Import danych z polis PDF

Dla 17 zakładów ubezpieczeń/aplikacji, w których automatyczny import produkcji za pomocą „chmurki” nie jest możliwy do wykonania, a formularze ekranowe nie zawierają wystarczając dobrych danych, przygotowałem wygodny import danych z pobranych polis PDF (78 produktów):

 1. Agro TUW (4 produkty: komunikacyjny, OC Nabywcy, AGROCASCO, Uprawy)
 2. Allianz (6 produkty: komunikacyjny, Mój Dom, 456, 457, 459, 099, 499)
 3. Balcia (4 produkty: komunikacyjny, krótkoterm., cudzoziemcy, biznes pak.)
 4. Compensa (10 produktów: 22014, 22044, 1111, 19044, 21021, 184, 19043, 19035, 19050, 19031)
 5. EUROINS (1 produkt: komunikacyjny)
 6. GENERALI (Życiowe Indywidualne, nnW Grupowe)
 7. Interrisk (14 produktów: komunikacyjny, DOM MAX, AGRO Pakiet, AGRO Casco, EDU PLUS, Biznes Pro / ProPlus, Ochrona Prawna, Bezpieczny Dom / Kredyt, OC ż.p., Moja Rodzina, NNW+ Grup., NNW + Indyw.)
 8. Inter Polska (9 produktów:LM_T, ZM_T, PL_T, FM_T, POC_T, PM_T, NNW, Lokum, RT_M)
 9. LEADENHALL (4 produkty: 2xOC, Terminowe, MEDICA)
 10. Link4 (3 produkty: komunikacyjny, mieszkaniowy, mini flota)
 11. MTU (z porównywarek: 1 produkt komunikacyjny)
 12. PREVOIR (1 produkt: PRODOMUS)
 13. PZU (z porównywarek: 1 produkt komunikacyjny)
 14. Trasti (1 produkt: komunikacyjny)
 15. Uniqa (10 produktów: komunikacja z AXA, Auto&Przestrzeń, DOM+, Rolne, Mienie Korpo, Dla Mieszkalnictwa, Uniqalny Biznes, OC Zawodowa Przewoźnika, Twoje Miejsce, Assistance w Podróży)
 16. Wefox (1 produkt: komunikacyjny)
 17. Wiener (6 produktów: AUTO, AGRO, 4 Kąty, PODRÓŻ, GoBIZNES, Fotowoltaika)

Po uruchomieniu wyżej wymienionych aplikacji sprzedażowych w lewym górnym rogu obok zakładki aplikacji pojawi się przycisk z symbolem PDF.
To oznacza, że z wybranych polis PDF tej aplikacji program potrafi odczytać dane. Kliknięcie na ten przycisk pokaże na ekranie listę produktów, z których program czyta dane z PDF. Sam import wymaga interakcji użytkownika tak jak to opisuję poniżej.

Importowanie polis z PDF

Aby zaimportować polisę z PDF wykonaj następujące czynności:

 1. zaloguj się do aplikacji sprzedażowej
 2. znajdź polisę, którą chcesz zaimportować
 3. wybierz w opcję która pozwala na pobranie wydruku PDF
 4. plik PDF się pobierze (tak jak zwykle w Agent21) i pojawi się kafelek na dole
 5. jeśli program rozpozna produkt do importu to kafelek zmienia kolor z oczojebnego zielonego na niebieski i pojawi się na ekranie komunikat o gotowości do importu
 6. musisz wybrać OfWCA, której chcesz przypisać tę sprzedaż i kliknąć w przycisk Importuj dane.
 7. Polisa automatycznie zapisze się do Twojej bazy i co bardzo istotne – do polisy od razu przypisze się ten PDF. Dzięki temu będziesz miał/a pod ręką dokument źródłowy, gdyby trzeba było szybko sprawdzić zakres ochrony.

UWAGA! Import odbywa się tylko z plików źródłowych PDF, które generuje aplikacja sprzedażowa. Program nie odczyta danych ze skanów podpisanych przez klienta. Jeśli więc w aplikacji są różne „wydruki” do pobrania to zawsze pobieraj polisę wygenerowaną przez system sprzedażowy.

INFORMACJA: Jeśli pobierzesz PDF polisy, którą już masz w bazie danych – to program nie wyświetli komunikatu o gotowości importu. Ale kafelek będzie niebieski. Jeśli chcesz ponownie zaimportować tę samą polisę z tego PDF – to najedź myszką na kafelek i w panelu z podglądem będzie przycisk Importuj. W ten sposób możesz ponowić import tej samej polisy z PDF.