk Multi import


2. otworzy się okno Multi-import polis PDF

3. wybierz pliki PDF z Windows lub przeciągnij i upuść wybrane pliki PDF na to okno. Możesz wybrać dowolną liczbę plików, jednak rekomenduję importować paczkami – max. po 100 sztuk. Możesz wybrać jednocześnie pliki kilku zakładów ubezpieczeń.


4. kliknij Dekoduj pliki PDF – aby odczytać dane z tych PDF i przygotować je do zapisu do bazy (tutaj jeszcze NIC DO BAZY się nie zapisuje!)

Agent21 kolejno zdekoduje pliki i pokaże podstawowe dane zdekodowanych polis na ekranie. Żadne dane jeszcze nie zostały zapisane do bazy Agent21.

Jeśli jakaś polisa już jest w bazie danych to będzie oznaczona takim symbolem:
Możesz powtórnie zaimportować polisy, które już są po odznaczeniu czekboxa: Pomiń polisy, które już są w Twojej bazie Agent21
Jeśli jakaś polisa się nie zdekodowała – to będzie odpowiedni komunikat. Jeśli się upewnisz, że wybrany przez Ciebie PDF jest faktycznie oryginalnym dokumentem a nie skanem – to wyślij go mailem do mnie na pomoc@agent21 to ja w kolejnej wersji programu postaram się dopracować importera, aby te polisy również importował.

5. aby dokonać zapisu polis do bazy Agent21 – kliknij w przycisk Importuj polisy do bazy Agent21


UWAGA!
Proszę kontrolować te importy masowe polis z PDF i zgłaszać mi wszystkie błędy. To jest pierwsza wersje multi-importera więc mogą się zdarzyć nieoczekiwane sytuacje. Wszystkie zgłoszenia będę poprawiał na bieżąco, tak aby Wam się wygodnie pracowało.

2. Pozostałe modyfikacje

 1. powrót „chmurki” do PZU – jednak nadal zalecam importować w PZU polisy z PDF, a chmurkę traktować tylko jako opcję uzupełniającą!
 2. import polis PZU: Podmiot leczniczy
 3. poprawka importu polis COMPENSA ROLNE
 4. poprawka importu polis HESTIA ROLNE
 5. poprawka importu polis LINK4: komunikacja, floty
 6. poprawiony import PDF polis PZU: EKO Energia
 7. poprawione pobieranie PDF z polisą za pomocą przycisku „drukarki” w liście polis w Agent21 dla PROAMA i GENERALI
 8. Prezent na Nowy Rok – nowa gra: Tetris

wersja: 1.6.411 – 1.6.413
data publikacji: 10.12.2023 – 17.12.2023

MODYFIKACJE – 1.6.413 z 17.12.2023

– import polis PZU z PDF: Podmiot leczniczy
– poprawka importu polis ALLIANZ
– poprawka importu polis UNIQA
– poprawka importu COMPENSA Rolne III

MODYFIKACJE – 1.6.412 z 13.12.2023

– import polis PDF z PZU: OC Lekarzy, Cargo, Ogień, OC Sport
– poprawione logowanie do TUZ Ubezpieczenia

CHMURKA W PZU
Wiem, że wielu z Was jest niezadowolonych z usunięcia chmurki w PZU. Nie zrobiłem tego dla własnej wygody ani tym bardziej, żeby Wam uprzykrzyć życie. Musiałem zareagować na sytuację, która na początku grudnia wystąpiła u kilku agentów a została zainicjowana przez PZU. Czekam na dalszy rozwój spraw, zanim przywrócę import z chmurki w PZU. Myślę, że na przełomie roku chmurka wróci do programu, z ewentualnymi ostrzeżeniami przed nadużywaniem tej funkcji. Nadal będę rekomendował importować polisy z PDF – a tylko w wyjątkowych przypadkach używać chmurki.
Chmurka w PZU nie jest ani szkodliwa dla Everest ani nielegalna, ale Wy w konfrontacji z PZU jesteście na straconej pozycji i ta firma z byle powodu może po prostu Was odciąć od Everesta. Musicie mieć tego świadomość.

MODYFIKACJE – 1.6.411

1. Kolejne poprawki do importu polis PZU

W poprzednich wersjach programu był błąd przy funkcji kompletności importu z PDF. Niestety program błędnie pokazywał w Everest na czerwono polisy PZU, które są w bazie danych Agent21.
W obecnej wersji programu to naprawiłem i już wszystko powinno działać zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Przepraszam za ten kłopot i Waszą irytację, ale niestety z uwagi na konieczność wdrożenia tych zmian możliwie szybko, czasami są błędy, które wymagają dłuższego czasu naprawy.
Dodałem również kolejny produkt do importu PDF: Ubezpieczeń Wspólnot / Spółdzielni i TBS.

2. Pozostałe modyfikacje

 1. nowa aplikacja : PZU Feniks
 2. nowa aplikacja: Interrisk Flota (IRflota)
  Aby skorzystać z tych nowych aplikacji w Agent21 musisz je sobie włączyć w Konfiguracji.
 3. nowy produkt PDF Interrisk: Flota (FL) z IRflota
 4. nowy produkt PDF Compensa: Flota (22089-)
 5. nowy produkt PDF Generali: pakiety dealerskie
 6. poprawiony import PDF: Wiener BizNet – Koszty rezygnacji
 7. ofertowanie w nowym INSLY
  Osoby korzystające z nowego INSLY będą mogły teraz również zautomatyzować ofertowanie w nowej wersji INSLY, która pewnie w najbliższym roku wyprze starą.
 8. wiek klienta w liście klientów
  Na prośbę kilku agentów dodałem do tabeli Klienci w kolumnie z PESEL/data ur. informację o wieku klienta (skończone lata).

3. REKOMENDACJE

Moi Drodzy Użytkownicy,
dziękuję wszystkim za rekomendowanie mojego programu Waszym znajomym. I jednocześnie uprzejmie proszę o WIĘCEJ rekomendacji.
Staram się jak mogę, aby dodawać też do programu funkcje, których co prawda się nie spodziewacie, ale bardzo Wam ułatwią pracę.
Dodaję też sukcesywnie funkcje o które prosicie. Program się rozwija dzięki Wam!
Zauważyłem, że wielu agentów z rekomendacji NIE WIERZY w to co potrafi Agent21 nawet jak Wy im to powiecie. I przez to wielu w ogóle do mnie nie dzwoni, bo myślą, że „powariowaliście” i nie ma opcji żeby takie cuda się działy 😉.
Miałem też kilka przypadków poleceń ze strony menedżerów zakładów ubezpieczeń, którzy widzieli u kilku z Was Agent21 i potem przekazali dobrą nowinę innemu agentowi. Jeśli więc odwiedza Was menedżer jakiegoś z.u. i macie chwilę – pokażcie mu Agent21. Wielu menedżerów to fajni ludzie z otwartymi głowami i jak zobaczą coś naprawdę ciekawego u Was – to potem chętnie dzielą się tą wiedzą z innymi agentami.
DZIĘKUJĘ.

wersja: 1.6.403
data publikacji: 05.12.2023

MODYFIKACJE

1. Dalsze modyfikacje importu polis PZU z plików PDF -> UBEstrefa

W tej wersji programu wprowadziłem poprawki do importu polis komunikacyjnych PDF zgłaszanych od wczoraj.
Dodatkowo wykonałem również import polis z PDF pobieranych z UBEstrefy.
Aby zaimportować polisy z UBEstrefy – wejdź w Polisy, wejdź w wybraną polisę i pobierz wydruk tej polisy.
Agent21 sam rozszyfruje polisę (taka spryciula!), zdekoduje i pozwoli na import danych do bazy Agent21.
Dzięki temu również będziecie mieli szybki dostęp do danych na polisie bo Agent21 zapisze zdekodowany plik PDF i będzie można go podejrzeć bez wpisywania hasła 😉.
Na liście polis również będzie opcja sprawdzania kompletności importu polis (beczka z ptaszkiem po lewej stronie po wejściu w Polisy).

2. Pozostałe modyfikacje

 1. nowa aplikacja: Generali GAP. Aby z niej korzystać musisz ją włączyć w Konfiguracji.

wersja: 1.6.402
data publikacji: 04.12.2023

MODYFIKACJE

1. Zmiana systemu importu polis w PZU

Z przyczyn niezależnych ode mnie i dla Waszego świętego spokoju zmieniłem system importu polis w PZU z „chmurki” na PDF.
Zatem aby zaimportować polisy z PZU – trzeba pobrać PDF. Przy bieżącej pracy w Agent21 – sam fakt że pobierzecie PDF zaraz po sprzedaniu polisy w PZU spowoduje że polisa się zaimportuje (nie trzeba nic dodatkowo klikać). Natomiast w przypadku konieczności pobrania już wystawionej polisy – trzeba wejść w polisę i ją pobrać z opcji „Dokumenty Polisy” na bocznym pasku.

Obecnie program importuje następujące produkty:
— komunikacyjne
— Doradca
— NNW ogólne
— NNW Sport
— Eko Energia
— Rolne Uprawy
— Rolne Gospodarstwo
— Voyager
— PZU Rowerzysta
— OC w Życiu Prywatnym
— OC Ogólne
— OC Przewoźnika
— OC Zawodowe
— OC Medyczne
Jeśli macie inne rodzaje ubezpieczeń do importu – to skontaktujcie się ze mną i będziemy działać na bieżąco.
UWAGA! To jest pierwsza wersja importera i mogą się zdarzać błędy. Dlatego proszę po imporcie polis kontrolować:
– formę płatności (gotówka/ przelew)
– przypis / inkaso
– liczba rat
– dane klienta (adres / nazwisko)
– dane pojazdu -> tutaj na pewno tych danych będzie mało i przy pojazdach nieosobowych mogą się zdarzać błędy w „rodzaju pojazdu”, których nie poprawię bo nie mam jak. Ale wystarczy taki pojazd przepuścić przez CEPiK -> i dane się same odczytają poprawnie i będzie można je poprawić.
W przypadku wykrycia błędu importu – proszę od razu do mnie zgłaszać.
W najbliższych dniach na pewno bedzie więcej aktualizacji, bo będę na bieżąco poprawiał wszystkie błedy.

W polisach importowanych z PDF (niekomunikacyjnych) nie będzie już parasolki. Nie jest to wielkim problemem, bo pamiętajcie, że przy każdej polisie importowanej w PZU obok parasolki jest znaczek PDF, który pozwoli Wam na szybkie podejrzenie zakresu ochrony z oryginalnej polisy.

Polisy zaimportowane z PDF w PZU będą pozbawione globusika i drukarki. O ile drukarka nie jest już potrzebna bo będzie pod ręką PDF o tyle globusik – jako bezpieczne narzędzie – zostanie przywrócony w jednej z kolejnych wersji programu.

KONTROLA KOMPLETNOŚCI IMPORTU PDF w PZU:
Po wejściu w listę polis w Everest program wyświetli jak zwykle dla programów importujących z PDF po lewej stronie panel, z „beczką z ptaszkiem”, aby było Wam wygodnie skontrolować które polisy z tej listy są w Waszej bazie a których nie ma.

W OPRACOWANIU:
W najbliższych tygodniach (czyli NIE DZISIAJ! 😉 )przygotuję długo przez Was wyczekiwaną funkcję multi-importu plików PDF z zewnątrz. Czyli jeśli będziecie mieli pliki PDF z oryginalnymi polisami z z.u. (np. przysłane mailem) – będziecie je mogli pojedynczo i masowo również wygodnie wczytać do Agent21 bez konieczności pobierania z aplikacji sprzedażowej.

2. Pozostałe modyfikacje

 1. nowy produkt import PDF COMPENSA: 275 multi-zdrowie
 2. poprawiony import nowych polis TRAVEL w UNIQA

wersja: 1.6.352
data publikacji: 26.11.2023

MODYFIKACJE

1. Pozostałe modyfikacje

 1. jak wiecie w Agent21 możecie sobie powiększać stronę (CTRL „+”) i pomniejszać stronę (CTRL „-„). W obecnej wersji Agent21 gdy sobie ustawicie w ten sposób rozmiar czcionek na stronie zakładu ubezpieczeń – to Agent21 to zapamięta przy kolejnym logowaniu do tego konkretnego z.u.
  Dla przypomnienia: zresetowanie wielkości czcionki do rozmiaru początkowego to skrót CTRL „0” (zero)
 2. dodana strona generatora losowych numerów VIN (jakby ktoś potrzebował do czegoś)
 3. poprawiony import polis rolnych WIENER (RPA, RPB)
 4. poprawiony import UNIQA: TRAVEL
 5. import nowego produktu produkt WIENER: DRA (OC Pilota Drona)
 6. pogrubione checkboxy na wydrukach: APK, RODO
 7. niespodzianka z okazji Mikołajek i Świąt – czyli „nie samą pracą człowiek żyje”:

wersja: 1.6.341
data publikacji: 12.11.2023

MODYFIKACJE

1. Pojazdy: statusy zbycia pojazdu przez klienta

Dotychczas w Agent21 można było oznaczyć koniec umowy i sprzedaż pojazdu (lub inny rodzaj zbycia) poprzez wykorzystanie kolumny koniec umowy w widoku Polis. Całkowicie słusznie zwracaliście mi uwagę, że to nie ma potem odzwierciedlenia w Pojazdach bo program nie zaznaczał, że „pojazd jest sprzedany / złomowany itp.”.
Dlatego w obecnej wersji programu wprowadzam dodatkową kolumnę w tabeli Pojazdy, w któ®ej będziecie mogli widzieć oraz oznaczać zbycie pojazdu.

UWAGA! Jeśli oznaczycie pojazd jako „zbyty” (sprzedany / szkoda / demontaż itp) to Agent21 automatycznie oznaczy aktywną polisę na ten pojazd jako „zakończoną” z tym samym statusem.
Również zadziała to w drugą stronę – jeśli w Polisach oznaczycie sobie koniec umowy (np. „sprzedany”) – to pojazd przypięty do tej polisy również zostanie oznaczony jako „sprzedany”.
INFORMACJA: po wgraniu tej wersji programu Agent21 samoczynnie oznaczy wszystkie pojazdy w bazie, których polisy mają status „koniec umowy” – analogicznym statusem. Czyli na przykład: jak obecnie macie polisy o statusie sprzedany – to po wgraniu tej wersji programu – odpowiednie pojazdy do tych polis zostaną tak samo oznaczone. Nie musicie tego robić ręcznie.

Dodatkowo w sekcji filtrów zaawansowanych dodałem nowy filtr: „zbycie”, aby było Wam łatwiej wyfiltrować zbyte pojazdy.

2. Multi-pomocnik: dekoder PESEL i generator PESELI

Na prośbę kilku agentów dodałem do multi-pomocnika zakładkę PESELE, w której będziecie mogli szybko zdekodować informacje z PESELA oraz wygenerować dowolną liczbę PESELI losowych wg różnych kryteriów.

3. Pozostałe modyfikacje

 1. do listy multi-skrótów dodałem możliwość otwarcia strony Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii (GUGiK)
 2. poprawiony import polis komunikacyjnych ALLIANZ (odczyt współwłaściciela)
 3. dalsze poprawki w imporcie polis BALCIA
 4. poprawione multi-oferty (program się wykrzaczał przy operacjach na podmiotach w multi-ofercie)
 5. UWAGA dla agentów korzystających z bramek HostedSMS i SMSPlanet (to nie dotyczy INNYCH bramek!):
  w tej wersji programu dodałem możliwość konfiguracji użycia polskich znaków w tych dwóch bramkach. To spowodowało, że obecnie włączone polskie znaki – w ten najnowszej wersji Agent21 się zdezaktywują.
  Jeśli więc chcesz wysyłać SMS z polskimi znakami musisz wejść w lewym gó®nym rogu w logo Agent21 -> Konfiguracja -> Korespondencja, wyedytować bramkę ołówkiem i zaznaczyć czekboxa „SMS ze znakami polskimi”.
  .

wersja: 1.6.331
data publikacji: 05.11.2023

MODYFIKACJE

1. Zdalne APK w Agent21 / własne pytania APK w Agent21 – TO JEST REWO(E)LU(A)CJA!

Dotychczas obsługa APK w Agent21 był w formie „uproszczonej”. Czyli stały zestaw pytań, wydruk i załączanie do polisy. Ta opcja oczywiście pozostaje bez zmian. Czyli nadal możesz wypełniać uproszczone APK tak jak dotychczas.
Ale jeśli chcesz ułatwić sobie pracę – to oddaję w Twoje ręce nowy moduł obsługi APK do polis. Moduł ten pozwoli na:

 1. edycję własnych zestawów pytań
 2. dynamiczne chowanie pytań w zależności od potrzeby użytkownika
 3. wydruk APK z Twoją listą pytań i z kodem QR do szybkiego wczytania skanu pod polisę
 4. wysyłkę zdalnego APK mailem (bez udziału chmury) w profesjonalnie przygotowanej wiadomości, w której ankieta jest częścią treści wiadomości (a nie załącznikiem PDF), zatem odpowiedź klienta „AKCEPTUJĘ APK” + imię i nazwisko wypełnia warunki FORMY DOKUMENTOWEJ AKCEPTACJI
 5. konfigurację wyglądu / logo oraz treści maila ze zdalną APK
 6. załączanie „stałych” załączników do każdej wiadomości ze zdalną APK (info o agencie, klauzule do APK itp.)

Agent21 znowu przełamuje bariery i cały czas dbając o bezpieczeństwo danych Twoich klientów i Twoją prywatność – bez udziału chmury bardzo ułatwi Tobie, Twoim pracownikom oraz Twoim klientom odbieranie / akceptowanie APK.
Funkcja jest prosta w obsłudze, jednak opis jest za długi aby go tu umieszczać.
Wszystkie informacje znajdziesz tutaj w instrukcji: https://agent21.pl/instrukcja-apk/

Jeśli czegoś Ci brakuje w tym nowym module APK – koniecznie zgłoś. Będę dopieszczał.

2. Zdalne RODO w Agent21 / własne oświadczenia – wiemy, wiemy 😉: REWO(E)LU(A)CJA

Dotychczas w Agent21 można było odebrać zgodę RODO tylko w formie uproszczonej. Nie można było edytować treści oświadczeń ani odbierać zgód zdalnie. W nowej wersji programu – możesz pracować oczywiście jak poprzednio, bo tu zmian nie ma.
Ale jeśli chcesz ułatwić sobie pracę – to oddaję w Twoje ręce nowe opcje związane z obsługą oświadczeń RODO, które Ci pozwolą na:

 1. edycję własnych treści oświadczeń
 2. dodanie ekstra klauzuli pod oświadczeniami (nad podpisem klienta)
 3. wydruk zgody RODO w Twoją treścią oświadczeń i kodem QR do szybkiego wczytania skanu pod klienta
 4. wysyłkę zdalnego RODO mailem (bez udziału chmury) w profesjonalnie przygotowanej wiadomości, w której oświadczenia są częścią treści wiadomości (a nie załącznikiem PDF), zatem odpowiedź klienta „AKCEPTUJĘ” + imię i nazwisko wypełnia warunki FORMY DOKUMENTOWEJ AKCEPTACJI
 5. konfigurację wyglądu / logo oraz treści maila ze zdalnym oświadczeniem RODO
 6. załączanie „stałych” załączników do każdej wiadomości ze zdalnym oświadczeniem RODO (info o agencie, klauzule o administratorze itp.)

Te nowe opcje są proste w obsłudze jednak opis jest za długi aby go tu umieszczać.
Wszystkie informacje znajdziesz tutaj w instrukcji: https://agent21.pl/instrukcja-rodo/

Jeśli coś byś chciał/a, abym dodał w tej nowej obsłudze RODO – koniecznie zgłoś. Będę dopieszczał.

3. KLIENCI: informacja o liczbie dzieci + Karta Dużej Rodziny

W obecnej wersji programu możesz dodać przy kliencie informację o liczbie dzieci oraz o tym czy posiada Kartę Dużej Rodziny (KDR).

Dodatkowo – możesz przefiltrować bazę klientów wg kryteriów „dzieci” i/lub KDR.
UWAGA! Pole Numer nie jest wymagane. Ale jeśli coś tam wpiszesz to musi to być 17-to cyfrowy numer KDR.

4. KLIENCI: szybki podgląd „portfela klienta”

W tej wersji programu do tabeli Klienci dodałem kolumnę, w której szybko sprawdzisz:

 1. w którym z.u. klient ma DZISIAJ aktywne polisy
 2. jakie linie produktowe obecnie klienta ma ubezpieczone

Dzięki temu – jedno zerknięcie i już wiesz czy ma „życiówkę” lub czy ma „mieszkaniówkę” oraz gdzie ma zawarte umowy.
Dodatkowo w filtrach zaawansowanych dodałem możliwości filtrowania klientów wg posiadania lub nieposiadania w portfelu konkretnych linii produktowych.
UWAGA! Zapytania do bazy wg kryteriów „ma” lub „nie ma” ubezpieczenia „X” przy dużych bazach danych mogą trwać nawet kilkadziesiąt sekund. Dlatego proszę się uzbroić w cierpliwość.

5. KLIENCI: zmiana rodzaju podmiotu gospodarczego

W tej wersji Agent21 dodałem możliwość zmiany rodzaju podmiotu gospodarczego: Firma <-> Bank <-> Leasing.
Kliknij w ikonkę w kolumnie Rodzaj podmiotu i po otwarciu okna – wybierz inny rodzaj podmiotu.
Dzięki temu możecie sobie zaprowadzić porządek w „bankach” i „leasingach”.

6. Pozostałe modyfikacje

 1. import polisy PDF COMPENSA: Zdrowie (270-)
 2. poprawiony import polis ROLNYCH w COMPENSA
 3. BALCIA: poprawiony import nowych polis komunikacyjnych PDF
 4. PZU: poprawione ofertowanie w nowej ścieżce sprzedaży PZU
 5. VH POLSKA: poprawione działanie Agent21 z tą aplikacją (przechodzenie do partnera i upraw itp powinny już działać poprawnie)
 6. odczyt odpowiedzi RODO z kodu QR na PDF -> jeśli przygotujesz oświadczenie RODO na wydruku z kodem QR – to po wczytaniu tego pliku do Agent21 – program odczyta odpowiedzi RODO z kodu i odpowiednio oznaczy klienta w bazie danych. UWAGA! Ta funkcja zadziałą dopiero na kodach QR generowanych na TEJ wersji Agent21. Stare kody QR nie mają tej informacji!
 7. w widoku Wznowienia dodałem filtr: Rodo Agent, w którym możesz wybrać wznowienia wg kryteriów RODO.

  W przypadku wiadomości wysyłanych automatycznie – również jest stosowna opcja do włączenia.

  UWAGA! Użycie filtra „RODO” spowoduje, że maile/SMS pójdą tylko do tych klientów, których w bazie Agent21 masz oznaczonych poprawnie, ze wyrazili zgody RODO. Jeśli takich klientów nie masz w pełni „oznaczonych” to w żadnym przypadku nie używaj tego filtra!
 8. w widoku Wznowienia wprowadziłem dla ułatwienia Wam pracy domyślny filtr ustawiony na ukrywanie polis „zrezygnowanych” (oznaczony „koniec umowy”):

  Dzięki temu – lista wznowień od razu będzie pozbawiona polis, w których klienci zakończyli umowę (sprzedaż/ złomowanie itp.). Oszczędzi to Wam jedno dodatkowe kliknięcie 😉.
 9. dodane logowanie do aplikacji Ergo Hestia: HMS Partenon
 10. przy odczycie pojazdów z CEPiK dodałem pole z informacją o normie spalania Euro

  Oczywiście ta informacja będzie w bazie dopiero gdy weryfikację CEPiK wykonacie na tej wersji Agent21. Stare odczyty z CEPiK nie będą zawierały tej informacji.

wersja: 1.6.321
data publikacji: 08.10.2023

MODYFIKACJE

 1. dodanie możliwości edycji „zawodu” i „stanu cywilnego” wprost z tabeli klientów
 2. automatyczne oznaczanie polis, że podłączono APK, gdy zostanie wrzucony dokument APK do repozytorium za pomocą kodu QR
 3. wprowadziłem możliwość edycji tematu e-mail z wysyłanym przypomnieniem do klienta. Modyfikacji tematu e-mail dokonujesz w oknie edycji szablonu e-mail z przypomnieniem.
 4. przelicznik brutto-netto w multi-pomocniku – możliwość szybkiego przeliczania kwot netto <-> netto+50 <->brutto
 5. import zestawień prowizyjnych z WIENERA
 6. nowy produkt HESTIA z PDF: biznesowy życiowy certyfikat Syriusz
 7. poprawka importu polisy HESTIA z PDF: Syriusz – Grupa Otwarta
 8. poprawione wklejanie treści przy generowaniu własnego szablonu dokumentu (w starej wersji po wklejeniu tekstu z Worda – na wydruku były „krzaczki”). Oczywiście tekst wklejony na starej wersji – trzeba usunąć i wkleić go ponownie.
 9. Możliwość wyłączenia zapamiętywania hasła do aplikacji sprzedażowej

  Dzięki tej opcji – użytkownicy, którzy wolą zawsze wpisywać hasło ręcznie do jakiejś aplikacji sprzedażowej będą mogli to swobodnie robić, bo Agent21 tego hasła nigdy nie zapamięta.
  To pomoże Wam zrealizować zapisy Waszych umów agencyjnych – o których pewnie nie wiecie – a które stanowią, że zabronione jest zapamiętywanie haseł w przeglądarce (dotyczy to WSZYSTKICH przeglądarek a nie tylko Agent21 żeby była jasność 😉 ). Te zapisy są OCZYWIŚCIE BEZSENSOWNE w obecnej sytuacji, gdy macie „pierdyliard” aplikacji do logowania i ciągle zmieniające się hasła. Ale naprawdę są.
  Pamiętajcie jednak – że dzięki temu, że aby użyć przeglądarki Agent21 musicie się najpierw zalogować do programu – to Wasze hasła i dostępy zapamiętane w Agent21 i tak są bardziej chronione niż w dowolnej innej przeglądarce (CHROME, FF itp).

AKTUALNY STAN SPRAWY Z PZU

W dniu 19.09.2023 kancelaria prawna, która mnie reprezentuje wysłała do PZU PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO USUNIĘCIA SKUTKÓW NARUSZENIA PRAWA, w którym PZU miał czas do 22.09 na odwołanie zakazu. Nie było tam żadnych innych moich żądań czy roszczeń. Za to były wszystkie niezbędne do wyjaśnienia tej sprawy merytoryczne argumenty, który przy odrobinie dobrej woli skłoniłyby PZU do odwołania zakazu.
Jak wiecie – PZU zakazu nie odwołało.
PZU tym zakazem złamało wiele przepisów prawa w tym dopuściło się przestępstwa z art. 212 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny, tj. Dz.U. z 2022 r., poz. 1138 ze zm.
Dlatego obecnie są w przygotowaniu:
1. pismo do KNF
2. pismo do UOKiK
3. pismo do prokuratury (zgłoszenie przestępstwa)
4. pozew sądowy
Na pewno będzie się to ciągnęło latami. Ale ja nie mam wyjścia. Muszę bronić nie tylko wizerunku Agent21 ale również – pośrednio – swojego.

Ponownie Was zapewniam:
1. Agent21 nie łamie żadnych zapisów Waszej umowy i załącznika do tej umowy, bo jak wiecie – nie dochodzi do podpowierzania przetwarzania danych ani też Agent21 nie przetwarza danych POZA waszymi komputerami
2. Agent21 chroni Waszą prywatność – i żaden z.u. (w tym PZU) nie jest w stanie stwierdzić, że ktokolwiek korzysta z przeglądarki Agent21, ponieważ jest on widoczny dla systemów z.u. jako normalny CHROME.
3. kara którą Wam grozi PZU nie ma żadnej mocy prawnej i w ogóle Was nie dotyczy bo umowa agencyjna nie wymaga od Was autoryzowania systemów, które przetwarzają dane osobowe na waszych lokalnych komputerach.
Będę Was informował o wszystkich aspektach tej sprawy bo Agent21 to ogrom mojej pracy – a teraz również Waszej, bo mi bardzo pomagacie w rozwoju aplikacji. I nie napisałem go po to, aby agentom kraść dane albo łamać przepisy prawa.
Nie możemy też się BAĆ PZU. Bo oni na tym żerują – nie tylko w przypadku Agent21 – ale w każdej innej sprawie, która dotyczy agentów.

Dziękuję Wam za okazane wsparcie!

wersja: 1.6.311 – 1.6.312
data publikacji: 17.09.2023 – 19.09.2023

POPRAWKI W WERSJI 1.6.312 z 19.09.2023

Z uwagi na fakt, że zgłosiliście kilka modyfikacji do wykonania w zakresie importu polis z PDF – to żebyście nie czekali 3 tygodnie na kolejną aktualizację wrzucam małego „patcha” z niewielkimi poprawkami:
1. poprawiony import PDF z WEFOX: komunikacyjne
2. poprawiony import PDF z Allianz: Moja Podróż
3. poprawiony import PDF z PREVOIR: PRO DOMUS
4. usunięty dodatkowy „podpis” z wydruku szablonu APK (ten po środku strony, o którym klienci zapominali 😉 ). Będzie tylko jeden podpis – pod wybranym zakresem APK na dole.
6. dodane „ptaszki” na szablonach dokumentów przy polach podpisów w miejscach gdzie ma się podpisać KLIENT
7. uruchamianie strony Europ Assistance z indywidualnego imiennego linka otrzymanego od multi. W ustawieniach loginów musisz wpisać adres url strony, który otrzymałaś/eś od multi do sprzedaży polis assistance.


UWAGA! Jeśli po wgraniu wersji 1.6.311 w zakładce Polisy masz poprzesuwane kolumny (lub o dziwnej szerokości) to możesz przywrócić domyślny (fabryczny) układ kolumn wykonując dwa kroki:
1. kliknij w kolumnie nr polisy / produkt w strzałkę w dół
2. wybierz opcję Przywróć układ kolumn
tak jak na obrazku:

Po przywróceniu układu kolumn – poustawiaj je sobie wg preferowanej kolejności. Przepraszam za ten kłopot.

MODYFIKACJE W WERSJI 1.6.311 z 17.09.2023

1. Szablony dokumentów: Moje własne szablony szablony dokumentów

Wychodząc naprzeciw Waszym licznym prośbom i oczekiwaniom – przygotowałem w obecnej wersji programu w oknie Szablonów dokumentów nowy rodzaj szablonu: Moje własne szablony dokumentów.
Dzięki temu będziecie mogli sobie tworzyć i zapisywać w bazie danych własne treści szablonów dokumentów, a potem je wygodnie wybierać i drukować przy wykorzystaniu danych z bazy danych Agent21.

Po kliknięciu w przycisk Edytuj szablony otworzy się okno, w którym po lewej stronie możecie sobie dodawać swoje własne szablony a po prawej edytować i treść oraz ustawienia.

Wydruk własnego szablonu dokumentu składa się ZAWSZE z trzech modułów:
1. nagłówka – czyli góra strony. Na nagłówek składają się sekcje: data, dane klienta, dane pojazdu, dane polisy, dane agencji (możecie je sobie dowolnie włączać i wyłączać). Dane pochodzą oczywiście z Waszej bazy danych
2. treści właściwej dokumentu – czyli to co sobie sami wpisaliście. Tuż pod nagłówkiem i nad treścią jest wytłuszczony tytuł dokumentu.
3. podpisów klienta / agenta (też możecie to sobie samodzielnie wyłączać).
Tym sposobem dla każdego dokumentu, który sobie zapiszecie – możecie poustawiać sobie widoczność sekcji w zależności od potrzeb.
Opcją dodatkową, które wielu z Was ucieszy jest możliwość umieszczania makr wewnątrz Waszej treści. Co pozwoli Wam na umieszczanie danych z Waszej bazy danych nie tylko w nagłówku – ale również wewnątrz tekstu szablonu dokumentu.
Mam nadzieję, że będziecie zadowoleni z tej kolejnej – wymyślonej przez Was – funkcji. Jeśli będzie tu jeszcze coś potrzebne – piszcie – będę się starał sprostać Waszym potrzebom.

2. POLISY: nowa funkcja „cech / właściwości” czyli wygodny opis zakresu / przedmiotu ubezp.

Kilku agentów na FB zaproponowało, aby można było w programie – szybko i wygodnie – do polis dodać jakieś informacje o zakresie ubezpieczenia lub przedmiocie ubezpieczenia. Np. w „mieszkaniówce” info o lokalu / domu itp.
Dlatego w tej wersji Agent21 dodałem odpowiednią opcję w tabeli polis i nazwałem ją „cechy / właściwości” i oznaczyłem tak:

Po kliknięciu w ikonkę przy polisie otworzy się okno z listą cech.

W kolumnie opis do każdej cechy możecie wpisać dowolny tekst. Również wielolinijkowy. Ale nie przeginajcie z jego długością aby ta lista była dla Was potem czytelna.
Gdy już uzupełnicie sobie wybrane cechy do polisy to widok w tabeli jest taki:

Dzięki temu od razu widzicie że są wypełnione dane cech i możecie je podejrzeć jednym kliknięciem myszy.
Dla 4 linii produktowych Agent21 zawiera już wymyślone przez Was cechy w słowniku: komunikacyjne, mieszkaniowe, biznesowe, rolne.
Listę cech możecie samodzielnie edytować, dodawać nowe, usuwać niepotrzebne. Dodatkowo możecie je grupować – aby dla poszczególnych wariantów polisy – były już gotowe pytania ankietowe (sprawdźcie grupowanie na przykładzie „mieszkaniówki”).
Czyli np. w mieszkaniówce dla. lokalu są zgrupowane trochę inne pytania niż dla domu jednorodzinnego. Dla „biznesu” możecie sobie grupować pytania wg branży na przykład. Dla „komunikacji” możecie sobie grupować pytania wg zakresu (OC lub OC/AC itp.)
Domyślny słownik w Agent21 możecie sobie zmienić. Ja już go nie będę modyfikował bo nie ma po co. Sami sobie dostosujecie listę cech do własnych potrzeb.

3. KLIENCI: nowe pola: „zawód” i „stan cywilny”

Zgodnie z Waszą prośbą do formularza klienta oraz do tabeli Klienci dodałem parametry: zawód i stan cywilny.

Klientów możecie filtrować wg tych nowych parametrów:

i są widoczne w kolumnie tabeli z klientami:

oraz kopiują się do multi-suflera.

4. Pozostałe modyfikacje

 1. poprawiony import z chmurki z HIPERIO
 2. poprawiony import nowych polis EUROINS z INSLY
 3. poprawiony import z Everest polis „Porozumienia Branżowe” (z UBEstrefa widocznych w Everest)
 4. poprawiony import z Generali AGRO wznowień polis z Generali / Proama (zapisywał się błędny numer polisy – jako kontynuacja numeru z Generali a nie jako nowy numer z AGRO)
 5. poprawiony import INTERRISK: komunikacja KM-I/P oraz KE-F/P i Bezpieczny Kredyt
 6. poprawiony import FORTEGRA GAP (brak składek, brak rat)
 7. poprawione formatowanie numerów telefonów stacjonarnych na ekranie
 8. poprawiony import PDF: WIENER – OZE
 9. KLIENCI: poprawiona funkcja w hamburgerku: „Utwórz nową multi-ofertę dla tego klienta” (program nie reagował)
 10. do konfiguracji logo w szablonach dokumentów dodałem konfigurację „wydruku stopki” z możliwością wpisania tam dowolnej treści (tekstowej) o długości max 550 znaków
 11. TRASTI: dostosowanie Agent21 do zmian w portalu

wersja: 1.6.301
data publikacji: 27.08.2023

MODYFIKACJE

1. Logo Twojej agencji na wydrukach dokumentów

Na wydrukach szablonów dokumentów oraz multi-ofert, brakowało spersonalizowanych logotypów Waszej firmy. W tej wersji programu Agent21 możecie już dodać wiele różnych Waszych logotypów do programu i uzywać ich przy generowaniu szablonów dokumentów oraz multi-ofert.
Aby dodać nowe logo musisz wejść w Szablony dokumentów (tam gdzie drukujesz „wypowiedzenia”, „blankiety”, „APK”).
Zobaczysz na samej górze odpowiednią opcję „drukuj logo agencji na dokumencie”:

Zaznacz czekboxa i kliknij Edytuj logo.
Otworzy się okno z listą zapisanych logotypów pt. Lista logo do szablonów dokumentów.
Kliknij przycisk „plus” nad tabelą i w formularzu który się pojawi – wybierz grafikę do logo, nadaj nazwę logo (jeśli potrzebujesz) i zapisz wybór przyciskiem OK.
Możesz w ten sposób dodać wiele różnych logotypów i podczas wypełniania dokumentu – wybierać, który chcesz użyć do wydruku.

Wymagania odnośnie grafiki logotypu:
1. pliki JPEG lub PNG
2. minimalne wymiary (sz x w): 50px x 50px
2. maksymalne wymiary (sz x w): 750px x 200px
3. maksymalny rozmiar pliku: 200 kB
UWAGA 1: Jeśli szerokość grafiki będzie 350px lub więcej – to grafika będzie umieszczone jako nagłówek strony (a więc zajmie górę strony. Jeśli grafika będzie węższa – będzie „wkomponowana” w treść tak aby wydruk niepotrzebue się nie „wydłużył”.
UWAGA 2: zalecam wysokość grafiki nie większą niż 100px. Naprawdę na wydruku takie logo będzie DUŻE. Możesz sobie popróbować z różnymi wymiarami grafiki sprawdzając na wydruku jak wygląda wybrany rozmiar.

2. Zrzuty ekranów ofert – super fajna opcja – koniecznie przeczytaj!

Jak wiecie – w ostatniej wersji programu przygotowałem dla Was opcję robienia screenów całej strony (a nie tylko widocznej jej częśći jak w innych przeglądarkach) i izapisu tego screena do PDF – przypominam – przycisk aparatu w prawym górnym rogu każdej zakładki aplikacji sprzedżowej.
Jeden z użytkowników zgłosił mi taki pomysł, aby program podczas przygotowywania ofert w Agent21 (opcja Przygotuj kilka ofert ma ten pojazd…) – za pomocą JEDNEGO PRZYCISKU robił screen ze wszystkimi (lub wybranymi) ofertami i zapisywał wszystkie oferty do jednego pliku PDF.
Dzięki temu można wygodnie zrobić zrzuty ekranu, na których widać ceny i warianty ubezpieczeń które skalkulowaliście.
W tej wersji programu oddaję do Wasze dyspozycji taką przydatną funkcję.
Gdy przygotujecie kilka ofert na pojazd w Agent21 w zakładce kalkulatora – pojawi się nowy przycisk:

Po jego kliknięciu otworzy się okno konfiguracji zrzutów ekranu ofert:

Możesz wybrać:
1. do jakiego formatu chcesz zapisać (PDF/ PNG/ JPEG). Jeśli PDF – możesz zapisać do jednego pliku lub do wielu plików i dodatkowo zaszyfrować (PESEL/ REGON) ten PDF, aby wysłać to mailem do klienta.
Jeśli wybierzesz JPEG / PNG to zawsze powstanie tyle plików ile wybierzesz ofert do zapisu
2. które oferty chcesz zapisać (odklikując niechciane ikonki t.u.)
3. dodać / usunąć zapisy z PDF (tylko na PDF są dodatkowe zapisy)
Po kliknięciu Zapisz oferty – Agent21 zrobi zrzuty ekranów wszystkich wybranych ofert i zapisze wg ustalonych reguł. Po zapisie możesz ten plik / te pliki – zapisać do bazy Agent21, wysłać mailem, obejrzeć.
UWAGA! Pamiętaj, że jeślio chcesz zapisać tabele z cenami z ekranu z.u. to musisz dojść do ekranu z cenami. Dopiero jak ten ekran widzisz w zakładce t.u. – wtedy rób jego „zrzut”, bo tylko wtedy na zrzucie będzie to co potrzebujesz.
Mam nadzieję, że funkcja ta przypadnie Wam do gustu i będziecie z niej korzystać.

3. Pozostałe modyfikacje

 1. rozwiązany problem zablokowanych małych zakładek po szyfrowaniu pliku pobranego z z.u.
 2. poprawione kalkulacje ofert uruchamiane z polisy flotowych (dotychczas zamiast kalkulatorów pokazywały się puste strony)
 3. zapis danych klienta do wizytówki (vCard – plik VCF)
  Opcja dostępna w oknie Klientów po kliknięciu w hamburgerka:

  Plik vCard umożliwia zapis wizytówki klienta w telefonie. Tylko musisz – po pobraniu – ten plik wysłać (za pomocą swojego programu pocztowego) na swój telefon. Dopiero wtedy ten kontakt dodasz do telefonu.
 4. odczyt daty zakupu z CEPiK i pokazanie na ekranie – Agent21 od tej wersji czyta z osi czasu dstę zakupu przez bieżącego właściciela i umieszcza w osobnym polu na ekranie (dotyczy tylko nowo-wykonanych odczytów CEPiK!)
 5. POJAZD: dodany parametr „pojazd wykorzystywany w działalności gospodarczej” – stosowna ikonka przy danych pojazdu w tabelach bazy danych.
 6. SZABLON APK: dodany parametr dla „komunikacji”: „pojazd wykorzystywany w działalności gospodarczej”
 7. poprawione ofertowanie w: UNILINK, ASF PREMIUM, PUNKTA, ARRANT, PROFI (agent nie wypełniał formularzy bo zmienili ścieżki sprzedaży)
 8. wykluczenie z automatycznych wysyłek powiadomień o wznowieniach polis OBCYCH.
  Osoby korzystające z automatycznych powiadomień (robocik!) we Wznowieniach, mogą teraz sobie ZAZNACZYĆ, aby program nie wysyłał powiadomień do polis OBCYCH. Trzeba to zrobić samodzielnie – program sam tego nie ustawi!
 9. zmiana strony logowania do „bezpieczny.pl” na: https://agent.bezpieczny.pl/login
 10. poprawiony import telefonów klientów WARTA gdy numer jest wpisany w „ścieżce sprzedaży” jako „0048”.
  UWAGA! Od jakiegoś czasu eAgent niektóre telefony klientów (na ścieżce sprzedaży!) zapisuje jako 0048123123123 zamiast +48123123123. Agent21 niestety taki nr telefonu uznawał za niepoprawny i nie importował telefonów klientów. W tej wersji to naprawiam, zatem od teraz – podobnie zapisana numeracja będzie importowana poprawnie.
 11. dodana opcja „MOJE POLISY” przy pobieraniu polis z eAgent.
  Na prośbę kilku agentów dodałem w imporcie z chmurki Warty – eAgent – dodatkową opcję, aby agent mógł zaimportować tylko własne polisy (nomenklatura eAgent: MOJE POLISY). Zatem ci z Was, którzy mają opcję w eAgent do wyboru „POLISY AGENCJI” / „MOJE POLISY” – w Agent21 teraz też będą mieli opcję do wyboru:
 12. filtr „zmarli” – w związku z tym, że wielu użytkowników wysyła życzenia urodzinowe / świąteczne z Agent21 – aby uniknąć sytuacji, że wyślecie życzenia do osoby zmarłej – dodałem filtr w Klientach:

  PAMIĘTAJCIE, aby użyć filtra „pokaż żywych” zanim wyślecie życzenia urodzinowe lub świąteczne!
 13. import zestawień prowizyjnych COMPENSA, ALLIANZ, INTERPOLSKA oraz nowy wzór dla HESTIA
  Agent21 coraz mocniej wspiera Was w kontrolowaniu czy t.u. nie robią Was w wała ;-). Dodałem obsługę kilku nowych szablonów zestawień prowizji. Obecnie lista jest imponująca:
 14. nowa aplikacja: PZU UBEstrefa
 15. nowa aplikacja: COLONNADE
 16. poprawiony import polis PDF:
  – WIENER: Pakiet OŚWIATA
  – WIENER: OZE
  – INTERRISK: Szkolne pobierane z WebCUK
  – AGRO TUW: poprawiony import polis na podmioty gospodarcze
 17. importy z PDF nowych polis:
  COMPENSA Rolne III
  COLONNADE Szkolne
  ALLIANZ Rolne
  WIENER BIZNET: Koszty rezygnacji
  Tym samym Agent21 bije swój własny rekord pod względem liczby rozpoznawanych produktów z PDF: 144!
  Łącznie z importem z chmurki – to jest ponad 300 produktów importowanych ze wszystkich t.u. Zaskakujące, ze są agenci, którzy wolą ręcznie klepać polisy do swoich „starych programów”, pomimo, że wiedzą o Agent21 😉.

4. REKOMENDACJE

Moi Drodzy Użytkownicy,
dziękuję wszystkim za rekomendowanie mojego programu Waszym znajomym. I jednocześnie uprzejmie proszę o WIĘCEJ rekomendacji.
Jak widzicie Agent21 bardzo szybko reaguje na zmiany w z.u., czego dowodem była błyskawiczna akcja z Everestem, czy teraz z LINK4.
Staram się jak mogę, aby dodawać też do programu funkcje, których co prawda się nie spodziewacie, ale bardzo Wam ułatwią pracę.
Dodaję też sukcesywnie funkcje o które prosicie. Program się rozwija dzięki Wam!
Zauważyłem, że wielu agentów z rekomendacji NIE WIERZY w to co potrafi Agent21 nawet jak Wy im to powiecie. I przez to wielu w ogóle do mnie nie dzwoni, bo myślą, że „powariowaliście” i nie ma opcji żeby takie cuda się działy 😉.
Miałem też kilka przypadków poleceń ze strony menedżerów zakładów ubezpieczeń, którzy widzieli u kilku z Was Agent21 i potem przekazali dobrą nowinę innemu agentowi. Jeśli więc odwiedza Was menedżer jakiegoś z.u. i macie chwilę – pokażcie mu Agent21. Wielu menedżerów to fajni ludzie z otwartymi głowami i jak zobaczą coś naprawdę ciekawego u Was – to potem chętnie dzielą się tą wiedzą z innymi agentami.
DZIĘKUJĘ.

wersja: 1.6.291
data publikacji: 06.08.2023

MODYFIKACJE

1. Zrzuty ekranu stron aplikacji sprzedażowych – ROZBUDOWANA OPCJA – tylko w Agent21!

Wielu z Was korzystało z opcji zrzutu strony aplikacji sprzedażowej do pliku graficznego PNG (skrót: Ctrl-Z).
Korzystając z Waszych doświadczeń i pomysłów w tym względzie rozbudowałem opcję „zrzutu ekranu” (screenshota) o funkcje, których nie znajdziecie w żadnym innym programie dla agentów ani normalnej przeglądarce.
Dotychczas – niezależnie od przeglądarki – zrzuty ekranu robiliście tylko z fragmentu strony widocznego na ekranie do pliku PNG.
W obecnej wersji Agent21 to już jest przeszłość – teraz macie wybór.
Teraz na ekranie – w prawym górnym rogu każdej zakładki z.u. macie nowy przycisk:
Po jego kliknięciu pojawi się panel z opcjami:

Jak widzicie możecie teraz zapisywać zrzuty ekranu również do PDF.
Ktoś zapyta: po co zapisywać screen do PDF ?
Odpowiedź: na przykład po to aby klientowi wysłać screen z całą ofertą widoczną na stronie WWW uprzednio go szyfrując. Bo szyfrowania w pliku PNG ani JPEG za cholerę nie zrobicie (poza ZIP-owaniem co jak wiemy nie jest wygodne 😉 ).

Dodatkowo gdy wybierzecie opcję „zrób zrzut całej strony” – Agent21 zapisze Wam CALUSIEŃKĄ stronę do pliku – nawet niewidoczne fragmenty, a więc jak strona jest długa i zawiera wiele informacji – to one wszystkie zapiszą się do pliku!
Ktoś zapyta: a po co komu „calusieńka strona” ?
Odpowiedź: na przykład po to, że jak masz ofertę / kalkulację w której masz tabelę z zakresem i cenami – to ona zwykle jest cholernie długa – i robiąc zrzut „calusieńkiej” strony możesz wszystko zapisać do pliku. I potem np. jak firma wykręci Ci numer, że zmieni ceny jak drugi raz wejdziesz w t kalkulację – to możesz udowodnić „menedżerowi”, że cena się zmieniła a Ty wcześniej policzyłeś/aś i cena była inna.

Moje „odpowiedzi” są tylko przykładami użycia tej nowej funkcji. Wy macie lepszą wyobraźnię i pomysły 😉 na wykorzystania tej funkcjonalności 👏🏻.
Liczę również na Wasze konstruktywne inne pomysły!

Bo zrobieniu zrzutu ekranu możecie go zapisać do bazy (repozytorium) albo wysłać mailem albo po prostu zobaczyć na ekranie.

Dzięki tej funkcji – jeśli potrzebujecie wysłać zrzut ekranu z jakimś „błędem” (do mnie albo do firmy ubezpieczeniowej) to nie musicie już robić zdjęć ekranu telefonem -> zrób zrzut ekranu i po prostu wyślij go mailem.

UWAGA!
Jeśli zapisujecie screeny do PDF to rozmiar strony będzie uzależniony od rozmiaru ekranu który jest zrzucany. Zatem w pliku PDF nie powstaną osobne strony „A4” gotowe do wydruku – tylko to mogą być różne rozmiary stron.
Generalnie zapis strony WWW do PDF nie służy temu aby to drukować na drukarce. To ma być raczej używane w elektronicznej korespondencji z klientem / zakładem ubezpieczeń albo zapisywaniu tych zrzutów do bazy w celu ich archiwizowania i podglądu na ekranie.
Oczywiście wydruk takiego PDF jest możliwy ale wtedy pewnie trzeba dodatkowo taki wydruk konfigurować w oknie wydruku, aby go „dopasować do A4”. Tego niestety program Agent21 już nie zrobi.

UWAGA!
Przypominam o zamkniętej grupie na FB: https://www.facebook.com/groups/agent21
Nawet jak nie masz konta na FB i uważasz, że FB wykrada Twoje dane, albo jesteś na tyle młody, że uważasz, że FB jest dla boomerów – załóż konto tylko po to, aby być na grupie Agent21 bo tam naprawdę dzieje się sporo i warto być w tej grupie.

2. Pozostałe modyfikacje

 1. Wydruk APK: dodany kod QR na pierwszej stronie który będie matchował dokument z polisą przy której to APK zostało wykonane.
  Kod QR na APK wydrukuje się tylko jeśli APK jest robione do polisy (a więc pole nr polisy jest wypełnione)
 2. dodanie nowej opcji w Koniec umowy: Kradzież
  Jak wiecie w Agent21 możecie sobie oznaczać fakt końca umowy (sprzedaż auta itp). W tej wersji dodałem nową opcję: Kradzież.
 3. dodany szablon importu raportu prowizji z WARTY – eAgent: BRUTTO-RSP
 4. dodana aplikacja PRUDENTIAL
 5. dodana aplikacja InTrust multiagencji INSUR INVEST
 6. poprawki w logowaniu do REZ.PL
 7. poprawki do importu polis podróżnych SIGNAL
 8. poprawki do importu polis komunikacyjnych BALCIA
 9. odczyt nr konta z ekranu LINK4
  Na polisach PDF w LINK4 nie ma numerów kont. Dotychczas A21 ich niestety nie czytał. Teraz już potrafi to robić pod warunkiem jednak że importu będziecie dokonywali z listy polis po wejściu w Szczegóły i kliknięciu pobierania pliku. Tylko z tego ekranu Agent21 „doczyta” nr konta o ile jest on widoczny na stronie.
 10. LEADENHALL: poprawiony import przypisu z polis (zmiana na polisach PDF w ostatnich dniach) oraz nowy produkt do importu: OC Zarządców nieruchomości
 11. poprawki do importu polis komunikacyjnych LINK4
 12. poprawki do importu polis TRASTI
 13. poprawki do importu polis WEFOX
  UWAGA! Ostatnio Wefox zmienił nieco zawartość PDF (dla Was zmiana niezauważalna a Agent21 niestety zgłupiał!) – sprawdźcie zaimportowane polisy bo przy imporcie Agent21 niestety zamiast imion i nazwisk – wczytał w pola imię i nazwisko: telefon klienta. Trzeba to poprawić przez edycję danych klienta – wpisując poprawne imię i nazwisko.
 14. poprawione błędy braku odświeżania danych oferty po sprawdzeniu pojazdu w CEPiK
 15. poprawione błędy braku odświeżania danych klienta po modyfikacji danych
 16. poprawione błędy braku odświeżania danych pojazdu po modyfikacji danych

3. REKOMENDACJE

Moi Drodzy Użytkownicy,
dziękuję wszystkim za rekomendowanie mojego programu Waszym znajomym. I jednocześnie uprzejmie proszę o WIĘCEJ rekomendacji.
Jak widzicie Agent21 bardzo szybko reaguje na zmiany w z.u., czego dowodem była błyskawiczna akcja z Everestem, czy teraz z LINK4.
Staram się jak mogę, aby dodawać też do programu funkcje, których co prawda się nie spodziewacie, ale bardzo Wam ułatwią pracę.
Dodaję też sukcesywnie funkcje o które prosicie. Program się rozwija dzięki Wam!
Zauważyłem, że wielu agentów z rekomendacji NIE WIERZY w to co potrafi Agent21 nawet jak Wy im to powiecie. I przez to wielu w ogóle do mnie nie dzwoni, bo myślą, że „powariowaliście” i nie ma opcji żeby takie cuda się działy 😉.
Miałem też kilka przypadków poleceń ze strony menedżerów zakładów ubezpieczeń, którzy widzieli u kilku z Was Agent21 i potem przekazali dobrą nowinę innemu agentowi. Jeśli więc odwiedza Was menedżer jakiegoś z.u. i macie chwilę – pokażcie mu Agent21. Wielu menedżerów to fajni ludzie z otwartymi głowami i jak zobaczą coś naprawdę ciekawego u Was – to potem chętnie dzielą się tą wiedzą z innymi agentami.
DZIĘKUJĘ.

wersja: 1.6.281
data publikacji: 23.07.2023

MODYFIKACJE

1. Agent21 – grupa zamknięta na FACEBOOK

Jeśli umknął Ci mój mail z ostatniej środy z zaproszeniem do grupy zamkniętej na Facebook to informuję, że przygotowałem na FB grupę zamkniętą dla użytkowników Agent21.
Będziemy na niej wymieniać się doświadczeniami. Będę służył poradami odnośnie korzystania z systemu oraz wsparciem technicznym, tak aby wszyscy użytkownicy skorzystali z odpowiedzi.
Jeśli masz więc konto na FB to serdecznie zapraszam (kliknij w poniższy link).

https://www.facebook.com/groups/agent21

Przy wysyłaniu prośby o dołączenie będziesz proszony/a o podanie adresu e-mail, na którym zarejestrowałeś/aś licencję w Agent21 lub ewentualnie numer NIP Twojej agencji.
Każde zgłoszenie będę weryfikował bo uczestnikami tej zamkniętej grupy mogą być tylko zarejestrowani użytkownicy Agent21 oraz ich pracownicy. Proszę więc o podawanie poprawnych danych.
Dodatkowo na górnej belce Agent21 dodałem ikonę FB która kieruje bezpośrednio do tej grupy:

Dzięki temu będzie wygodniej od razu wejść na właścią stronę FB po pomoc / wsparcie.

2. Pozostałe modyfikacje

 1. WIENER: import PDF: pakiet OŚWIATA
 2. ALLIANZ: poprawiony import polisy Moja Podróż
 3. AGRO TUW: import PDF: Bezpieczny Motocykl
 4. PREVOIR: poprawiony import polis PRODOMUS,
  nowe polisy do importu: KAPITAŁ PLUS i PROOCHRONA
 5. UNILINK: poprawione ofertowanie (zatrzymywało się na ekranie wyboru z.u.)
 6. WEFOX: poprawione ofertowanie (była biała strona)
 7. logowanie do aplikacji agregatora „Voyager.com” przez REZ.PL. Aby uruchomić tę stronę należy wejść w konfigurację i włączyć „rez.pl” a potem wprowadzić swój login i hasło oraz pełny adres strony logowania.

3. REKOMENDACJE

Moi Drodzy Użytkownicy,
dziękuję wszystkim za rekomendowanie mojego programu Waszym znajomym. I jednocześnie uprzejmie proszę o WIĘCEJ rekomendacji.
Jak widzicie Agent21 bardzo szybko reaguje na zmiany w z.u., czego dowodem była błyskawiczna akcja z Everestem, czy teraz z LINK4.
Staram się jak mogę, aby dodawać też do programu funkcje, których co prawda się nie spodziewacie, ale bardzo Wam ułatwią pracę.
Dodaję też sukcesywnie funkcje o które prosicie. Program się rozwija dzięki Wam!
Zauważyłem, że wielu agentów z rekomendacji NIE WIERZY w to co potrafi Agent21 nawet jak Wy im to powiecie. I przez to wielu w ogóle do mnie nie dzwoni, bo myślą, że „powariowaliście” i nie ma opcji żeby takie cuda się działy 😉.
Miałem też kilka przypadków poleceń ze strony menedżerów zakładów ubezpieczeń, którzy widzieli u kilku z Was Agent21 i potem przekazali dobrą nowinę innemu agentowi. Jeśli więc odwiedza Was menedżer jakiegoś z.u. i macie chwilę – pokażcie mu Agent21. Wielu menedżerów to fajni ludzie z otwartymi głowami i jak zobaczą coś naprawdę ciekawego u Was – to potem chętnie dzielą się tą wiedzą z innymi agentami.
DZIĘKUJĘ.

wersja: 1.6.271
data publikacji: 18.07.2023

MODYFIKACJE

1. Wcześniejsze powiadomienia o ekspiracji polis „per klient”

Jak wiecie (a jak nie wiecie to już wiecie 😉 ) możecie sobie przy polisach skonfigurować wcześniejsze powiadomienia (klikając myszkąw datę końcową w kolumnie okres ochrony). Czyli możecie ustawić datę, na którą ma się wyświetlić ta polisa w opcji Wznowień. Dzięki temu dla wybranych polis możecie wysyłać powiadomienia wcześniej niż data ekspiracji polisy. Dla polis, gdzie występuje leasing Agent21 samodzielnie ustawia datę powiadomienia na 35 dni przed datą ekspiracji. Dzięki temu macie czas na przygotowanie oferty zanim leasing Wam ukradnie klienta.
W poniedziałek jeden z użytkowników zgłosił fajny pomysł odnośnie wcześniejszych powiadomień. Poprosił, abym przygotował w Klientach taką opcję, która pozwoli na ustawienie wcześniejszych powiadomień dla wszystkich polis klienta (żeby nie musiał tego robić ręcznie przy każdej polisie). Potrzebne to może być w przypadku gdy klient ma flotę i wszystkie jego pojazdy mają być zawsze ubezpieczane z wyprzedzeniem (niekoniecznie leasingowane). Albo w przypadku gdy jakiś klient prosi Was o przysyłanie mu przypomnień co najmniej z 30-to dniowym wyprzedzeniem.
W tej wersji programu zrealizowałem ten pomysł. Dodałem w tabeli Klienci kolumnę Wcześniejsze powiadomienia:

Po kliknięciu w nią pojawi się okno z ustawieniami wcześniejszych powiadomień:

Możesz sobie skonfigurować osobno powiadomienia dla polis komunikacyjnych (w tym małe/duże floty) a osobno dla polis pozostałych, na wypadek gdyby klient chciał powiadomienia o ekspiracji polis na dom wcześniej niż na samochód.
UWAGA 1 ! Po wybraniu odpowiedniej opcji i zaakceptowaniu zmian Agent21 automatycznie wyszuka wszystkie polisy klienta i od razu je oznaczy według ustawień, które wprowadziłeś/aś. Nie musisz tego robić ręcznie (sztosik!).
Dodatkowo (oczywiście!) każda nowo zaimportowana polisa będzie powiadamiana wg skonfigurowanego przez Ciebie wyprzedzenia. Nie musisz tego robić ręcznie.
UWAGA 2 ! Ustawienia te nie wpływają na oznaczenia polis w leasingu. Te polisy będą zawsze powiadamiane na 35 dni przed ich ekspiracją.

2. Dodatek do obsługi APK w Polisach

Nowa funkcja wspierająca obsługę APK, którą wdrożyłem wczoraj spotkała się z Waszym bardzo pozytywnym przyjęciem. Dziękuję!
Jednak jak słusznie zauważył jeden z użytkowników – Agent21 powinien przewidywać również sytuację w której APK nie jest wymagane. Na przykład przy „automatach”.
Żebyście więc mogli jasno i precyzyjnie to oznaczać – zmieniłem nieco okno konfiguracji APK i teraz wygląda ono tak:

Tym samym w tabeli Polis zobaczycie tę pozycję oznaczoną w ten sposób:

Zatem w razie kontroli – od razu będziecie widzieć, że przy tej polisie APK nie było wymagane.

3. Pozostałe modyfikacje

 1. Poprawiony import polis komunikacyjnych Wienera: KPC
  (no nareszcie – ile można czekać – inni robią takie poprawki szybciej a ten się leni ! 😉 )

4. REKOMENDACJE

Moi Drodzy Użytkownicy,
dziękuję wszystkim za rekomendowanie mojego programu Waszym znajomym. I jednocześnie uprzejmie proszę o WIĘCEJ rekomendacji.
Jak widzicie Agent21 bardzo szybko reaguje na zmiany w z.u., czego dowodem była błyskawiczna akcja z Everestem, czy teraz z LINK4.
Staram się jak mogę, aby dodawać też do programu funkcje, których co prawda się nie spodziewacie, ale bardzo Wam ułatwią pracę.
Dodaję też sukcesywnie funkcje o które prosicie. Program się rozwija dzięki Wam!
Zauważyłem, że wielu agentów z rekomendacji NIE WIERZY w to co potrafi Agent21 nawet jak Wy im to powiecie. I przez to wielu w ogóle do mnie nie dzwoni, bo myślą, że „powariowaliście” i nie ma opcji żeby takie cuda się działy 😉.
Miałem też kilka przypadków poleceń ze strony menedżerów zakładów ubezpieczeń, którzy widzieli u kilku z Was Agent21 i potem przekazali dobrą nowinę innemu agentowi. Jeśli więc odwiedza Was menedżer jakiegoś z.u. i macie chwilę – pokażcie mu Agent21. Wielu menedżerów to fajni ludzie z otwartymi głowami i jak zobaczą coś naprawdę ciekawego u Was – to potem chętnie dzielą się tą wiedzą z innymi agentami.
DZIĘKUJĘ.

wersja: 1.6.261
data publikacji: 16.07.2023

MODYFIKACJE

1. Wygodniejsza obsługa APK

APK to bardzo ważna dla Was procedura wykonywana podczas obsługi klienta. Dlatego w obecnej wersji programu dodałem funkcję, która Was wesprze w kontrolowaniu wykonania APK do poszczególnych polis.
Na liście Polis dodałem kolumnę: APK. W kolumnie tej będziecie widzieli czy wykonano do polisy APK oraz czy załączono skan.
Jeśli chcesz zaznaczyć, że wykonałeś/aś APK -> kliknij w kolumnie APK przy wybranej polisie. Pojawi się okno, w którym możesz oznaczyć wykonanie APK i od razu załączyć skan lub jeśli po rozmowie z klientem chcesz sformalizować APK poprzez papierową wersję – możesz takie APK przygotować w Szablonach Dokumentów w Agent21.

Jeśli nie załączysz skanu to w tabeli polis taka polisa będzie oznaczona w ten sposób:

Jeśli załączysz skan to widok w tabeli polis będzie taki:

Skan możesz załączyć zawsze w dowolnym momencie. Zatem jeśli po zaimportowaniu polisy chcesz tylko szybko sobie zaznaczyć że APK wykonano a skan załączyć później to bez problemu to wykonasz w Agent21.
Dodatkowo w filtrach zaawansowanych (nad tabelą polis) dodałem filtr APK, który pozwoli Ci wyszukać polisy z APK / bez APK lub APK z/bez skanu.

Jeśli więc chcesz sobie zrobić „raport” z polis wystawionych w okresie od – do w których wykonano APK to bez problemu to zrobisz używając filtra dat w nad tabelą polis:


UWAGA! Dla Waszej wygody przy inicjacji Agent21 w nowej wersji program sam sprawdzi Twoje polisy i jeśli do którejkolwiek z nich już wcześniej załączyłeś/aś załącznik APK to Agent21 sam go odpowiednio oznaczy i od razu w kolumnie APK wprowadzi odpowiednie oznaczenie. Nie musisz więc ręcznie oznaczać polis apk jeśli już wcześniej taki załącznik przy polisie był.

2. Ułatwiona edycja prawa jazdy w tabeli Klienci

Zgodnie z uwagami licznej grupy użytkowników – za co BARDZO DZIĘKUJĘ – dodałem ułatwienie w edycji daty prawa jazdy klienta.
Jeśli chcesz dodać informację o prawie jazdy klientowi możesz to zrobić bezpośrednio w tabeli Klienci klikając w kolumnie Data prawo jazdy i wprowadzając odpowiednie informacje.

3. Pozostałe modyfikacje

 1. Nowy skrót w multi-skrótach WWW (prawy panel): Wyszukiwarka Ksiąg Wieczystych
 2. SIGNAL IDUNA: import PDF polis szkolnych – z UNILINK ESHOP.
  Aby pobrać tę polisę należy w UNILINK ESHOP w nią wejść z listy polis i dopiero z ekranu polisy – pobrać PDF. Jeśli pobierzesz PDF bezpośrednio z listy polis – polisa się nie zaimportuje.
 3. COMPENSA: import PDF: polisa 763 (Między Nami)
 4. PZU: poprawiony wydruk ofert z Nowej Ścieżki Sprzedaży (nie drukowały się w ogóle).
 5. PROAMA: Poprawione działanie ofertowania (Agent21 zatrzymywał się na drugim ekranie – nr rej i PESEL)

4. REKOMENDACJE

Moi Drodzy Użytkownicy,
dziękuję wszystkim za rekomendowanie mojego programu Waszym znajomym. I jednocześnie uprzejmie proszę o WIĘCEJ rekomendacji.
Jak widzicie Agent21 bardzo szybko reaguje na zmiany w z.u., czego dowodem była błyskawiczna akcja z Everestem, czy teraz z LINK4.
Staram się jak mogę, aby dodawać też do programu funkcje, których co prawda się nie spodziewacie, ale bardzo Wam ułatwią pracę.
Dodaję też sukcesywnie funkcje o które prosicie. Program się rozwija dzięki Wam!
Zauważyłem, że wielu agentów z rekomendacji NIE WIERZY w to co potrafi Agent21 nawet jak Wy im to powiecie. I przez to wielu w ogóle do mnie nie dzwoni, bo myślą, że „powariowaliście” i nie ma opcji żeby takie cuda się działy 😉.
Miałem też kilka przypadków poleceń ze strony menedżerów zakładów ubezpieczeń, którzy widzieli u kilku z Was Agent21 i potem przekazali dobrą nowinę innemu agentowi. Jeśli więc odwiedza Was menedżer jakiegoś z.u. i macie chwilę – pokażcie mu Agent21. Wielu menedżerów to fajni ludzie z otwartymi głowami i jak zobaczą coś naprawdę ciekawego u Was – to potem chętnie dzielą się tą wiedzą z innymi agentami.
DZIĘKUJĘ.

wersja: 1.6.255
data publikacji: 07.07.2023

MODYFIKACJE

1. Logowanie do eAgent

Zgodnie z obietnicą z poniedziałku dołożyłem starań, aby jak najszybciej przygotować program do obsługi tokenów logowania w eAgent.
Jak wiecie obecnie (od dzisiaj) WŁAŚCICIELE agencji podczas logowania muszą w eAgent weryfikować przeglądarkę tokenem otrzymanym mailem.
Osoby sprzedające ubezpieczenia (OfWCA) będą weryfikowały przeglądarkę tokenem dopiero 19.07.2023.
Przypominam, że po wprowadzeniu tokena pojawia się strona z polem do wpisania nazwy urządzenia.
Należy tę nazwę wpisać (dowolny tekst!) i zatwierdzić przyciskiem Zarejestruj.
Jeśli z nieuwagi (lub lenistwa 😉 ) wybierzecie Pomiń – to token nie zostanie przez eAgenta zapamiętany i będziecie musieli go wpisać ponownie przy kolejnym logowaniu.
UWAGA! Po wgraniu obecnej wersji programu eAgent oczywiście za pierwszym razem zapyta Was o token. Bo pierwszy raz Agent21 musi go zapamiętać. Dopiero kolejne logowania do eAgent już będą bez tokena.

2. Pozostałe modyfikacje

 1. LINK4: import PDF polisy LINK4 MAMA
 2. zmiana strony logowania do DFS24

3. REKOMENDACJE

Moi Drodzy Użytkownicy,
dziękuję wszystkim za rekomendowanie mojego programu Waszym znajomym. I jednocześnie uprzejmie proszę o WIĘCEJ rekomendacji.
Jak widzicie Agent21 bardzo szybko reaguje na zmiany w z.u., czego dowodem była błyskawiczna akcja z Everestem, czy teraz z LINK4.
Staram się jak mogę, aby dodawać też do programu funkcje, których co prawda się nie spodziewacie, ale bardzo Wam ułatwią pracę.
Dodaję też sukcesywnie funkcje o które prosicie. Program się rozwija dzięki Wam!
Zauważyłem, że wielu agentów z rekomendacji NIE WIERZY w to co potrafi Agent21 nawet jak Wy im to powiecie. I przez to wielu w ogóle do mnie nie dzwoni, bo myślą, że „powariowaliście” i nie ma opcji żeby takie cuda się działy 😉.
Miałem też kilka przypadków poleceń ze strony menedżerów zakładów ubezpieczeń, którzy widzieli u kilku z Was Agent21 i potem przekazali dobrą nowinę innemu agentowi. Jeśli więc odwiedza Was menedżer jakiegoś z.u. i macie chwilę – pokażcie mu Agent21. Wielu menedżerów to fajni ludzie z otwartymi głowami i jak zobaczą coś naprawdę ciekawego u Was – to potem chętnie dzielą się tą wiedzą z innymi agentami.
DZIĘKUJĘ.

wersja: 1.6.251
data publikacji: 02.07.2023

UWAGA! W dniu 06.07.2023 Warta zmienia sposób logowania do eAgent. Będzie dodatkowa weryfikacja kodem wysyłanym e-mail. Agent21 jak wiecie nie zapamiętuje ciasteczek, więc niestety tego kodu Wam eAgent nie zapamięta dopóki ja nie wprowadzę modyfikacji w Agent21. Będę mógł to zrobić dopiero 06.07.2023, gdy Warta uruchomi nowy system logowania no i nie będzie oczywiście jakiegoś totalnego błędu w eAgent 😉.
Dołożę wszelkich starań, aby poprawka była gotowa 06.07. do końca dnia lub 07.07. a najpóźniej do poniedziałku 10.07. W tym czasie każde logowanie do eAgent będzie wymagało od Was wpisania kodu wysłanego mailem z Warty.

MODYFIKACJE

1. automatyczna wysyłka powiadomień e-mail / SMS

Ostatnią funkcją, której wielu z Was brakowało w Agent21 była możliwość całkowicie automatycznej – codziennej – wysyłki e-mail / SMS z wyprzedzeniem o kończących się polisach / upływających ratach.
W tej wersji Agent21 wprowadzam taką możliwość. Tym samym już żaden system konkurencyjny (w tym chmurowy) nie ma żadnej przewagi nad Agent21.

Agent21 jak wiecie nie działa w chmurze. Działa wyłącznie na komputerze, na którym macie zainstalowaną Waszą bazę danych i na komputerach dodatkowych w ramach Waszej sieci lokalnej lub waszego własnego VPN.
Aby wysyłka była możliwa muszą być spełnione następujące warunki:
1. komputer serwer (z Waszą bazą danych) musi być włączony o godzinie na którą ustawicie wysyłkę
2. jeśli macie kopię bazy danych na innym swoim komputerze (laptopie) to na tym osobnym komputerze NIE WOLNO WŁĄCZAĆ AUTOMATYCZNEJ WYSYŁKI (bo w przeciwnym razie maile/SMS do klientów pójdą z DWÓCH komputerów jednocześnie!)
3. musicie mieć skonfigurowany szablon e-mail / SMS w Agent21 oraz skonfigurowaną skrzynkę mailową i ewentualnie bramkę SMS (jeśli bedziecie chcieli wysyłać SMS).

AKTYWACJA AUTOMATYCZNEJ WYSYŁKI
Aby włączyć automatyczną wysyłkę przejdź do ekranu Wznowienia i raty i kliknij w robota na górnym pasku.

Otworzy się okno z Konfiguracja automatycznej wysyłki…, w którym włączysz ten rodzaj powiadomienia, który chcesz skonfigurować.
Możesz skonfigurować oczywiście obie formy wysyłki z różnymi okresami wyprzedzenia, a więc np maile możesz wysyłać z większym wyprzedzeniem a SMS z mniejszym wyprzedzeniem.

Dodatkowo po każdej wysyłce Agent21 będzie wysyłał na wskazany adres e-mail – wiadomość, w której będzie umieszczona lista powiadomionych osób w tej paczce wysyłki.


Jeśli chcesz otrzymywać tylko powiadomienia o błędach wysyłki – zaznacz czekboxa. Nie rekomenduję włączania tej opcji bo lepiej jest na bieżąco kontrolować czy paczki z tego dnia zostały wysłane (bo może serwer przestał działać, albo powstał jakiś problem krytyczny, który spowoduje że błąd nie będzie wysłany – lepiej od razu wiedzieć, że automat przestał działać).

WARUNKI AUTOMATYCZNEJ WYSYŁKI

Agent21 wysyła wszystkie wiadomość z wskazanego okres i wyprzedzenia o następujących cechach:
1. polisy aktywne na dzień wysyłki (a więc takie, które nie zostały oznaczone flagę koniec umowy)
2. polisy niewznowione: a więc takie które w Agent21 są oznaczone jako niewznowione
3. polisy, do których nie ma oferty ani nie było wysłanej wiadomości e-mail (jeśli wysyłasz e-mail) lub nie było SMSa (jeśli wysyłasz SMS)
4. polisy całoroczne (o ile to nie jest polisa komunikacyjna)
Wysyłka odbywa się codziennie o wyznaczonej godzinie (lub tuż po wyznaczonej godzinie). Wybierane są polisy ze wskazanego okresu wyprzedzenia i liczby dni w jednej paczce.

CO Z WEEKENADMI / ŚWIĘTAMI

W konfiguracji masz możliwość ustawienia, żeby nie wysyłać powiadomień w weekendy / święta oraz długie weekendy.
Jak to działa ? Pokażę na przykładzie:
Załóżmy, że dzisiaj jest PIĄTEK. Nadchodzi godzina skonfigurowanej wysyłki. Agent21 sprawdza, że jutro jest sobota w potem niedziela. Zbiera więc przypomnienia, które powinny być wysłane w piątek + sobotę + niedzielę i wysyła wszystko w PIĄTEK. Zatem klienci wszyscy zostaną powiadomieni i nikt nie będzie pominięty. Oczywiście Ci z soboty / niedzieli będą powiadomieni z wyprzedzeniem o jeden / dwa dni wcześniejszym – ale to jest logiczne. Wysyłanie do klientów e-mail lub SMS w dni wolne (w których Wy nie pracujecie) może spotkać się z niezadowoleniem.
Długie weekendy: jeśli Agent21 ma również nie wysyłać przypomnień w długie weekendy to identyfikuje je w ten sposób, że jest dzień „pracujący” między dwoma „wolnymi”. I w takiej sytuacji program wyśle przypomnienia w przeddzień długiego weekendu do wszystkich klientów, których termin powiadomienia przypadał na dnie wolne oraz dni pracujące wewnątrz długiego weekendu. Zatem jeśli zwykle w długie weekendy nie pracujecie -> wasi klienci dostaną powiadomienia przed długim weekendem.

DODATKOWE WYKLUCZENIA

Niektórzy z Was chcieliby wysyłać automaty tylko do wybranych grup wznowień. W tym celu przygotowałem kilka wykluczeń, które pomogą Wam dostosować wysyłkę:

Domyślnie zawsze w filtrach wykluczających są polisy życiowe bo te zwykle powiadamiacie w inny sposób (lub nie powiadamiacie w ogóle).

PIERWSZE URUCHOMIENIE
Jeśli włączycie sobie automatyczną wysyłkę któregoś dnia o godz. 12:00 a jako godzinę wysyłki ustawicie np. 11:00 – to po zapisaniu tej konfiguracji Agent21 po chwili wyśle przypomnienia z wybranym przez Was wyprzedzeniem bo uzna, że minął czas wysyłki tego dnia, a nie była jeszcze tego dnia wykonana.

KONTROLA WYSŁANYCH POWIADOMIEŃ
Aby sprawdzić, które powiadomienia poszły automatem ustaw odpowiedni okres i filtra:

Wszystkie powiadomienia wysłane automatem są oznaczone symbolem:

Jeśli będziecie mieli jakieś pomysły na udoskonalenie tej funkcji – piszcie – będę dopieszczał.

2. Generator haseł

Na prośbę kilku użytkowników dodałem do prawego paska funkcji – nową opcję generatora haseł.
Ci tych z Was którzy nie lubią używać haseł typu Kwiatek2023! lub KiciaLipiec23# – generator haseł ułatwi wklejanie nowego – bezpieczengo – hasła jeśli jakiś system sprzedażowy zażąda zmiany hasła.
Wygenerowanie hasła jest banalne – kliknij w kluczyk i hasło zostanie wygenerowane i od razu skopiowane do multi-suflera i do schowka Windows. Wejdź w pole zmiany hasła i wklej zapisane w schowku hasło.

Dodatkowo możesz sobie skonfigurować generator haseł – Agent21 zapisze tę konfigurację i użyje jej w kolejnych hasłach.

3. Pozostałe modyfikacje

 1. nowe aplikacje: ALLIANZ ŻYCIE oraz LUX-MED
 2. poprawiony import polisa PZU Everest: polisy płatne w 6 ratach (importowały się jako jednorazowe)
 3. LINK4: poprawiony import małych flot
 4. INTERRISK: poprawione odznaczanie „wznowień” z polis wznowionych (kontynuacja w INTERRISK)
 5. AGRO TUW: poprawiony import „Bezpieczny Dom”
 6. BALCIA: poprawiony import polis komunikacyjnych
 7. INTERRISK – poprawiony import polis NWI-B/P
 8. ALLIANZ: logowanie pod nowym linkiem do CZAK
 9. WINERE-BIZNET – import polisy PDF: Truck Assistance

4. REKOMENDACJE

Moi Drodzy Użytkownicy,
dziękuję wszystkim za rekomendowanie mojego programu Waszym znajomym. I jednocześnie uprzejmie proszę o WIĘCEJ rekomendacji.
Jak widzicie Agent21 bardzo szybko reaguje na zmiany w z.u., czego dowodem była błyskawiczna akcja z Everestem, czy teraz z LINK4.
Staram się jak mogę, aby dodawać też do programu funkcje, których co prawda się nie spodziewacie, ale bardzo Wam ułatwią pracę.
Dodaję też sukcesywnie funkcje o które prosicie. Program się rozwija dzięki Wam!
Zauważyłem, że wielu agentów z rekomendacji NIE WIERZY w to co potrafi Agent21 nawet jak Wy im to powiecie. I przez to wielu w ogóle do mnie nie dzwoni, bo myślą, że „powariowaliście” i nie ma opcji żeby takie cuda się działy 😉.
Miałem też kilka przypadków poleceń ze strony menedżerów zakładów ubezpieczeń, którzy widzieli u kilku z Was Agent21 i potem przekazali dobrą nowinę innemu agentowi. Jeśli więc odwiedza Was menedżer jakiegoś z.u. i macie chwilę – pokażcie mu Agent21. Wielu menedżerów to fajni ludzie z otwartymi głowami i jak zobaczą coś naprawdę ciekawego u Was – to potem chętnie dzielą się tą wiedzą z innymi agentami.
DZIĘKUJĘ.

wersja: 1.6.241
data publikacji: 11.06.2023

MODYFIKACJE

1. Bezkarny odczyt z CEPiK po nr rej / PESELu tylko w Agent21 – ciąg dalszy!

Bardzo dziękuję za liczne pozytywne komentarze odnośnie odczytu danych pojazdów z CEPiK przez Jupitera lub Merkurego bez użycia eAgent.
Aby zwiększyć wygodę Waszej pracy w tej wersji dodaję możliwość odczytu danych z Sobola (TUZ Ubezpieczenia).

W przypadku SOBOLA odczyt jest możliwy tylko po podaniu nr rej oraz PESELu/REGONu, zatem oba pola muszą być wypełnione.

UWAGA PRAKTYCZNA:
Zauważyłem, że czasami odczyt danych za pomocą jednego programu nie daje wyniku. A sprawdzenie tego samego pojazdu przez inny program – zwraca wynik. Dlatego warto czasami zmieniać z.u. przy odczycie danych z CEPiK, bo może któryś zwróci wynik.

2. WZNOWIENIA: powiadomienia z wyprzedzeniem

Agent21 jak wiecie jest aplikacją działającą lokalnie na Waszych komputerach. Nie działa w chmurze. Z tego właśnie powodu nie da się sensownie oprogramować automatycznej wysyłki e-mail / SMS o wznowieniach (ratach). Dlatego wysyłka email i SMS musi być zawsze inicjowana przez użytkownika.
Aby jednak ułatwić Wam wysyłanie powiadomień regularnie z wyprzedzeniem przygotowałem nową funkcję w opcji Wznowienia i raty.
Po wejściu w tabelę wznowień – na górnym pasku zobaczycie nowe przyciski:

Po kliknięciu w wybrany przycisk Agent21 przejdzie w tryb powiadamiania z wyprzedzeniem. A więc będziecie mogli wygodniej ustawić sobie okres z jakim wyprzedzeniem będziecie powiadamiać klientów:

1. liczba dni: z jakim wyprzedzeniem w dniach (od dzisiaj) chcecie ustawić daty
2. okres: wznowienia z ilu dni mają się pojawić na liście.
Po wybraniu odpowiednich opcji Agent21 pokaże Wam wyłącznie pasujące do wybranej opcji pozycje, dodatkowo wyfiltruje wszystkie te pozycje, które już powiadomiliście albo wznowiliście albo klient zrezygnował.

Zatem na liście zawsze zostaną tylko te pozycje które nie zostały powiadomione w wybrany sposób.
Program zapamięta Wasz wybór na przyszłość i przy kolejnym wybraniu odpowiedniej opcji – daty ustawią się wg preferowanych przedziałów czasowych.
To Wam uprości i przyspieszy np. codzienne wysyłanie maili lub SMS z wyprzedzeniem kilkudniowym (lub dłuższym).

Jeśli macie do tej opcji jakieś pytania – piszcie / dzwońcie – będę pomagał. Jeśli coś jeszcze chcecie uprościć i będzie to możliwe – również dajcie znać!

3. Pozostałe modyfikacje

 1. poprawione logowanie do INTERRISK
 2. poprawiony import polis GENERALI / PROAMA (importer się zawieszał podczas inicjacji i nie można było wykonać odczytu)
 3. dodany nowu z.u.: LUXMED -> możliwość logowanie się do aplikacji sprzedażowej
 4. dodany nowy z.u.: EUROP ASSISTANCE -> tylko w celu rejestracji polisy (nie ma osobnego portalu dla agentów)
 5. LINK4 – import PDF: polisa SME
 6. WAGAS – import PDF: GAP
  Agent21 importuje już z PDF 134 produkty! Łącznie z importami z chmurki to właściwie wszystko co sprzedajecie. Tu konkurencja nie istnieje.
 7. poprawiona obsługa PZU Wiem przy kliknięciu z Everesta

4. REKOMENDACJE

Moi Drodzy Użytkownicy,
dziękuję wszystkim za rekomendowanie mojego programu Waszym znajomym. I jednocześnie uprzejmie proszę o WIĘCEJ rekomendacji.
Jak widzicie Agent21 bardzo szybko reaguje na zmiany w z.u., czego dowodem była błyskawiczna akcja z Everestem, czy teraz z LINK4.
Staram się jak mogę, aby dodawać też do programu funkcje, których co prawda się nie spodziewacie, ale bardzo Wam ułatwią pracę.
Dodaję też sukcesywnie funkcje o które prosicie. Program się rozwija dzięki Wam!
Zauważyłem, że wielu agentów z rekomendacji NIE WIERZY w to co potrafi Agent21 nawet jak Wy im to powiecie. I przez to wielu w ogóle do mnie nie dzwoni, bo myślą, że „powariowaliście” i nie ma opcji żeby takie cuda się działy 😉.
Miałem też kilka przypadków poleceń ze strony menedżerów zakładów ubezpieczeń, którzy widzieli u kilku z Was Agent21 i potem przekazali dobrą nowinę innemu agentowi. Jeśli więc odwiedza Was menedżer jakiegoś z.u. i macie chwilę – pokażcie mu Agent21. Wielu menedżerów to fajni ludzie z otwartymi głowami i jak zobaczą coś naprawdę ciekawego u Was – to potem chętnie dzielą się tą wiedzą z innymi agentami.
DZIĘKUJĘ.

wersja: 1.6.231
data publikacji: 04.06.2023

MODYFIKACJE
Tak – znowu tego DUŻO – ale przeczytaj do końca a nie pożałujesz!

1. Bezkarny odczyt z CEPiK po nr rej / PESELu tylko w Agent21!
Agent21 dba o dobrostan Waszych finansów 😉 !

Jak wiecie wkrótce Warta wprowadzi do taryfikatora kar nową, drakońsko-kretyńską karę w kwocie: 3.000 zł za nieuzasadnione odpytanie CEPiK. Zapewne Wy – jako maluczcy – będziecie musieli się tłumaczyć jak przyjdzie nota na 3 kafle i udowadniać, że odpytanie CEPiK „było uzasadnione”.
Dlatego specjalnie dla Was przygotowałem obejście tego problemu i super łatwe czytanie z CEPiKU bez użycia eAgent.
W tej wersji możecie czytać dane z CEPiK dodatkowo z dwóch nowych źródeł:
1. Merkury (GENERALI)
2. Jupiter (Hestia – MTU).
Tym samym, możecie bez problemu dodawać nowe pojazdy mając tylko nr rej bez groźby kary z Warty.

UWAGA OGÓLNA (dla tych co nie korzystali): Aby czytać z CEPiK z WARTY/ Generali / MTU -> musicie być zalogowani do tych aplikacji w Agent21.

UWAGA do GENERALI:
Jeśli czytacie CEPiK przez GENERALI to musicie podać poprawny nr rej oraz poprawny PESEL. Z Merkurego nie można czytać CEPiK tylko po nr rej (przynajmniej ja nie wiem jak). Dodatkowo – ten PESEL musi być poprawny i dokładnie taki jak w CEPiK. Jeśli podacie nr rej i niepasujący PESEL – Merkury nie zwróci wyniku. Dlatego jeśli chcecie odczytać pojazd nowonabywcy, który jeszcse pojazdu nie przerejestrował, to musisce wpisać PESEL zbywcy. Agent21 znajdzie auto przez Merkurego – Wy potem usuniecie tebo zbywcę i dodacie Waszego klienta (nabywcę).

UWAGA do MTU:
Po pierwsze – o tym jak sobie włączyć MTU w Agent21 piszę dalej w tej instrukcji bo jest sporo super zmian więc czytajcie do końca.
Po drugie – odczyt z Jupitera pozwala odczytać tylko dane pojazdu po nr rej. Nie znalazłem opcji aby czytać też dane klienta po PESELu.

2. HESTIA: Koniec gehenny „zmiany tożsamości” iHestia <-> Jupitertylko w Agent21!

Dla tych z Was, którzy „dużo robią w Hestii” marzeniem od czasu gdy Hestia ma dwa systemy: iHestia i Jupiter – była możliwość otwarcia iHestii oraz Jupitera w tej samej przeglądarce i równoległa praca w obu systemach Hestii, bez konieczności zmiany tożsamości.
W tej wersji Agent21 spełniam to marzenie, a pozostali z Was, którzy takich marzeń nie mieli -> może chętniej będą ofertować w MTU i iHestii mogąc pracować w obu systemach jednocześnie bez tej przeklętej „zmiany tożsamości”.
Jak włączyć sobie MTU (Jupitera):
Jupiter występuje w Agent21 jako aplikacja sprzedażowa:
1. Wejdź w konfigurację

2. w zakładce Ustawienia agencji znajdź na liście aplikację: Ergo Hestia Jupiter i ją zaznacz czekboksem

3. kliknij Zapisz -> okno konfiguracji się zamknie i przycisk z logo MTU (Jupiter) pojawi się na lewym panelu na samym dole
Jeśli chcesz przenieść przycisk MTU bliżej przycisku Hestii -> kliknij go i przytrzymaj PRAWYM przyciskiem myszy – i przenieś w mijesce gdzie chcesz żeby był.
3. wejdź w ustawienia swoich haseł i w tej aplikacji wprowadź swój login i hasło do Jupitera (nawet jeśli jest takie samo jak do iHestii!)
4. kliknij w przycisk MTU -> Agent otworzy Jupitera i możesz działać. Oczywiście działanie Hestii jest bez zmian – tez możesz otworzyć iHestię i sprzedawać w tym systemie niezależnie od Jupitera. SZTOS!

UWAGA: Oczywiście opisany w pkt. 1 instrukcji odczyt z CEPiK z MTU (Jupitera) jest możliwy TYLKO jeśli sobie skonfigurujesz Jupitera w Agent21. Sam fakt że uruchomisz „po staremu” iHestię i ręcznie zmienisz tożsamość nie spowoduje że odczyt z CEPiK zadziała.

UWAGA YCD (You Can Drive): Opisana zmiana nie obejmuje aplikacji YCD. Tutaj aby sprzedać polisę YCD musicie się przelogować na YCD (tak jak dotychczas). To produkt niszowy i nie będzie w Agent21 specjalnych ułatwień (zresztą chyba nie ma osobnej strony logowania do YCD z tego co wiem).

3. PZU: koniec gehenny pracy w JEDNEJ zakładce w Everesttylko w Agent21!

Z cyklu „spełniamy marzenia” – tym razem dla tych z Was co tłuką polisy w Everest i męczą się w jednej zakładce przeglądarki bo otwarcie Everesta w drugiej zakładce i tak nie pozwala na pracę w różnych kontekstach (akcjach). W tej wersji Agent21 pozwala na bezkolizyjne otwarcie Everesta w kolejnych zakładkach i w każdej z nich możecie pracować niezależnie. Zakładki na siebie nie wpływają!
Jak to zrobić ?
1. zaloguj się do Everest (jak dotychczas)
2. jak chcesz otworzyć kolejne podzakładki Everest kliknij w [+] (jak pokazałem na obrazku) i wybierz opcję Otwórz stronę startową.

Agent21 otworzy kolejną podzakładkę, zaloguje do Everest – i ta nowa zakładka będzie działała niezależnie od poprzedniej. Zatem możecie sobie w jednej zakładce mieć ofertę a w innej – kompletnie inną funkcję w Everest i pracować w kilku jednocześnie.

UWAGA: Oczywiście najwygodniej jest wprowadzić sobie login i hasło do Everest w Agent21 i włączyć logowanie automatyczne – bo wtedy cała operacja dodawania zakładki jest bardzo wygodna i w ogóle nie angażuje Twojej uwagi.

4. PZU: poprawki do zmian z 22.05.2023 po modyfikacji Everesta

UWAGA: Jeśli po kliknięciu w chmurkę Agent21 nie odczytuje polis z Everesta to na ekranie importera polis
zmień opcję POLISY ORGANIZACJI na MOJE POLISY (jak pokazuję na obrazku).

W tej wersji Agent21 przywróciłem możliwość ofertowania składek w PZU w funkcji multi-ofert.

Poprawiłem również działanie globusika oraz drukarki. Zatem będziecie mogli bez przeszkód przeskakiwać ze swojej bazy danych – wprost do Everesta (globusik) albo pobierać wydruki z Everesta (drukarka).

5. Multi-profile logowania do aplikacji sprzedażowych w Agent21

Wielu z Was ma dostęp do aplikacji sprzedażowych z.u. z różnych multiagencji. Jedna osoba ma np. dwa albo więcej loginy do tej samej aplikacji, bo sprzedaje dla kilku multi. W tej wersji programu możecie sobie dodać dowolną liczbę profili logowania do każdej aplikacji i wygodniej pracować w Agent21.
Aby to zrobić wykonaj:
1.otwórz w okno konfiguracji loginów i haseł

2. wybierz zakład ubezpieczeń który chcesz zmodyfikować
3. kliknij dodaj profil
4. wpisz nazwę tego profilu (żebyś wiedział/a z której multi to login)
5. wpisz login i hasło i zaznacz dla wygody Loguj automatycznie do aplikacji.

6. zapisz zmiany przyciskiem OK
Gdy teraz klikniesz w przycisk tego z.u. na lewym panelu -> otworzy się menu z wyborem profilu:

Po wybraniu profilu – Agent21 zaloguje Cię w tym z.u. na wybranym loginie.

Uprzedzając pytania: nie ma możliwości pracy na dwóch profilach jednocześnie. Aby się przelogować, należy zamknąć zakładkę tego z.u. (wylogować się) -> i otworzyć ją od nowa wybierając inny profil z listy.

6. Pozostałe modyfikacje

 1. Dostosowałem import PDF z LINK4 do nowego wzoru polis wprowadzonego 30.05.2024 – możecie już zaimportować zaległe polisy. Jeśli wykryjecie jakiś błąd w imporcie – koniecznie zgłoście do mnie (wysyłając PDF na pomoc@agent21.pl) to będę poprawiał importera!
 2. do multi-ofert w COMPENSA dodałem możliwość kalkulacji za pomocą kalkulatora OMNI. Jeśli masz dostęp do OMNI i chcesz aby Agent21 odpalił ścieżkę OMNI podczas kalkulacji ofert – zaznacz odpowiedni czekbox na ekranie.

  Uprzedzając pytania: jeśli nie masz dostępu do OMNI to zaznaczenie tej opcji nadal przekieruj Ciebie na normalną ścieżkę sprzedaży.
 3. do funkcji multi-pomocnik w na prawym panelu dodałem kalkulator data / okresów / świąt.
  Będzie mieli pod ręką możliwość szybkiego policzenia dni i sprawdzenia kiedy sobie zorganizaować jakiś fajny wyjazd z okazji długiego łikendu lub świąt.
 4. import PDF: BENEFIA – Rodzina III
 5. Import PDF: COMPENSA LIFA / POLISA ŻYCIE – Wznioek Grupowe VIP
 6. Import PDF: ALLIANZ – Moja Podróż
 7. Logowanie Warta eAgent + Warta AZP -> w tej wersji programu będziecie już mogli jednocześnie się logować do eAgent oraz Warta AZP. Nie będziemy czekać aż Warta naprawi swoje systemy ;-).
 8. Do multi-skrótów WWW na prawym panelu dodałem odpalanie strony Rejestru jachtów – sezon jachtowy w pełni – może się przydać 😉.

7. REKOMENDACJE

Moi Drodzy Użytkownicy,
dziękuję wszystkim za rekomendowanie mojego programu Waszym znajomym. I jednocześnie uprzejmie proszę o WIĘCEJ rekomendacji.
Jak widzicie Agent21 bardzo szybko reaguje na zmiany w z.u., czego dowodem była błyskawiczna akcja z Everestem, czy teraz z LINK4.
Staram się jak mogę, aby dodawać też do programu funkcje, których co prawda się nie spodziewacie, ale bardzo Wam ułatwią pracę.
Dodaję też sukcesywnie funkcje o które prosicie. Program się rozwija dzięki Wam!
Zauważyłem, że wielu agentów z rekomendacji NIE WIERZY w to co potrafi Agent21 nawet jak Wy im to powiecie. I przez to wielu w ogóle do mnie nie dzwoni, bo myślą, że „powariowaliście” i nie ma opcji żeby takie cuda się działy 😉.
Miałem też kilka przypadków poleceń ze strony menedżerów zakładów ubezpieczeń, którzy widzieli u kilku z Was Agent21 i potem przekazali dobrą nowinę innemu agentowi. Jeśli więc odwiedza Was menedżer jakiegoś z.u. i macie chwilę – pokażcie mu Agent21. Wielu menedżerów to fajni ludzie z otwartymi głowami i jak zobaczą coś naprawdę ciekawego u Was – to potem chętnie dzielą się tą wiedzą z innymi agentami.
DZIĘKUJĘ.